Borelioza a chlamydie v těhotenství?

14.6.17 21:02

borelioza a chlamydie v těhotenství

Všechny zdravím, mám na vás takový dotaz, rada bych s přítelem mimco cca za půl roku.
Ale je to dva roky co jsem měla boreliozu a plicní chlamydie. Dostala jsem na půl roku antibiotika, která nepomohla. Pak jsem zkoušela koloidni stříbro, které také nepomohlo. Cca po roce utrpení bolestí klubů, svalů a brnění končetin, jsem začala pít chlorophyl, kapat bylinky lichorerisnici, oresak královský a tuzebnik.
Tato kombinace mi moc pomohla a vrátila mne skodi di života bez obtíží. Někdy když mám zátěž nebo delší dobu neberu bylinky se to malinko projeví a ja si to opět nasadim.
Jde mi o to zdá v těhotenství se něco z toho může. Mám tudíž pak strach otěhotnět. Navíc po porodu se to prý vše vrací. Nemáte někdo rady a zkušenosti? Děkuji všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

362
14.6.17 21:52

@Lucynka7 tak já tedy obdivuji, že jste brala půl roku antibiotika.

Standartne se PROKÁZÁNA BORRELIOZA a Chlamydiova infekce léčí 3tý a to doxycyklinem 100mg po 12h na 14dni + např. Sumamed 500mg po 24h na 7dni. A tím je infekce prelecena.

Vysetrili Vás na neurologii a revmatologii? Nechci strašit, ale vyloučili roztroušenou sklerozu a event. revmatologickou příčinu potíží. A aniž bych Vás chtěla nějak urážet, dost často tyto obtíže bývají psychosomaticke…

Takze prelecena na shora uvedené infekce jste, a pokud se vyloučí jina onemocneni, tak jste zdravá mladá žena. A miminko- proč ne? Ona péče o něj je náročná a třeba byste přestala myslet na současné potíže. A ohledně těch bylinných preparátů bych byla v těhotenství opatrná a poradila bych se s Vaším gynekologem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 07:46

@Jirovka

Bohužel jsem byla léčena jen jedním druhem atb. Po dobu brani atb bylo vše super, ale po dobrani se bolesti vrátili.
Dokonce jsem zkoušela i MMS roztoky.
Jen díky bylinkam je mi fajn. Ale nemohu
minfonfo najít jestli je lze brát v tehu.

Ano jinak veškeré testy mám v pořádku.
Stačí mi nějaký stres nebo když jím nezdravé jídlo a potíže se malinko vrací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
15.6.17 12:05

@Lucynka7 ono třeba u těhotných se borrelioza léčí také jen jedním druhem antibiotik. Mysím, že přeléčena jste až až. A dobře, že se tedy vyloučila další onemocnění.

On bohužel stres je mocným nástrojem a způsobuje víc obtíží, než si myslíme…

Tak přeji hodně štěstí, o miminko se klidně snažte a s těmi různými bylinkami bych v těhotenství byla radši opatrná.

P. S. mně na stres nejlépe pomáhá běh a power joga :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 12:55

@jirovka

Děkuji moc.
Takže myslí ze to bude vše dobré? Že jen
diky těm nemocem mám ty nervy poškozené a díky stresu se ozývají jen nervy nikoliv nemoc?

Jen bych ráda chtěla od někoho poradit s těmi byljnkami, za se něco může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
15.6.17 13:12

@Lucynka7 Vše bude v pořádku!!! Už na borreliozu a chlamydie vůbec nemyslete, nalaďte se na léto, na dovču, na miminko - pozitivní mysl = 99% zdraví. Nemyslete, já také bojuju - ale mně se zase ozývají angíny…jsem skoro 6 let na RD a je to tedy hodně náročné, hlavně nevyspání. Teď už je to tedy lepší :)

A jak píšete - ozývají se nervy, a typické bývá právě to brnění končetin, únava, atd… U Vás se vyloučila roztr. skleroza, ATB jste přeléčena, takže tam bych problém neviděla.

S bylinkami bohužel neporadím, na zklidnění určitě heřmánek a meduňka - a to se myslím může i v těhotenství. Na některých bylinných čajích je někdy i napsáno „nevhodné v těhotenství“.

A ještě se zeptám - lumbální punkci(odběr mozkomíšního moku) Vám asi dělali, že?

Tak ještě jednou hodně štěstí a zdraví!!! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 14:08

@jirovka

Nene jen různé testy, poté krev a hodně dalšího.
To ano s tou myslí máte také hodně pravdu. Myslí se dá hodně věcí vysnit :D

Jen lichorerisnice by si neměla vadit ale ty další bohužel nevím.

Jinak děkuji. I vám přeji hlavně zdraví štěstí. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2604
15.6.17 14:35

@Lucynka7

Zhruba jeden člověk ze čtyř má v ČR k Lym. boreliose pozitivní protilátky. Velmi často jde o následky infekce, se kterou si imunitní systém již dříve poradil. Protilátky se ale mohou vytvořit i v souvislosti s jinými chorobami. Jejich existence však sama o sobě neznamená aktuální existenci onemocnění. U některých pacientů se navíc protilátky objeví až 30 dnů po infekci. Proto má měření protilátek při akutní fázi LB – tj. do měsíce, jen omezený smysl.

Vzhledem k různé variabilitě při tvorbě protilátek i ve standardizaci laboratorních přístrojů k citlivosti organizmu na LB je vždy třeba pozitivní výsledek protilátek ověřit druhou laboratorní metodou (klasicky nejprve ELISA pak konfirmační Western blot).

Protilátky k LB zapadají do dvou subtypů: IgG a IgM. Nárůst IgM souvisí s akutní infekcí – všechny protilátky proti LB mohou ale zůstat zvýšené na dobu neurčitou, a to bez ohledu na úspěšnou antibiotickou léčbu!!!

U omezených případů mohou symptomy LB setrvat i po antibiotické léčbě. Příčinou jsou ale vedlejší imunologické procesy, nikoliv stále aktivní infekce. Četné mezinárodní studie jasně dokázaly, že další antibiotická léčba, zvlášť prodloužená, pro léčení symptomů tzv. chronické LB či tzv. post–LB syndromu nemá žádný smysl, je neefektivní a navíc nebezpečná.

Neexistuje žádný laboratorní test, který by jasně prokazoval délku trvání infekce, závažnost, prognózu či vyléčení LB. Nalezení protilátek LB není v žádném případě samo od sebe indikací „nevyléčené“ infekce. Opakované měření protilátek LB pro posuzování „aktivity“ LB nemá žádné praktické opodstatnění: léčí se pacient, nikoliv protilátky.

MUDr. Martin Jan Stránský, M. D., FACP, primář neurologie, Yale School of Medicine, MUDr. Petr Smejkal, primář infekčního oddělení UVN, Praha

pokud mohu doporučit, hlavně se nenechte „přeléčovat“ od šarlatánů na protilátky LB, které budete mít jistě přítomny dlouhodobě až celoživotně, a nekupujte si žádné „zázraky“ detoxy a spol…jsou to jen vyhozené peníze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2604
15.6.17 14:38
@Lucynka7 píše:
Děkuji moc.
Takže myslí ze to bude vše dobré? Že jen
diky těm nemocem mám ty nervy poškozené a díky stresu se ozývají jen nervy nikoliv nemoc?Jen bych ráda chtěla od někoho poradit s těmi byljnkami, za se něco může.

ano, tak tak
dopřejte si, pokud možno hlavně spánek…odpočinek, relax…pestrou stravu žádné speciální bylinky nemusíte, v těhotenství s nimi raději opatrně
:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 15:16

@borrealis

Děkuji moc. Krásné napsané.
A o bylinkach si myslíte co?

Antibiotika určitě už nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit