Borelioza IgG pozitivní, co to pro mě znamená?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 15:40
Borelioza IgG pozitivní, co to pro mě znamená?

Ahojky, dnes jsem se dozvěděla, ze mám pozitivní boreliozu IgG a IgM negativní. Bude to lékař nějak řešit? Mám potvrzené ebv IgG vca i ebna, CMV IgG také vysoké. Znamená to testy, ze ani jednu nemoc nemám akutní, ale budou to nějak řešit? Jeden lékař se tváři, ze nic a druhy ze ano. Mám stále teploty, zimnice, noční pocení a z krve potvrzeny chronicky zánět a crp OK. Prosím poraďte. Mám v tom guláš… Bolí mě furt v krku a jsem pořad nemocná… anonym - citlivé info.

Reakce:
mooch
Extra třída :D 13755 příspěvků 30.01.18 16:04

Podle mě - když je IgG pozitivní, tak je aktivní (u pozitivního IgG a negativního IgM by mohla být i chronická) infekce. Řeším to už půl roku s dcerou. Chodíš někam přímo na infekční? Antibiotika jsi dostala? Jinak stoprocentně to lze zjistit jen lumbální punkcí. Záleží taky jaké hodnoty jsi měla předtím a jak moc to kleslo. Na ebv jaterní dietku, aspoň lehkou (žádnej alkohol).
Normální doktoři si s tím totiž neví rady.

janik81
Kecalka 356 příspěvků 18 inzerátů 30.01.18 16:09

Máte anamn. protilatky, to není důvod k léčbě. Chron. zánět v krvi? Co to znamená? Máte vysokou sedimentaci? Viděl Vás ORL, máte vysetrenou stitnou zlazu? Máte USG břicha? Klidne mi napiste do SZ…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:10

@mooch děkuji moc:) mám IgM negativní a IgG pozitivní. Mám hodně obtíží a jeden Dr mi říká, ze jsou to původci mých obtíží a jiný ze ne. Jak dceru léčí? Zatím mi nikdo nic nedal. Jsem s toho špatná. Je mi furt blbě.

mooch
Extra třída :D 13755 příspěvků 30.01.18 16:14

U nás je to naopak (teda teď už, po léčbě ATB). Což se u 10% obyvatel může stát, i když už jsou zdraví. Lumbálka pro dítě stres, takže zatím odloženo, ale chodí každé 2 měsíce na testy a sledují hodnoty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:19

@Jírovka moc a moc děkuji. Na endokrinologii jsem OK, utz bricha taky OK, neutrofily vyšší a leukocyty nižší jinak OK. C1_inhibitor velmi vysoký a crp OK. EBV - VCA IgG 441 U/ml, EBV-RBNA IgG 325 U/ml, Borrelia IgG 125,30

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:20

@mooch lumbalka musí být hrozná a kor pro dítě:( já prodělala před x lety těžkou mononukleozu

janik81
Kecalka 356 příspěvků 18 inzerátů 30.01.18 16:31
@Anonymní píše:
@Jírovka moc a moc děkuji. Na endokrinologii jsem OK, utz bricha taky OK, neutrofily vyšší a leukocyty nižší jinak OK. C1_inhibitor velmi vysoký a crp OK. EBV - VCA IgG 441 U/ml, EBV-RBNA IgG 325 U/ml, Borrelia IgG 125,30

A sedimentace, ASLO?

Teploty máte denně a jak vysoké? A jak je Vám blbe?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 17:16

@Jírovka sedimentaci OK a aslo netuším :(

Teploty max do 37,2… Cele noci se potim, dříve to bylo par noci do měsíce a teď už skoro každou noc. Ráno jsem jako kdybych nespala. Jsem neustále zelená, bolí mě hodně v krku. Naposledy jsem vypadala, ze mám anginu a na orl, ze mám těžkou alergii. Mám časté alergie, ale zatím mi nic neprokázali. Někdy mi po jídle otece krk, mám koprivky, to i na kosmetiku, kterou normálně používám a druhy den OK. Mám hrozne suchou kůži, hodně se mi masti vlasy - nikdy se nemastily. Bolí mě často břicho v oblasti žaludku a na prave straně jako slepé střevo, byla jsem na kolonoskopii a vše OK. Časté gynekologicke záněty. Léto bylo šílený, často stavy na omdleni, vadilo mi teplo a nemohla jsem fungovat. Teď před Vánoci v krame se mi udělalo horko - stav na zvracení a omdleni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 17:45

@Jírovka koncem května jsem musela začít užívat ad. Začala jsem mít deprese a úzkosti. Měla jsem o candidu. Špatnou paměť atd. Ad beru stále.

janik81
Kecalka 356 příspěvků 18 inzerátů 30.01.18 18:03

Proto jsem chtěla spíše SZ, ale když jste anonymní, tak OK. Bohužel si právě myslím, že jádro problému je v psychickém rozpoložení. Ne nadarmo se říká, že psychické zdraví odráží to fyzické. Tím, že v podstatě mate všechna vyšetření v pořádku, byla jste i na koloskopii, to teda obdivuju :) A špatně spíte, to jde ruku v ruce. Chce to dobrého psychoterapeuta, popovídat si, AD jsou asi také na místě. Chci Vás povzbudit, uvidíte, že tohle blbé období skončí a bude zase líp!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 18:41

@Jírovka moc děkuji:) já se bojím následku neléčené boreliozy. Spím dobře, jen se budim, protože se strašně potim. Já se cítím psychicky dobře, snažím se i sportovat, ale pořad mi není dobře. Snažím se “dělat” ze nic. Nahani mi hrůzu ty výsledky testu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >