Borelióza - ano nebo ne?

Anonymní
1.6.20 13:45

Borelióza - ano nebo ne

Ahoj
Cca před 3 týdny jsem měla klíště, hned jak jsem si ho všimla, tak jsem ho vytáhla i s hlavičkou. Dnes jsem se podívala na ruku, kde jsem měla klíště a mam tam takový flek. Ani bych si ho nevšimla, nekontroluju se, ale hrozně mě to svědilo.
Děkuji za rady, jinak k lékaři jdu zítra, já jen jestli jste měla některá stejný :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.6.20 13:47

.

• Nahlásit
  • Citovat
502
1.6.20 13:52

Mně se borelioza projevila za 14 dní od přisátí, flek jsem měla daleko větší, s bílým středem. Když jdeš zítra k lékaři, nech si nabrat krev a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.20 13:59

@Blankaspl jo to je jasný, jen mě zajímalo, jestli neměl třeba někdo stejný flek. Na fotce to moc vidět nejde, ale je to celé dokola červené a jen uprostřed vystouplé bílé

• Nahlásit
  • Citovat
256
1.6.20 14:02

Měla jsem, na prsu a mnohem ale fakt mnohem horší, taky to svědělo, štípalo a furt se to nehojilo, měsíc po klíštěti jsem to ještě měla, okamžitě jsem dostala nějaký antibiotika, jen na 5 dní tuším, už si nejsem jistá. A testy byly negativní, takže se nemusíš bát, nemusí to být hned borelioza :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.20 14:07

@Anet 123 tyjoo, dobře teda, budu doufat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
50392
1.6.20 14:23

Po 14 dnech v krvi ještě nic vidět nebude. Jinak já co viděla fleky, tak nebyly nutně s tím bílým kolečkem, ale chlap měl něco takovýhohle jako v odkazu, přijde mi to z fotky podobný. Vprostřed hodně tmavej a kolem toho ještě velikej o hodně světlejší. Pokud je to 14 dní od klíštěte, k dr. bych s tím stopro zašla.
https://www.biomag.cz/…a-borelioza/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2957
1.6.20 14:31

Mně se flek objevil po 5 týdnech, okraje byly dost střapaté a bílý střed neměl. Jen jakoby počínající puchýřek. Svědil mně jen ten první den, kdy se objevil. Kromě únavy mi nebylo a není nic. Borelka se prokázala. Teď začnu brát druhá antibiotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
1.6.20 19:48

Jedná se o menší příznak Boreliózy ?

Dobrý den dnes je 1.6.2020 a před třemi dny jsem na sobě objevil dvě klíšťata. Vytáhl jsem je důkladně pomocí pinzety a následně dva dny po tom co tam nic nebylo se objevilo toto. Občas to trošku zasvědí. Zvažuji zda si stím zajít k lékaři a nebo pozorovat. Děkuji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
2.6.20 10:10

tip na článek

Tady jsem narazila případně na zajímavý článek, jak poznat stádia nemoci :) https://protvojezdravi.cz/…adia-nemoci/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3063
2.6.20 10:35
@MJ92 píše:
Dobrý den dnes je 1.6.2020 a před třemi dny jsem na sobě objevil dvě klíšťata. Vytáhl jsem je důkladně pomocí pinzety a následně dva dny po tom co tam nic nebylo se objevilo toto. Občas to trošku zasvědí. Zvažuji zda si stím zajít k lékaři a nebo pozorovat. Děkuji. :)

Zatím je to normální reakce, svědění a zarudnutí po kousnutí. Mělo by to postupem času zmizet. Kdyby se ty fleky zvětšovaly i třeba v odstupu týdnů, pak k lékaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
27.6.20 21:16

Dobry vecer, chtela bych se zeptat, prijde Vam to jako flek ktery by mohl znacit boreliozu? Diky za info, v pondeli utikame k doktorce, jen by mne zajimalo vase nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama