Reklama

Bonus na dvě děti, jak uplatnit zvlášť?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19333 příspěvků 11.01.17 11:14
Bonus na dvě děti,jak uplatnit zvlášť?

Dobrý den,
chci se zeptat, zda je možné, aby si každý rodič uplatňoval jedno dítě a nepřišel přitom o výhodu většího počtu dětí. Pokud si uplatním mladší dítě, moje v pořadí druhé, dostanu částku jako za první nebo tu zvýšenou jako za druhé? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62529 příspěvků 3 inzeráty 11.01.17 11:20

@andelka83 Jo, je to možné, akorát děláte větší pakárnu oběma účetním, protože se musí určit, které dítě je to první a které to druhé, neplatí, že by automaticky byl na starší dítě menší odpočet a na mladší větší. Ale chápu proč to chceš ;-)

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 11.01.17 11:24

To by mě taky zajímalo, já uplatňuju jedno, manžel druhé a min rok jsme tedy uplatňovali jako 2× 1. dítě. A žádná účetní mi nebyla schopná říct, jestli můžeme použít ten výhodnější tarif na druhé dítě, když je máme v daních každé u jednoho manžela. Ale teď už tím přicházíme o dost peněz a chceme to řešit.

Příspěvek upraven 11.01.17 v 11:26

Lama Lama
Hvězda diskuse 47817 příspěvků 11.01.17 11:24

Když to budete mít každý zvlášt, tak dostanete každý jako za první dítě.
My to kvuli tomu střídáme. Až bude mít třetí dítě ( ne moje)., tak bude mít všechny tři na sebe a mě dá půlku za naše společné

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 11.01.17 11:25

Zas taková pakárna pro účetní to není :-) V prohlášení k dani vypíšeš obě děti, manžel to stejné, k tomu dopíšete pořadí a u toho které neuplatňujete bude v tabulce N. Každý doložíte potvrzení druhého z poplatníků od mzdovky, které ona vypíše podle vyplněného prohlášení.

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 11.01.17 11:26
@Lama Lama píše:
Když to budete mít každý zvlášt, tak dostanete každý jako za první dítě.
My to kvuli tomu střídáme. Až bude mít třetí dítě ( ne moje)., tak bude mít všechny tři na sebe a mě dá půlku za naše společné

tak to je pěkný nesmysl!

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 11.01.17 11:27
@Lerista píše:
To by mě taky zajímalo, já uplatňuju jedno, manžel druhé a min rok jsme tedy uplatňovali jako 2× 1. dítě. A žádná účetní mi nebyla schopná říct, jestli můžeme použít ten výhodnější tarif na druhé dítě, když je máme v daních každé u jednoho manžela. Ale teď už tím přicházíme o dost peněz a chceme to řešit.Příspěvek upraven 11.01.17 v 11:26

Tak to děláte blbě! Posuzují se vždycky všechny děti v domácnosti!

Lama Lama
Hvězda diskuse 47817 příspěvků 11.01.17 11:28
@Hanula1212 píše:
tak to je pěkný nesmysl!

tak mi to řekla naše účetní. ale tak je fakt, že je ÚB. :roll:

jana9020
Kecalka 241 příspěvků 11.01.17 11:29

@andelka83 můžete uplatnit slevu na 2 dítě ve zvýšené výši, jen musíte se domluvit na pořadí dětí :D, Je jedno kdo si slevu uplatní, podmínkou je aby jste neuplatňovali oba stejné dítě.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 11.01.17 11:32

@Hanula1212
no právě, že nám žádná účetní u mě v práci ani manžela nebyla schopná říct jestli můžeme mít 1 a 2. dítě, když uplatňujeme každý zvlášť. Takže jde, že manžel si napíše jako 1. dítě a já jako 2. dítě? My se báli, abychom neporušili nějaký zákon, tak jsme se tedy raději připravili o peníze. Obě děti žijí ve společné domácnosti, manžel má to první svěřené do výhradní péče, to druhé je naše společné.

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 11.01.17 11:34

Vždycky se posuzuje celá domácnost a všechny vyživované děti. Pořadí se určí jak kdo chce, to nehraje roli. Všechny děti uvedete do prohlášení a dopíšete pořadí, podle toho mzdovka pozná, jakou částku má za které dítě uplatnit. Pokud budou děti např. 1. Maruška, 2. Lenička, 3. Pavlínka a u Leničky bude uvedeno N, pak mzdovka uplatní slevu na 1. a 3. dítě. V prohlášení druhého z manželů budou děti vypsány stejně, u Marušky a Pavlínky bude N a mzdovka ví, že do slev dá Leničku a částka bude za druhé dítě.
Trošku problém je, pokud jsou děti v domácnosti, některé jen matky nebo otce + děti společné. Pak je potřeba si to nastudovat, ale většina mzdovek tohle ví.

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 11.01.17 11:40

@Lerista vyživujete v domácnosti 2 děti, tzn. jedno je první a druhé je druhé :-) I když je to první manželovo z předchozího vztahu, v tomto případě je to jedno, protože jste manželé. Ale nepsané pravidlo je, že se bere jako první to společné dítě. Ale nikde to specifikované v zákoně není. Pokud vás mzdovka poškodila, chtělo by to pořešit.
Já teda nevím, ale mě to přijde všechno logické a jasné, nevím co na tom mzdovky vidí :roll:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47817 příspěvků 11.01.17 11:40

@Hanula1212 ještě nevim, jestli jsi správně pochopila- u mě, i u Andělky, není případ jedno společné s partnerem a jedno v péči matky.
Jde o 2 děti, stejných rodičů, rozvedených, ve společné péči. Obě děti v obou domácnostech. Uplatnuje jedno dítě jeden rozvedený rodič, druhé dítě druhý rozvedený rodič.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 11.01.17 11:41

@Hanula1212
my to tak máme, jedno dítě je manžela, druhé společné. Tam je tedy ještě nějaký rozdíl? Manžel by si uplatnil své ditě, já to naše společné. Nebo kde bych to našla. Naše účetní o tom nic neví. A to jsme mega firma s několika tisíci zaměstnanci v ČR.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 11.01.17 11:44
@Hanula1212 píše:
@Lerista vyživujete v domácnosti 2 děti, tzn. jedno je první a druhé je druhé :-) I když je to první manželovo z předchozího vztahu, v tomto případě je to jedno, protože jste manželé. Ale nepsané pravidlo je, že se bere jako první to společné dítě. Ale nikde to specifikované v zákoně není. Pokud vás mzdovka poškodila, chtělo by to pořešit.
Já teda nevím, ale mě to přijde všechno logické a jasné, nevím co na tom mzdovky vidí :roll:

Děkuji moc za Info. Mě to přijde taky logické, ale naše účetní v práci v tom problém vidí. A rozdělené to máme z určitých důvodů.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama