Borelióza a zjištěné těhotenství

973
10.5.16 12:47

Borelióza a zjištěné těhotenství

Zdravím všechny, potřebuji poradit, rady lékařů již mám, ale ráda bych četla reálné případy, ale napíši vám ten můj, mám doma 10 měsíční mimi a pokud přijde další, nebránili jsme se tomu.. jednoho dne se mi udělal flek na ruce maličký, který svědil, ale protože mám atopický ekzém, na svědění jsem zvyklá a nevím o tom, že by mě něco štíplo a klíště jsem také neměla, nepřikládala jsem tomu váhu, až tak cca za 10 dní, se mi zvětšil a trošku mě bolela ruka, tak jsem jela do nemocnice, doktorce se to nezdálo jako borelióza, ale prý ať si raději zajdu druhý den na krev, ale raději mi dala antibiotika na týden, než budou vÿsledky, výsledky byly za 9 dní a pozitivní, tak mi dala doktorka další antibiotika na další týden, v den kdy jsem dobrala antibiotika jsem si dělala jen tak těhotenský test a byl pozitivní, rozbrečela jsem se… každopádně druhý den na gyndu na Utz nic, tak mi doktor vzal krev a Hcg 189 za týden už byl vidět gest. váček ale plod ještě ne těhotenství 4+4 a to bylo včera, doktoři se zatím tváří, že vše v pořádku, jak můj gynekolog, tak obvodní lékař, paní doktorka z genetiky, ale i paní primářka na infekčním, jaký na to máte názor vy? podobná zkušenost? chceme mimi, ale ne za každou cenu a bojím se, že to bude mít vliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
957
10.5.16 13:06

Koukni sem https://www.emimino.cz/…nstvi-12465/ už se to tu probíralo, zařídila bych se podle toho co říkají doktoři :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
10.5.16 13:10

Ahoj, v těhotenství sice zkušenost s boreliózou nemám, ale jinak jí měla dcera v roce a půl a co vím, důležitá je dlouhodobá léčba antibiotiky, dcera je brala 6 týdnů. Po krátkém zaléčení se prý borelióza ráda vrací, upozorňovala mě na to sama dětská dr. Přeji, ať vše dopadne dobře a mimi je v pořádku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
10.5.16 13:14
@Elvinerha píše:
Koukni sem https://www.emimino.cz/…nstvi-12465/ už se to tu probíralo, zařídila bych se podle toho co říkají doktoři :nevim:

já jsem tuto diskusi četla, ale byli tam těhotné v druhém a třetím trimestru, samozřejmě, že se budu držet rady lékařů, ale oni říkají, že to vliv nemá, myslela jsem, že sem napíší ženy, které to měli podobně třeba a pak se narodilo zdravé dítě, co jsem četla v jiné diskusi, tak tam psali, že se dítě narodilo malinké, tak třeba je takových maminek více(doufám, že ne)tohle mě spíše zajímá, jestli má někdo špatnou zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
10.5.16 13:17
@MaJiKa píše:
Ahoj, v těhotenství sice zkušenost s boreliózou nemám, ale jinak jí měla dcera v roce a půl a co vím, důležitá je dlouhodobá léčba antibiotiky, dcera je brala 6 týdnů. Po krátkém zaléčení se prý borelióza ráda vrací, upozorňovala mě na to sama dětská dr. Přeji, ať vše dopadne dobře a mimi je v pořádku :kytka:

děkuju, mě jde o to že to je u mě na hraně, kdy se začínají tvořit orgány..

Příspěvek upraven 10.05.16 v 13:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6058
10.5.16 13:18

Můžu ti jenom napsat jak bych se zachovala já: plod je zatím bez srdeční akce, že jo? normálně bych počkala do 3.měsíce, jestli lze něco zjistit z plodové vody, šla bych na její odebrání.
Věřím, že vše bude v pořádku. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
10.5.16 13:18

Hele, zbytečně nestresuj, to neprospěje ani tobě ani mimču. Pokud gynekolog říká, že je to ok, tak bych mu věřila, kdyby mělo mít dítě pak nějaké vady, nebo to mělo být špatné, tak by ti to určitě řekli :hug: tak odpočívej a brzy se uzdrav :kytka: a hlavně si pěkně užij těhotenství :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
10.5.16 13:20
@kve-tinka píše:
Můžu ti jenom napsat jak bych se zachovala já: plod je zatím bez srdeční akce, že jo? normálně bych počkala do 3.měsíce, jestli lze něco zjistit z plodové vody, šla bych na její odebrání.
Věřím, že vše bude v pořádku. ;)

jojo srdíčko tam ještě není, asi to tak udělám, snad doktoři ví, co dělají ☺ děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
10.5.16 13:22
@Elvinerha píše:
Hele, zbytečně nestresuj, to neprospěje ani tobě ani mimču. Pokud gynekolog říká, že je to ok, tak bych mu věřila, kdyby mělo mít dítě pak nějaké vady, nebo to mělo být špatné, tak by ti to určitě řekli :hug: tak odpočívej a brzy se uzdrav :kytka: a hlavně si pěkně užij těhotenství :srdce:

děkuju ☺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
10.5.16 13:23

Ahoj,
mám příběh trošku podobný. Před lety se mi udělal na třísle červený flíček s bílým středem. K tomu jsem měla příznaky jako při chřipce. Flíček rostl, až byl přes celou nohu až na koleno. Pak zmizel. Byl rok 1990, o borelióze nebylo takové povědomí, jako teď. Po pár letech jsem viděla nějaký naučný pořad a šla na testy. Obvoďák mi řekl, že borélie mám v krvi, ale v hraniční hodnotě a léčit netřeba. Potom jsem otěhotněla, plod se nevyvíjel dobře a ve 12 týdnu jsem potratila. Napadlo mě, jestli na vině nemůže být borelióza, obvoďák další testy dělat nechtěl, tak jsem si je vydupala sama. Po několika dnech mi volali z transfúzky, že se mi v krvi hodnota borélií rapidně zvýšila a určitě to chce léčit. Změnila jsem tedy lékaře, dostala jsem nějaký silný antibiotika (myslím Rulid) s doporučením, že v průběhu léčby nesmím otěhotnět. Samozřejmě jsem přišla do jiného stavu i přes ochranu :) Nevím, jak se to mohlo stát, přítel se dušoval, že to absolutně není možné, předtím jsme se snažili skoro rok, než se zadařilo.
Takže jsem šla na gyndu se svěšenou hlavou. Lékař mě poslal na genetiku, a že podle výsledků se těhotenství může ukončit. No byla jsem strašně vystresovaná, ale genetička mě uklidnila, že sice tyto léky se v těhotenství opravdu brát nesmí, ale uvidíme. Byla jsem ještě na několika specializovaných UTZ (v té době ale ještě nebyly tak dokonalý, jako dneska). Teď je dceři 19 a je naprosto zdravá (až na ty divoký nápady, ale to asi nebude z boreliózy) :D Ani já nemám žádný problémy, které by se tomu daly připisovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6434
10.5.16 13:33

@Denise v tomto stadiu je to spíš vče nebo nic..takže pokud by měl být nějaký problém, těhotenství nebude prosperovat..já úplně na začátku byla na magnetické rezonanci, taky se to nedoporučuje na začátku..jsem 33.tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
10.5.16 13:37

Boreliózu jsem prodělala a dodnes mám následky. Záleží jak na tom jsi ty. Dle toho bych se rozhodovala. Ale jinak borelióza je svině věc, takže bych strach měla. Držím pěsti.

• Citovat
  • Nahlásit
23
10.5.16 13:50

My jsme zase boreliózu měli z rodiny tři (bydleli jsme v lese na hájovně) - já, manžel i mladší dcera a úplně bez následků. Mladší dcera v 15 měsících, taky neměla klíště, prý stačí, když poslintá kůži a je prý možný i přenos od komára.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1508
10.5.16 14:11

Já jsem řešila podobný problém, ale trošku jinak. Když jsem otěhotněla tak byla zjištěna boerióza partnera. Ptala jsem se na gyndě a mudr říkala, že když jí má on tak že to nevadí ale nesměla bych jí mít já. Pak jsem se ptala i příbuzného porodníka a ten mi potvrdil co řekla moje gyndařka, že borelióza matky je docela velký problém…a těhu by mi nedoporučil. ale samozřejmě záleží na více faktorech, tak snad to u vás dobře dopadne. Partner se léčil dva roky a ještě dneska se dá říct, že je dost unavený a to je to od zjištění přes 4 roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
23.6.18 21:53

Denise jak to dopadlo.Resim ted stejny problem.jsem v 7tt a byla mi zjistena borelioza.dostala jsem atb xorimax 500 na 14 dni.Jste ty i mimi v poradku.co jsi brala za leky a jak dlouho.Prosim kdokoliv.napiste vasi zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat