Borelióza a vliv na otěhotnění

Anonymní
17.2.21 19:22

Borelioza vliv na otěhotnění

Holky,

měla bych dotaz, zda má prodělaná, zřejmě neléčená borelioza vliv na plodnost?
Před 10ti lety jsem zjistila, že mám chlamydie a údajně jsem prodělala i boreliozu. Kdy, jak a proč, to vůbec nevím. Doktorka mi na chlamydie nasadila doxybene s boreliozu zřejmě neřešila.
Chlamydie mám do teď už negativní, ale o té borelioze nic nevím. Až teď čtu, co všechno dokáže :? S partnerem podstupujeme ivf, zatím ale bez úspěchu. Tak pátrám, kde všude může být “chyba”…
Díky za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.2.21 08:40
@Anonymní píše:
Holky,měla bych dotaz, zda má prodělaná, zřejmě neléčená borelioza vliv na plodnost?
Před 10ti lety jsem zjistila, že mám chlamydie a údajně jsem prodělala i boreliozu. Kdy, jak a proč, to vůbec nevím. Doktorka mi na chlamydie nasadila doxybene s boreliozu zřejmě neřešila.
Chlamydie mám do teď už negativní, ale o té borelioze nic nevím. Až teď čtu, co všechno dokáže :? S partnerem podstupujeme ivf, zatím ale bez úspěchu. Tak pátrám, kde všude může být “chyba”…
Díky za odpovědi

Doxy léčí i boreliózu. Já ji prodělala v naprosto šíleném stadiu, kdy už napadala teda nervové dráhy k očím, ke končetinám, hrozilo už pomalu ochrnutí, takže to nikomu nepřeju zažít. A hlavně to vůbec nekončilo. Pak jsem si až musela najít doktora ochotného to léčit, v nemocnicích to prostě odbyli, že léčba už nebude, že jsem dostala krabičku antibiotik a pokud mám potíže, nejsou z toho, jsou dle nich na psychiatrii. Samozřejmě to tak nebylo, v testech pozitivita na borelii stále stoupala, ale až jeden imunolog mi pomohl. Léčba trvala dlouho, z postele jsem se dostala až tak za 2 roky, do té doby mi bylo děsně zle, ale aspoň se to na léčbě už zlepšovalo. Ale otěhotněly i holky s borelkou, takže v tom bych problém neviděla.
Spíše ty chlamydie, ale pokud jsou neaktivní, tak by to také neměl být problém. Ačkoli člověk nikdy neví u těchto bakterií, které se tak neuchopitelně zkoumají :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 21:01

Tak to sis tedy vytrpěla taky hodně 😒
Já právě četla, že antibiotika se musí dát snad max po 3 týdnech? :think: A já nevím, jak dlouho jsem ji měla před odběrem. Kdybych nešla jen tak náhodou ke kožní kvůli vlasům, že mi padaly trochu víc, ani bych nevěděla, že nějaké chlamydie nebo boreliozu mám :nevim: vážně jsem žádné příznaky nepociťovala…
Je to svinstvo, to aby se člověk bál, co kde chytí 😡 kor když o tom ani neví..
Chlamydie negativní, ale přece jen 4 roky léčby je taky hodně :( ale nikdo mi na to nic neřekl… jen jsem si vydupala laparoskopii, jestli náhodou po nich něco :nevim: dole nezbylo

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat