Borelióza u malého dítěte

65
11.5.21 15:03

Borelioza u malého ditete

Ahoj,

dneska sme byli u doktorky, malyho kouslo pred 14dni kliste a ma flek okolo ouska. Dostali sme atb na 14 dni. Priznaky zadne nema, jako horecka atd. Mate prosim nekdo zkušenost? Ctu na internetu docela desive clanky. Kdyz sme zahajili tak brzy lecby, je sance nejakych komplikacích dalsich fazi atd? Dekuji syn ma 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
310
11.5.21 16:13

Malej měl borelku loni v létě (to měl přesne dva roky). Při prvním fleku mi ještě nedocvakávalo o co se jedná, ale pak už měl druhý, třetí flek…metila jsem za doktorkou a měl hrozně vysoký hodnoty. Dostali jsme antibiotika na 10 dní. Od té doby vpohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
11.5.21 19:50

Nevím, jak dnes, ale před 20 lety kouslo klíště sestřenici. Byly jí 4. Měla tehdy flek přes půl obličeje a teta si myslela, že jí její starší sestra dala facku. Když ten flek měla i druhý den, šli k dr. Měla boreliózu. A musela jíst každý den léky snad až do 11-12ti let… Žádné jiné příznaky neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
11.5.21 20:46

Syn měl boreliozu v asi pěti letech. Měl flek na rameni a dostal antibiotika asi na dva týdny. Klíštěte jsem si ani nevšimla, ale byli jsme v oblasti, kde se borelka vyskytuje, tak jsem věděla, o co se jedná. Komplikace žádné nenastaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17470
11.5.21 20:52

@terka-com U nás v pohodě, dítě tenkrát rok a půl, taky jsme na to přišli celkem brzy, asi 14 dní po infikaci. Takže ATB, na tři týdny. Jediné, co bylo nepříjemné, vlivem těch antibiotik měl šílený průjem. Nepomohla ani probiotika. Ale to se časem upravilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.6.21 08:04

Prosím o radu

Dobrý den, mam dceru 22 měsíců. Kliste jsme tento rok jeste nemeli, ale bohužel minuly rok měla dvě. Naposledy koncem 7/2020. Sledovali jsme to nic žádný flek se neobjevil ani žádné komplikace horečky atd. V říjnu měla náhle horeckovy stav, kaslala, měla rýmu, horečky až 39,6, dostala antibiotika protože to samolecbou doma první dni neslo.
Doktor to uzavřel jako zánět průdušek.
Dnes rano se vzbudila a na uchu a tváři ma flek, nevím proč mne hned napadla borelioza, muže se stát, ze v první fázi minuly rok po klisteti nic a teď je to po tolika měsících rozvinuto a ukázalo se až nyní, nebo to už moc fantazííruji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5360
11.6.21 18:17

Zkusil bych antihistaminikum (např. Fenistil kapky, Jovesto sirup), zda dojde k vymizení obtíží. Je místo „proteplené“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.6.21 21:11

Nejjistejsi bude nechat ji nabrat krev na protilatky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5360
11.6.21 22:10

@oligenerallogin
To budou ještě negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.6.21 23:01

Dala jsem fenistil kapky i mast, teď večer to začalo ustupovat, tak předpokládám, ze pokud by to byl příznak boreliozy, asi by to zůstalo. No budeme to jeste sledovat, děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5360
12.6.21 09:23

@Bambulka1983
Pokračujte ve Fenistilu, pokud to zmizí, tak to borelióza určitě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat