Boty na suchý zip přestaly lepit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sukynecka01
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 23.09.14 19:15
boty na suchý zip přestaly lepit

Holky ahoj chci se zeptat min.rok jsem si koupila kransé boty na klínku na každé botě 3 zipy suché ale na jedné botě uprostřed přestala páska lepit, tak se chci zeptat nevíte, jak by to šlo opravit? Boty reklamovat nejde :/ a měla jsem je fakt max 2 krát na sobě, ale ta páska se pořád odlepovala :nevim: :|

Reakce:
Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 23.09.14 19:20

Jasně, malý jsem nechávala vyměnit suché zipy na balerínkách. A budu měnit i na zimních. V opravně obuvi.

oliš
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 23.09.14 19:21

Ahoj, šlo… -přešít suchý zip :mavam:

sukynecka01
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 23.09.14 19:25

No já a šít :D to nevím radši koupím i nové ponožky :D než to zašít :) nejsem moc zručná :) Takže nevím no a boty stály fakt minimum, proto nějak do toho investovat nechci :) nakonec by to stálo víc než ty boty :D :?:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 23.09.14 19:26

Ano, jistě. Suchý zip je v podstatě obdélníček umělé tkaniny, na kterém jsou buď háčky nebo očka. No a ty se do sebe zachytávají. Nejčastěji se opotřebují očka, ale může se taky stát, že do těch háčků se nachytá suchá tráva, nitě, vata atd., v takjovém případě to chce vzít ostrý nůž, jehlu nebo cokoliv takového a všechno zachycené smetí z háčků vyšťárat.
Pokud jsou v háji ty očka na druhé části suchého zipu, tak tam je potřeba našít znova náhradní díl…

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 23.09.14 19:29
@sukynecka01 píše:
No já a šít :D to nevím radši koupím i nové ponožky :D než to zašít :) nejsem moc zručná :) Takže nevím no a boty stály fakt minimum, proto nějak do toho investovat nechci :) nakonec by to stálo víc než ty boty :D :?:

Když zašívání zvládnu já, tak ty určitě taky…
Jen pozor na jedinou věc - suché zipy by se měly přišívat pomocí „obuvnických nití“ (jsou de facto upředené z chemlonu…) No a o ty si můžeš rozříznout i kůži na ruce, když za ně zataháš… Takže je potřeba šít opatrně.

sukynecka01
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 23.09.14 19:31

Takže mám zajít někde do obuvi a koupit suchý zip?

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 23.09.14 19:34

Suchý zip koupíš v textilní galanterii - vyber barvu, která se k těm botům bude hodit. Suché zipy se prodávají v metráži, zacvaknuté oba díly do sebe. Když jsem kupoval naposledy, stál mě jeden metr 25 korun. (Obuvnické nitě koupíš taky tam.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.16 11:35
Rychla oprava nelepiciho sucheho zipu

Nebo navleci na suchy zip malou gumicku a je to. Pokud vam odmitli reklamaci nebo eshop hraje mrtveho brouka, tak velice moc moznosti neni…

Woodak
Nováček 5 příspěvků 07.12.16 11:37
@Jura007 píše:
Suchý zip koupíš v textilní galanterii - vyber barvu, která se k těm botům bude hodit. Suché zipy se prodávají v metráži, zacvaknuté oba díly do sebe. Když jsem kupoval naposledy, stál mě jeden metr 25 korun. (Obuvnické nitě koupíš taky tam.)

Diky za tip!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >