Bouchání hlavou o zem a vztekání se

29.12.19 08:27

Bouchání hlavou o zem a vztekani se

Zdravím. Mám 8 měsíc stare batole a začalo tak před dvěma týdny ve vzteku bouchat hlavou o zem, pak následuje obrovský pláč a celkově je teda pěkně vzteklá teď. Nezastávam názor „nechat vyvztekat, ignorovat apod.“. Tak malému dítěti těžko vysvětlím, ať to nedělá, ale nějaký důvod je…tedy, zřejmě tím dává najevo, že seu něco nelíbí, jasně, ale spíš můj dotaz směřuje k tomu, zda je to normální a dělá to více dětí? Přemýšlím, jestli to neřešit třeba s neurologem. Hodně čtu v diskuzích, že to přejde, chce to čas…atd.., ale nějak se mi nechce čekat, jenže nikde jsem nenašla žádnou radu kromě toho času.. :roll: Máte taky doma vzteklouna? Nějaké rady? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.12.19 08:34

Dělali to oba moji synové. Byli tedy o něco starší. Prvorozený se fackoval ještě ve 2 letech. Druhý se mlátí ještě dnes (je mu 5) a to hlavně ve vzteku, že mu něco nejde. Oba měli období, že se mlatili o radiátory, kdy měli hlavu plnou modřin. Ale postupně přišli na to, že to bolí. Kolem 18 měsíců pomáhalo odejít, protože to dělali jen před publikem. Jinak zabránit, aby si neublížili. Později jsem učila převést vztek jinam - kopat do polštáře, dupat, roztrhat noviny.
U obou to bylo způsobené tím, že neuměli zpracovat emoce.

• Nahlásit
  • Citovat
626
29.12.19 08:36

Vzteklouna mám, dikybohu neboucha hlavou o zem… Ale vím, že to dělá více dětí. S neurologem bych počkala. Já to vztekani u dcery řeším tak, že si k ní sednu, mlčím. Ona ví, že tam jsem a až vypustí emoce(tu zmenu v hlasovém projevu poznám) tak jí řeknu, že jestli chce ať se jde potulit a roztáhnu ruce. Potulime se a je po vzteku, spokojena a je i ona i já ;) mám tedy dcerku straší ale praktikují to v podstatě od té doby co se začala více vztekat (cca 5 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13159
29.12.19 08:40

Dělal mi to syn. Měl náročné období vzdoru. Akorát později než u vás. V 8 měsících to je dost brzo. Ale vzteklá povaha se takto může projevovat. S tím nic nenaděláš, jen si na období vzdoru připrav velké zásoby alkoholu na posílení nervů.
Celkově je vztek z toho, že si vybíjí frustraci, když dětem něco nejde. U syna fakt pomáhalo odejít a ignorovat. Pokud neměl publikum, přestal. Zlepšilo se to s rozvojem mluvení a celkovým dozráním nervové soustavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 08:42

@Mia25 Vás přístup se mi libi. :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2937
29.12.19 08:44

@kazetkakiki můj to taky dělal. O zem, o zeď, o vanu.. doktorka mi řekla, že mám jen hlídat, ať si neublíží :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 08:44

@nozu no mně je to jasné, že to bude mazec ještě :(. Manžel je taky dost nervák, tak se obávám, že bude v tomhle po něm. Taky mi to přijde v 8 měsících brzo, proto by mě zajímalo, jestli je tu taky někdo, komu se dítě začalo vztekat takhle brzy. Já vím, že s těmi emocemi ještě neumí pracovat no :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
29.12.19 08:54

Taky mám vzteklouna. Bouchal se o zem, o zeď…teď je mu 4 a půl a pořád se fackuje, když se mu to nelíbí. Asi chce na sebe upozornit, chce to pak pofoukat a to mu říkám, že bebinka, který si udělá sám, mu nedoufám. Potulit většinou nechce. Chce to hodně pevné nervy z mé strany a když se udržim já na uzdě, je to lepší. Hodně mi v tom pomohla psychoterapeutka. On potřebuje hlavně klid a pochopení a lásku. Po zlým jsem s ním nikdy nikqm nedošla a jen zhoršují i situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
29.12.19 08:56

@kazetkakiki
Ja bych to teda resila, nejdriv s pediatrem, pak pripadne na neuro…jde o to, ze v osmi mesicich mi prijde dost brzy na takove chovani…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
626
29.12.19 09:08

@kazetkakiki děkuji, občas je to sice hodně náročné kocirovat v té chvíli své nervy a být v klidu kvůli dítěti :mrgreen: ale jelikož vím, že tohle u nás zabírá nejvíce(jakékoli odcházení, mluvení v průběhu vzteku atd. mělo za účinek jen další naval vzteku) tak se snažím v té chvíli co nejvíce držet své emoce na uzdě;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6833
29.12.19 09:13

Syn to dělal taky hodně brzy, ještě tehdy ani nechodil a to začal v deseti měsících. Sedal si ke zdi a mlátil hlavou o zeď. Teď mu jsou dva, období vzdoru v plné síle, mlátí sebou o zem, modrá při vztekání, ale tohle dělat přestal. Na to se má moc rád. Prý to souvisí s nedozráním nervové soustavy. Potřebují že sebe dostat emoce, které ještě neumí zpracovat. A prý to vůbec neukazuje na charakter dítěte, ale sílu jeho emocí. Jestli je to pravda, to nevím, ale často se tím uklidňuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 09:23

Kamarádce se holčička vztekala, že si lehla na zem, kvůli každému zákazu. Nakonec jeden z lékařů, poradil studenou sprchu, takže když ji chytil záchvat a trval delší dobu, vzala holku do vany a pustila na ni studenou vodu a záchvat byl pryč. Asi po 10 spršce se přestala vztekat úplně. Dnes už je školačka a žádnými záchvaty vzteku netrpí. Ale myslím, že ji byly 2 roky, když to začalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6833
29.12.19 09:26

@Štěpánka Kl jo, dobrá rada nad zlato. Donutit dítě, aby v sobě potlačovalo svoje emoce, to je dobrá mince do budoucna :zed:. Pan doktor i kamarádka by si měla něco přečíst o vývoji psychiky dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
29.12.19 09:36

Tak u prvniho jsem taky koukala, co predvadi. Zkusila jsem vse a dospela k tomu, ze nebudu potlacovat jeho emoce, ale ucim ho s nimi pracovat. U tak maleho ditete to ale moc nejde. Musi se chvilku pockat a hlidat hp, aby si neublizil. Kdyz byl starsi, tak jsem u nej sedela. Mohl dupat, prastit do periny, mlatit polstarem, kricet… Co nedovolim je fyzicke ublizovani a rikani zlych veci. To teda jde dost pomalu, ceka nas jeste dlouha cesta. Pak je videt, ze vztek vrcholi a nastupuje litost. V te chvili ho obejmu u uklidnuji. Na sobe pozoruju, ze se vztekem neumim take moc pracovat, tak se to ucim s nim. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
480
29.12.19 09:40
@Štěpánka Kl píše:
Kamarádce se holčička vztekala, že si lehla na zem, kvůli každému zákazu. Nakonec jeden z lékařů, poradil studenou sprchu, takže když ji chytil záchvat a trval delší dobu, vzala holku do vany a pustila na ni studenou vodu a záchvat byl pryč. Asi po 10 spršce se přestala vztekat úplně. Dnes už je školačka a žádnými záchvaty vzteku netrpí. Ale myslím, že ji byly 2 roky, když to začalo.

Dela se to a nekomu to funguje, ale bohuzel to muze mit dlouhodobe nasledky, ktere jsou mnohem neprijemnejsi a zavaznejsi nez zachvat vzteku. Radeji vymyslete jiny zpusob. Stejne ty emoce musi ven a zadrzovat je neni dobre-jen by to melo byt vhodnym zpusobem. Radu nemam, protoze dite zakladatelky je malinke-takhle male deti se mi nevztekaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama