Boule u zubu

3114
13.6.15 19:25

Boule u zubu

Ahoj,
dnes jsem objevila u syna /8 let/ bouli u již zamplombovaného zubu, říká že ho nebolí a mezi zaplombovaným zubem a druhým zubem bez plomby se jakoby ta plomba vytlačila ven .Samo že v pondělí zajdeme k zubaři, ale nikdy jsem nic takového neviděla. Nemáte s tím někdo zkušennost? Jak se ta plomba mohla vytlačit mezi zuby, nebo co by to jiného mohlo být??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26152
13.6.15 19:54

Moc si to nedovedu představit, nemohla bys to cvaknout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
13.6.15 19:56

@Malaga Zkusím to, je to divné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
13.6.15 19:57

Kluk měl něco podobného. Boule bude váček s hnisem, který mu asi vytlačuje plombu, která je možná uvolněná. Nám zubař spravil plombu, tu měl jen přes půl zubu a zbytek zdravého zubu navrtal, aby ten hnis mohl sám odtékat a nedělal se mu tam váček. Jinak ten váček jsem běžně mačkala, aby ten hnis vytekl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
13.6.15 20:07

Já teda nevím, jen si myslím, že kdyby to byl váček s hnisem, tak to při zmáčknutí bolí. Dceru když to měla na dásni to bolelo, když jsme zmáčkli a hnis vytekl. Zakladatelka píše že to syna nebolí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
13.6.15 20:10

Vyfotit mi to nejde, má to mezi stoličkama a jednou rukou bych mu musela držet ret a druhou fotit.
@SvatkaM Hm,to bude asi ono, vypadá to hrozivě, ještě že to nebolí, asi zatím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
13.6.15 20:33

Syna to nebolelo ani při mačkání, prostě vytekl hnis a měl pokoj, za pár dní zase nová bulka. Až zubař to navrtal, aby hnis odtekl a říkal, že ten mléčný zub je mrtvý a sám se rozpadne a časem místo něj vyroste dospělácký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
13.6.15 20:38

Vyčistila jsem mu zuby a nebolí ho to. Nadzvedává se mu ta dáseň, už ať je pondělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 09:05

Mohl by to být ten váček s hnisem, ale je fakt, že by to bolelo - to jsme doma taky měli. Radši zajít k zubaři :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
14.6.15 09:14

Ahoj,
teď ráno při čištění jsem si všimla že se to zmenšilo, ale k zubaři zajdeme stejně.
Jinak holka měla předloni váček u zubu, ani nechtěla k zubaři že to nebolí, ale donutila jsem ji a zubařka se divila že ji to nebolí a pak jsme tam chodili denně na kontroly, takže to asi bolet nemusí :think:
Ale měla jen tu bouli, nic se jí ven mezi zuby netlačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
14.6.15 09:25

A které zuby to jsou - počítáno od prostředka. Nemůže se mu prořezávat stálý zub, který to zvedá nahoru? třeba dolní trojka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
14.6.15 09:46

@Malaga Já právě nevím jestli už to nemá stálý zub, ale zase teď už mu to mizí…
Jsem zvědavá co zubař řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2508
14.6.15 09:47

Ten váček má u stálého zubu nebo u mléčného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
14.6.15 09:56

Myslim že už to je stálý zub, ale už to tam nemá. Splasklo to a nic se tam netlačí, ani se mu už ta dáseň nenadzvedává :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
14.6.15 10:07

@Dovesilke tak to je dobře ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu