Bolí vpich při spinálním anestezii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 07:38
Bolí vpich při spinálním anestezii?

Hezký den všem, otázka zní jasně. Jak moc bolestivé je napíchnutí spinální anestezie před plánovaným císařským řezem? Čeká mě to zítra…a bojím, bojím. Vím, že to nějak vydržím, ale mám strach, že se třeba leknu, mrsknu sebou atd. Jak dlouho celý vpich trvá? Děkuji

Přečtěte si článek: Bezbolestný porod

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Šáruší
Závislačka 2960 příspěvků 12.06.19 07:41

Nebolí, jen je to takový divný tlak, ale bolest fakt ne. Hele opravdu nic, co by jako bylo utrpení nebo čeho by ses musela hodně bát.

Aduš8
Závislačka 4916 příspěvků 12.06.19 07:42

Nebolí, to místo na zádech ti nejdřív umrtví malou jehlou, to štípané jako klasická injekce. Pak teprve provádějí pomalu ten samotný vpich. Taky jsme z toho měla strašný strach a bylo vše ok. Hlavně musíš komunikovat s anesteziologem, všechno bude v pořádku. Taky mě to za měsíc znovu čeká :kytka: a i přesto, že vím, do čeho jdu a bylo to ok, tak mám obavy.

Elenloth
Závislačka 4288 příspěvků 12.06.19 07:53

Neboj. Nebolí to. Sestry i anesteziolog s tebou budou neustále komunikovat, budou ti říkat, co a jak, takže se určitě nelekneš. Nejvíc štípne ta první umrtvovačka, prostě normální injekce. Potom už je to opravdu spíš tlak. Asi to není nic moc příjemného, ale nic, před čím bys měla cukat nebo utíkat.
Mám zasebou dva, na tom druhém na mě dokonce trénoval mladý lékař na atestaci. Takže to trvalo dlouho, ale nejhorší na tom všem bylo vydržet sedět nahrbená v devátém měsíci, jinak nebolelo nic.

bartsch
Závislačka 4998 příspěvků 12.06.19 08:21

Nebolelo to - ani spinál, ani epidurál. Byl to jen takový zvláštní tlak. Ale bolest žádná.

Beaumont
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 12.06.19 08:34

Neboli. Resp. Ta první umrtvovaci injekce pichne, ale ta druhá už ne. To už je jen takový trošku nepříjemný tlak, ale trva to jen 1-2 vteřiny a pak už o ničem nevíš.
Mě pokaždé zepředu držela sestřička, zaprvé to hodně uklidnovalo, zadruhé se jistili, že se jim nepohnes.

Bude to dobrý. :hug:

Elzaaa
Kecalka 262 příspěvků 12.06.19 08:39

Me to take nebolelo cekala jsem zatnuta kdy uz to bude a najednou mi rikaji hotovo. Ze predu me drzela sestricka abych se nepohnula. Anesteziolozka semnou porad komunikovala ani jsem nevedela kdy me zacali rezat. Zvladnes to neboj

dickys
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 1 inzerát 12.06.19 08:44

Já měla teda jenom epidural, dvakrát a nebolelo to. Ta první umrtvovaci injekce jakoby štípla a tlačila, něco jako injekce u zubaře. Druhou už jsem cítila jenom ten tlak.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 12.06.19 08:50

Neboj, bude to v poho, z celeho porodu je zrovna tohle uplne ok :mavam:

Aamanda
Kelišová 5656 příspěvků 12.06.19 09:04

Ne, opravdu to nebolí. To je to poslední, čeho jsem se při plánovaném císaři bála ;).

blumen
Hvězda diskuse 50921 příspěvků 12.06.19 09:10

To jedine me nebolelo a nepamatuju si to uz ani :)

Natálka26
Kelišová 5812 příspěvků 12.06.19 09:13

Tohle neboli, řekla bych že z celyho císaře to nejpříjemnější. To břicho je pak horší.

bjetuschka
Kelišová 5002 příspěvků 12.06.19 09:13

Ahoj, uklidním Tě, nijak to nebolí (spíš je to takový divný tlak, ale trvá chviličku). Budou po tobě chtít, aby ses stulila do klubíčka, a budou tě držet, takže se nemůže stát, že by jsi cukla.

Opravdu se neboj, přeji pohodový porod - řez :D a hlavně ať jsi zdravá Ty i miminko! :)

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 12.06.19 09:14

Já mám zkušenost se spinalem kvůli dvěma operacím (sekce byla v celkové anestezii) a musím říct, že záleží na šikovnosti anesteziologa. Poprvé opravdu nic moc a podruhé brnkacka. Neboj, bude to dobré. Držím pěsti :kytka:

warita
Extra třída :D 10908 příspěvků 12.06.19 09:15

Bolelo. Napichla mi omylem nerv, noha my vystrelila do vysky. ALE!!! nebylo to nic, co by se nedalo prezit. Bolest ostra ale kratka.

A to ti rikam jako nekdo, kdo je z kazde bolesti posrany az za usima. Da se to prezit, budu mit cisare jeste jednoho, takze jak vidis, nemam z toho trauma.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama