Boty na běhání - vyplatí se?

404
19.2.21 18:51

boty na běhání vyplatí se

Holky asi blbá otázka, ale už sem ze všech článků mimo :mrgreen: :mrgreen:
Vyplatí se koupit boty na běhání, nebo stačí obyč tenisky. Do ted sem běhávala jen na pásu, takže tam to bylo jedno, ale jak je ted vše zavřené, tak chci začít běhat venku.
Případně poprosím i nějaká tip na nějaké kvalitnější. Moc díky
P. S. běhám kolem 10km,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
591
19.2.21 19:02

Rozhodne vyplati a nesetrit :) dobre boty jsou zaklad, z nekvalitnich bot te muzou bolet klouby a nohy. Akorat vybirat naslepo v tuhle dobu je dost naprd, je treba si je poradne vyzkouset.. ja beham leta v Asics, jsou kvalitni, ale ne kazdemu sednou.. mam odbehano spousty km a ani po maratonu jsem s nimi nemela zadny problem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
19.2.21 19:04

Tak ono dost záleží na tom, jestli behas pravidelně nebo si jdeš zabehnout třikrát do měsíce. Pokud pravidelně (např. 3× - 4× týdne), tak do kvalitních bot určitě investuj. Já si nemůžu vynachválit Sketchers s paměťovou pěnou. Jsou jak bačkůrky, jsou lehké a nohy z nich neboli. A jsou jedny z levnějších, v akcích v pohodě seženeš za 1000 - 1300. Mají je v CCC a podobných obchodech a botama v nákupních centrech. A na webu se dají sehnat i levněji, ale doporučuji zkusit si je na prodejně a pak si je teprve objednat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2297
19.2.21 19:09

Ono je ale velmi diskutabilní, co znamená „kvalitní bota“. V žádném případě bych nehledala korelaci mezi kvalitou a cenou. Boty nesmí tlačit, táhnout, nesmíš se v ních cítit nepohodlně, v podstatě je ideální když ni neví, že je máš na nohách. Důležité je, aby si tu botu vybraly tvoje nohy. Takže kupovat běžeckou botu před internet je imho nesmysl. Pokud začínáš, běhej v botách, ve kterých už máš něco nachozeno a sednou ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
19.2.21 19:11

Já začínala běhat v obyčejných botách z Lidlu, pak jsem přešla na Decathlon a až pak na značkové běžecké boty. A rozdíl to teda fakt je! Mám širokou nohu, chodidlo a proto mi sedí Asics, jsou takové „rozťáplé“. Chtěla jsem konrétní model Nike, moc se mi líbily, jela jsem si je vyzkoušet do Prahy, jinde je neměli, ale jsou na mě opravdu uzounké.
Nekoukat na líbivost, koukat na komfort.
Drahé být nemusí, i kvalitní boty bývají ve slevách, výprodejích, loňské modely atd.
Ale zkoušet (což je v dnešní době trošku problém).
Doporučuji koupit boty min. o 1 číslo větší. Já mám ty Asicsy o 1,5 čísla větší než nosím normálně. Běhám v nich i maratony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1082

Ahoj,
kvalitní boty určitě ano. Vůbec jestli těch 10km běháš několikrát týdně.
A jaké, to záleží na více faktorech i na terénu. Záleží na váze, na šířce nohy i na došlapu. Takže jestli si nechceš ublížit, doporučuji navštívit běžeckou speciálku, nechat si udělat diagnostiku došlapu a doporučit vhodné modely.
Pokud je to jen rekreační nepravidelné pomalé pobíhaní po okolí, stačí asi rozlišit jestli silnice nebo terén a podle toho vybrat. Značek je mraky :nevim:
Hodně oblíbené jsou Nike air pegasus nebo Adidas Ultraboost. Já mám třeba Salming tempové a Salomon speedcross do terénu.
Doporučuju taky využít nějaké běžecké skupiny na fb, co se týče vybavení, je tam hodně dotazů a doporučení.
Tak ať to běhá i venku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2951

Urcite zainvestuj do dobrych bezeckych bot, v obyc teniskach si znicis nohy, bacha boty musi fakt sednout, jinak budes mit otlaky a zacnou ti slejzat nehty. Vybirej boty i podle povrchu, na kterem behas. Ja treba beham jen v terenu, takze mam trailovy Reebooky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2297
19.2.21 19:13
@Knizka píše:Doporučuji koupit boty min. o 1 číslo větší. Já mám ty Asicsy o 1,5 čísla větší než nosím normálně. Běhám v nich i maratony.

Vidíš a já maratony u kratší ultra běhám v těch Decathlonových. Třeba Asics mi absolutně nevyhovuje. Proto bych si nikdy nedovolila nikomu radit. Fakt si každý musí vybrat, co mu sedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
19.2.21 19:21
@carsa píše:
Vidíš a já maratony u kratší ultra běhám v těch Decathlonových. Třeba Asics mi absolutně nevyhovuje. Proto bych si nikdy nedovolila nikomu radit. Fakt si každý musí vybrat, co mu sedí.

Však já neradila Asics, doufám, že to tak nevyznělo. Chtěla jsem tím říct, že běhám v Asics, protože jsou rozťáplé a mám širokou nohu - to je poměrně známá věc o této značce. Mně se to bohužel vůbec nelíbí, mám v nich nohu jak ploutev, ale to právě není o té líbivosti. Je potřeba, aby boty sedly podle nohy majitele, to je jasné :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
19.2.21 19:22
@carsa píše:
Vidíš a já maratony u kratší ultra běhám v těch Decathlonových. Třeba Asics mi absolutně nevyhovuje. Proto bych si nikdy nedovolila nikomu radit. Fakt si každý musí vybrat, co mu sedí.

Jinak na cross mám taky z Decathlonu, koupené jako jednorázovka na akci typu Heroes race, snad jsem si myslela, že je tam i utopím, nebo co :D a nakonec se mi v nich běhá fakt skvěle. Dost mě to překvapilo. V terénu jen tyhle :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
19.2.21 19:23

Děkuji za tipy :* zkusím teda ještě počkat, než se něco otevře :mrgreen: tak snad letos vyběhnu :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11553
19.2.21 19:33

Urcite to chce bezecky boty, ale jak pisou ostatni, je treba vyzkouset, co ti sedne. Ja treba uz snad deset let beham v salmingach a vzdycky, kdyz zkusim neco jineho, se s pokorou k nim zase vratim :) mam 4 aktivni pary, ktere stridam podle terenu a zpusobu treninku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2297
19.2.21 19:40
@mag píše:
Urcite to chce bezecky boty, ale jak pisou ostatni, je treba vyzkouset, co ti sedne. Ja treba uz snad deset let beham v salmingach a vzdycky, kdyz zkusim neco jineho, se s pokorou k nim zase vratim :) mam 4 aktivni pary, ktere stridam podle terenu a zpusobu treninku.

Tohle je strašně důležité - mít těch párů víc a střídat je. (já jich mám aktuálně asi 7 :)). A ještě - stejně důležité jako boty (nebo možná i důležitější) jsou za mě ponožky. Nesmí klouzat, nesmí tlačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2297
19.2.21 19:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11553
19.2.21 19:44

@carsa jeste mam vlastne jedny na triatlony :) k tomu troje cyklisticky. No v botach mam majlant :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat