Borelióza a chlamýdie u dítěte, jsem vyřízená

1.8.13 08:51

borelioza a chlamydie u dítěte, jsem vyřízená:-(

Maminky, zoufale potřebuji povzbudit, jsem hodně vyřízená. naše holčička má 27 měs a vypadá celkem zdravě, jen se jí nedávno objevila na těle taková světla červená mapa, pak zas zmizla. naštěstí jsem to nepodcenila a jak se zase jeden den objevila, mazala k mudr. ta říkala, ž je to spíš nějaká alergie, ale že raději udělá tedy odběry. včera mi volala, že malá má pozitivní boreliózu a chlamydie. oba takové hnusy!!! zase brečím…před ní se snažím držet.
máme ATB min. na tři týdny, pak kontrolní odběry…
sice jsem ráda, že se na to přišlo asi včas, ale i tak, pořád jsem si říkala, jak mám doma zdravou holčičku a ono tohle…
děkuji, že jsem to mohla vypsat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5165
1.8.13 08:58

Podchytili jste to vcas, uvidis to bude dobre :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
1.8.13 08:58

A tu chlamydii ma plicni, ne? Tim je promoreno 70% Evrpy a spousta lekaru je nepovazuje za problem. Borelioza je samozrejme horsi, ale tak mate atb a bude zas dobre :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5415
1.8.13 09:02

Máš super doktorku, nic nepodcenila.Ale určitě to bude dobré. Chlamýdie má spousta lidí, syn s tím bojuje od začátku školní docházky, jelikož to chytá od dětí, jejichž rodiče kašlají na zdraví.
Nechte se oba vyšetřit, má to určitě od někoho z rodiny.
Boreliozu přeléčíte ATB, ale tadím dost důkladně, je to potvora…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5415
1.8.13 09:03

Holčička měla klíště?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.13 09:11

Ano, měla asi čtyři klíšťata. my žijeme v domě v přírodě, věčně lítá venku nahatá. ale i přes natírání a vytahovaní klíštěte s Ixodermem se evidentně nakazila. ale ta červená mapka se neobjevila v místě přisátí, prostě jen pár nevýrazných fleků putujících…
jsem ráda, že dr. je pečlivá a přišla na to, ale to víte, že mě to s. e.r. e.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
1.8.13 09:17

No hlavně že máte pečlivou dr. protože u jiné bys byla třeba za hysterku. Držím palce ať je vše v pořádku :kytka: je důležité, že jste tu boreliozu podchytili včas, manžel ji měl a dostal atb jak se mu objevila skvrna a po dobraní atb měl výsledky v pořádku.
Chlamýdie jsou fakt rozšířené a taky bych se přikláněla k tomu udělat odběry i u vás v rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.13 09:24

Odběry v rodině samozřejmě uděláme, to je jasné. ale chodí i do miniškolky, chodily jsme plavat…dr. říkala, že to mohla chytit kdekoliv…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.13 09:31

Taky jsme dost zmatená z té délky braní ATB, dr. říkala 3 týdny, ale všude píšou, že léčba boreliozy vyžaduje min. 4 týdny braní ATB…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5633
1.8.13 09:54
@michaela1808 píše:
Ano, měla asi čtyři klíšťata. my žijeme v domě v přírodě, věčně lítá venku nahatá. ale i přes natírání a vytahovaní klíštěte s Ixodermem se evidentně nakazila. ale ta červená mapka se neobjevila v místě přisátí, prostě jen pár nevýrazných fleků putujících…
jsem ráda, že dr. je pečlivá a přišla na to, ale to víte, že mě to s. e.r. e.

Tak ty „fleky“ jsou erythema migrans, takže mohou putovat, mohou mít jedno ložisko i více. Hlavně, že se to zjistilo včas. Myslím, že třítýdenní užívání atb je standardní postup.
Někdy jsou informace na netu fakt „zhouba“ (a že je taky hledám :? ), neboj, bude to o. k., máte zdravou holčičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6974
1.8.13 10:03

@michaela1808 řešila jsi to VČAS! :hug: problém je, když se o tom neví a nechá se to být.. Bude to dobrý, zvládnete to.. :hug:
s tou délkou léčby jsem to taky četla.. prý dr. tady u nás nemůžou psát atb na déle než 3 týdny, já nevím, jestli to tak je či ne :nevim: ověř si. Ale dr. máš rozumnou, někteří neudělají testy nebo dají atb jen na týden. Klidně s ní o tom pohovoř, odkaž na zdroje.. Neboj se, v tomhle případě ne. Mluv na rovinu.
http://www.borelioza.cz/…a_boreliozy/
http://www.pediatriepropraxi.cz/…01/03/03.pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
1.8.13 11:19

@michaela1808 super, že jsi neváhala.. neboj, pokud je to podchyceno v začátku, tak fakt ty atb jsou v pohodě a bude to mít bez následků :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama