Reklama

Borelioza IgG pozitivní, co to pro mě znamená?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 15:40
Borelioza IgG pozitivní, co to pro mě znamená?

Ahojky, dnes jsem se dozvěděla, ze mám pozitivní boreliozu IgG a IgM negativní. Bude to lékař nějak řešit? Mám potvrzené ebv IgG vca i ebna, CMV IgG také vysoké. Znamená to testy, ze ani jednu nemoc nemám akutní, ale budou to nějak řešit? Jeden lékař se tváři, ze nic a druhy ze ano. Mám stále teploty, zimnice, noční pocení a z krve potvrzeny chronicky zánět a crp OK. Prosím poraďte. Mám v tom guláš… Bolí mě furt v krku a jsem pořad nemocná… anonym - citlivé info.

Reklama

Reakce:

mooch
Extra třída :D 13724 příspěvků 30.01.18 16:04

Podle mě - když je IgG pozitivní, tak je aktivní (u pozitivního IgG a negativního IgM by mohla být i chronická) infekce. Řeším to už půl roku s dcerou. Chodíš někam přímo na infekční? Antibiotika jsi dostala? Jinak stoprocentně to lze zjistit jen lumbální punkcí. Záleží taky jaké hodnoty jsi měla předtím a jak moc to kleslo. Na ebv jaterní dietku, aspoň lehkou (žádnej alkohol).
Normální doktoři si s tím totiž neví rady.

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 21 inzerátů 30.01.18 16:09

Máte anamn. protilatky, to není důvod k léčbě. Chron. zánět v krvi? Co to znamená? Máte vysokou sedimentaci? Viděl Vás ORL, máte vysetrenou stitnou zlazu? Máte USG břicha? Klidne mi napiste do SZ…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:10

@mooch děkuji moc:) mám IgM negativní a IgG pozitivní. Mám hodně obtíží a jeden Dr mi říká, ze jsou to původci mých obtíží a jiný ze ne. Jak dceru léčí? Zatím mi nikdo nic nedal. Jsem s toho špatná. Je mi furt blbě.

mooch
Extra třída :D 13724 příspěvků 30.01.18 16:14

U nás je to naopak (teda teď už, po léčbě ATB). Což se u 10% obyvatel může stát, i když už jsou zdraví. Lumbálka pro dítě stres, takže zatím odloženo, ale chodí každé 2 měsíce na testy a sledují hodnoty.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:19

@Jírovka moc a moc děkuji. Na endokrinologii jsem OK, utz bricha taky OK, neutrofily vyšší a leukocyty nižší jinak OK. C1_inhibitor velmi vysoký a crp OK. EBV - VCA IgG 441 U/ml, EBV-RBNA IgG 325 U/ml, Borrelia IgG 125,30

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:20

@mooch lumbalka musí být hrozná a kor pro dítě:( já prodělala před x lety těžkou mononukleozu

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 21 inzerátů 30.01.18 16:31
@Anonymní píše:
@Jírovka moc a moc děkuji. Na endokrinologii jsem OK, utz bricha taky OK, neutrofily vyšší a leukocyty nižší jinak OK. C1_inhibitor velmi vysoký a crp OK. EBV - VCA IgG 441 U/ml, EBV-RBNA IgG 325 U/ml, Borrelia IgG 125,30

A sedimentace, ASLO?

Teploty máte denně a jak vysoké? A jak je Vám blbe?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 17:16

@Jírovka sedimentaci OK a aslo netuším :(

Teploty max do 37,2… Cele noci se potim, dříve to bylo par noci do měsíce a teď už skoro každou noc. Ráno jsem jako kdybych nespala. Jsem neustále zelená, bolí mě hodně v krku. Naposledy jsem vypadala, ze mám anginu a na orl, ze mám těžkou alergii. Mám časté alergie, ale zatím mi nic neprokázali. Někdy mi po jídle otece krk, mám koprivky, to i na kosmetiku, kterou normálně používám a druhy den OK. Mám hrozne suchou kůži, hodně se mi masti vlasy - nikdy se nemastily. Bolí mě často břicho v oblasti žaludku a na prave straně jako slepé střevo, byla jsem na kolonoskopii a vše OK. Časté gynekologicke záněty. Léto bylo šílený, často stavy na omdleni, vadilo mi teplo a nemohla jsem fungovat. Teď před Vánoci v krame se mi udělalo horko - stav na zvracení a omdleni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 17:45

@Jírovka koncem května jsem musela začít užívat ad. Začala jsem mít deprese a úzkosti. Měla jsem o candidu. Špatnou paměť atd. Ad beru stále.

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 21 inzerátů 30.01.18 18:03

Proto jsem chtěla spíše SZ, ale když jste anonymní, tak OK. Bohužel si právě myslím, že jádro problému je v psychickém rozpoložení. Ne nadarmo se říká, že psychické zdraví odráží to fyzické. Tím, že v podstatě mate všechna vyšetření v pořádku, byla jste i na koloskopii, to teda obdivuju :) A špatně spíte, to jde ruku v ruce. Chce to dobrého psychoterapeuta, popovídat si, AD jsou asi také na místě. Chci Vás povzbudit, uvidíte, že tohle blbé období skončí a bude zase líp!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 18:41

@Jírovka moc děkuji:) já se bojím následku neléčené boreliozy. Spím dobře, jen se budim, protože se strašně potim. Já se cítím psychicky dobře, snažím se i sportovat, ale pořad mi není dobře. Snažím se “dělat” ze nic. Nahani mi hrůzu ty výsledky testu.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >