Botulotoxin do močového měchýře - byl jste někdo?

2080
22.1.20 21:49

Botulotoxin do močového měchýře - byl jste někdo?

Ahojte,
chtěla bych se zeptat, jestli někomu z vás, nebo z vašich blízkých nebyl aplikován botulotoxin do močového měchýře kvůli hyperaktivnímu močovému měchýři (OAB), který nereaguje na léky (anticholinergika, Betmiga). Měla bych totiž několik otázek, na které u Dr. nebyl čas.
Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

693
22.1.20 23:08

Ahoj, já sice zkušenosti s tímto nemám, zato mám zkušenosti s hyperaktivním močákem. Roky léčby a nakonec pomohla lichořeřišnice (čaj) pravidelně při problému tak 1× měsíčně, postupně čím dál méně, a úprava stravy. Trápila jsem se s tím asi 8 let, teď mám 2 roky klid a nic neberu, na záněty už netrpím. A to mě dr. strašil, že budu po 40ce učůrávat, věčně mi dělai dilataci močové trubice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2080
22.1.20 23:20
@yoshua píše:
Ahoj, já sice zkušenosti s tímto nemám, zato mám zkušenosti s hyperaktivním močákem. Roky léčby a nakonec pomohla lichořeřišnice (čaj) pravidelně při problému tak 1× měsíčně, postupně čím dál méně, a úprava stravy. Trápila jsem se s tím asi 8 let, teď mám 2 roky klid a nic neberu, na záněty už netrpím. A to mě dr. strašil, že budu po 40ce učůrávat, věčně mi dělai dilataci močové trubice…

Ahoj, díky za zkušenost, lichořeřišnici jsem nezkoušela, ale u mě je to celé hodně složité, zánět mám téměř pořád, ale bezpříznakový, takže ho neřeší, hyperaktivita se mi spustila po té, co jsem měla půl roku zavedenou cévku, tak po jejím vyndání. Na urodynamice první pocit na močení při 44 ml, nesnesitelný při 169 ml (ještě před 5 lety jsem měla v močáku 1700 ml). Myslím a myslí si to i Dr., že tohle (Botox) je už jediné řešení. Ale samozřejmě mám kolem toho spousty otázek, neřeším, zda jít, nebo nejít, už mám termín zákroku, ale spíš ty věci po. Ale i tak díky a jsem ráda, že už jsi v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2080
25.1.20 19:17

Opravdu nikdo nemáte zkušenost s botulotoxinem do močového měchýře? Nebo alespoň s jinou léčbou hyperaktivního močového měchýře? Moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama