Bonding po plánovaném císaři - Praha a okolí?

38
13.3.16 08:58

Bonding po planovanem cisari, Praha a okoli?

Ahoj holky!
Jsem ve 12.tydnu, prvni tehotenstvi. Uz nejakou dobu ctu vse kolem porodu a strasne si preji rodit co nejvic prirozene, dokonce zvazuju i porod doma, do vody… Hodne dulezity je pro mne bonding a zadne zbytecne zasahy.

Jenze, jsem hodne drobna a hubena, 160cm, 43kg (to jsem za problem nepokladala), ale v patek mi na gyn merili panev a mam ji pry o dost mensi nez je bezne potrebne (24, 26.5, 28, 17.5). Takze hrozi planovany CŘ. Rozhodne se pry az bliz pred porodem, dle velikosti mimi atd… Ale pritel je temer 190 tak nevim.

Muj dotaz, kdybych musela na cisar, je v praze a okoli nekde mozny bonding po cisari? Aby mi mimi treba hodku nechali, a pak idealne treba mohlo byt se mnou a pritelem na pokoji, prip kdybych musela na JIP, tak na pokoji s pritelem? (aby nebylo separovane nekde mimo prvni den?)

Moc dekuji za zkusenosti ci rady! :srdce:

Taky mne zajima, muze se panev v tehu zvetsit, ze bych nakonec mohla bezpecne s jistotou prirozene?

Příspěvek upraven 13.03.16 v 09:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7634
13.3.16 09:07

@zuzanik dula mi říkala, že v Neratovicích by šel bonding u tatínka.. Podrobnosti nevím, já nakonec mohla rodit přrozeně, tak jsem zvolila Podolí. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
W3
2
13.3.16 09:36

Mám osobní zkušenost z Hořovic, bonding s tatínkem cca hodinu, v klidu, na vyhrazeném porodním sále (žádná chodba nebo tak), potom mi nosili dceru co tři hodiny na kojení a pomazlení, druhý den ráno nástup na nadstandard i s tatínkem. Jinak samozřejmě přeju přirozený porod, mám obě zkušenosti a hojení a doba bolesti se nedá srovnávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
13.3.16 10:29

Rodila jsem v male porodnici, jiz 2× cisarem, ted me ceka 3. A super. Vzdy jsem mela mimco hned u sebe, dali mi ho tam i do postele, pomohli s prisatim (musela jsem 24 hodin lezet po spinale). Zadna JIPka, normalni pokoj, pohodicka. Nez me na sale dodelali, mel u sebe miminko manzel, jednalo se o 20 minut-mela jsem sama se sebou co delat, primo na operacnim sale bych bonding nezvladla, tak si uzival manzel. Miminko si odvazely sestricky jen, kdyz spalo, jak se probudilo, tak mi ho hned privezly zpet a to ve dne v noci. Druhy den me postavili na nohy a uz jsem je mela porad u sebe. Jednalo se o porodnici ve Slanem. Jsou tam vstricni, na vsem se da dohodnout, je to mala porodnice, ale nekomu nevyhovuje, ze nema novorozeneckou jip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
15.3.16 10:37

Holky dekuji moc!

@Ter85 - to zni moc hezky. Vsechny cisare jsi mela/budes mit ve Slanem?
S tou JIP, znamena to ze kdyby se neco delo, musi se resit prevoz ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
15.3.16 10:42

@W3 - to verim, ze bolesti a rekonvalescence se neda srovnat..
A proc jsi jeden porod mela cisarem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
15.3.16 12:55

@zuzanik

Ano, 2 cisare mam jiz ve Slanem za sebou a treti me tam za par mesicu ceka. :) Pokud je problem s matkou, tak dospela JIP tam je, jen na ni automaticky nedavaji rodicky a po nekomplikovanem cisari je clovek na normalnim pokoji, to je zasadni rozdil od velkych nemocnic, tam jde matka automaticky na JIP po cisari. Co se tyka novorozenecke JIP, tak ta tam neni-maji tam inkubator, pristroje, personal, co je vyskoleny na resuscitaci, ale to jen bezprostredne po porodu, pokud je problem, prevazi se na specializovane pracoviste.

Dovolim si svuj nazor, nerikam, ze je dobry a jediny pravdivy, jen muj pohled na vec. Pri planovanem cisari pri fyziologickem tehotenstvi, je riziko pro novorozence minimalni-nehrozi priduseni pri porodu, loknuti plodovky a podobne, vetsi riziko je to podle me pro matku. Takze ja tedy to mam tak, ze po 36.tt jsem volila Slany, cisare jsem mela pokazdy pro spatnou polohu plodu, po 2 cisarech je treti automaticky, zadne komplikace, za sebe jsem novorozeneckou JIP nepotrebovala. Asi neco jineho by bylo, kdybych cekala dvojcata, nebo byly nejake komplikace v tehotenstvi. Ale to je na kazdem. Velka nemocnice, to je sice spickova pece, ale horsi komfort, mala nemocnice je vetsi komfort, ale horsi pracoviste v tom smyslu, ze nikdy nebudou mit takove vybaveni jako nekde ve fakultce. To je asi potreba pred porodem (cisarem) promyslet, co clovek chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
15.3.16 14:18

@Ter85 - moc dekuji za blizsi detaily, i za tvuj nazor! :srdce:
Pokud tam JIP pro matku maji kdyby bylo treba, a jsou pripraveni na okamzitou akci i u mimi bezprostredne po porodu, ale s tim ze pak je potrebny prevoz pro dalsi peci - tak se klonim k tvemu nazoru, pokud nejsou komplikace a vse v tehu bezi jak ma, nevidim v tom velke riziko. A jak rikas, kazdy to ma jinak, ale pro mne je taky zasadni, mit prijemne az rodinne prostredi, lidksou starostlivost, bonding, a to spis nabizi male porodnice…

Prosim Ter, do Slanyho se musi registrovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
15.3.16 20:19

@zuzanik

Do Slanyho neni potreba se registrovat. Delaji predporodni kurzy primo v porodnici, kde vysvetli, jak to tam chodi, clovek si to tam muze prohlednout. Doporucuji jejich skupinu na facebooku, odpovida tam primarka, doktori i porodni asistentky. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3173
16.3.16 14:17

Ahoj. Měla jsem velmi podobné hodnoty při měření pánve, ale až tesně před porodem. Rodila jsem plánovaným císařem. Bude i záležet na odhadu velikosti mimi. Já mám 170cm, před otěhotněním jsem měla 47kg. Syn měl odhadovanou váhu předtím než mě fikli 3800g. Nakonec měl jen 3600g. Ale dr.mi říkala, že do 3500g bychom to ještě zkusili normálně. Nad už raději císaře. Podruhé bych šla raději už zase na císaře, ale ten bonding mě moc zajímá, zdali je to mozné někde v Ústeckém kraji nebo v Praze. Snad ješte někdo napíše..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
16.3.16 18:47

Nemám osobní zkušenost, ale třeba někomu pomůže tohle http://gynekologicka-ordinace.webnode.cz/…arskem-rezu/ :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama