Boule v prsu - čekání na výsledky

Anonymní
4.2.21 14:26

Boule v prsu - čekání na výsledky

Jak už je jasné z nadpisu, mám velkou bouli v prsu. Na nic jsem nečekala a šla k lékaři. Poslal mě na mamograf, ultrazvuk a udělali mi i biopsii. Teď čekám na výsledky a bojím se, že mám rakovinu. Na prevenční prohlídky jsem chodila poctivě. Teď mám bolavé zatvrdlé prso jako při zánětu. A vzniklo to během maximálně týdne. Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20997
4.2.21 15:00

Rakovina snad není tak rychlá. Třeba to bude ten zánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.2.21 15:02

Podle me cysta…hlavne pokud to slo tak rychle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 15:15

Zánět to prý není podle vyšetření z krve a ultrazvuku. Mám půl prsa zatvrdlého a je horké :nevim: Možná už mi blbnou hormony, jsem v přechodovém věku. Snad to bude ta cysta nebo něco neškodného. Nejhorší je to čekání :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
4.2.21 17:48

No já si myslím že to bude na 90% ta cysta protože co jsem tak zaslechla od jedné paní co to bohužel zažila tak rakovina právě vůbec nebolí v téhle fázi. Ale to čekání na výsledky je na zbláznění. Držím palečky ať to dobře dopadne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 19:42

@Lucí_123456 Děkuju :kytka: prso mě nebolelo do mamografu a biopsie. Teď tam mám pěknou modřinu :cert: A s rakovinou prsu máme zkušenost i v rodině. Do poslední chvíle žádné příznaky, přišlo se na to na ultrazvuku. Ve velkých prsou se malé bulky nedají nahmatat.

• Citovat
  • Nahlásit
4.2.21 19:47
@Anonymní píše:
@Lucí_123456 Děkuju :kytka: prso mě nebolelo do mamografu a biopsie. Teď tam mám pěknou modřinu :cert: A s rakovinou prsu máme zkušenost i v rodině. Do poslední chvíle žádné příznaky, přišlo se na to na ultrazvuku. Ve velkých prsou se malé bulky nedají nahmatat.

Aha… To mě moc mrzí že máte v rodině zkušenosti s rakovinou :( To s tím že ve velkých prsou se menší bulky nedají nahmatat je taky bohužel pravda :( Ale pořád tam nějaká naděje je, že třeba ta bolest je způsobená tou biopsií právě :think: Člověk pořád musí doufat ale pravdou je že někdy se to opravdu líp říká než dělá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23798
4.2.21 20:37

Cysta to neni urcite. Ta se pozna na UZ a nedela se z ni obvykle biopsie( je to dutinka vyplnena tekutinou, takze by to poznali nejpozdeji po odberu jednoho vzorku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 21:50
@Anonymní píše:
Jak už je jasné z nadpisu, mám velkou bouli v prsu. Na nic jsem nečekala a šla k lékaři. Poslal mě na mamograf, ultrazvuk a udělali mi i biopsii. Teď čekám na výsledky a bojím se, že mám rakovinu. Na prevenční prohlídky jsem chodila poctivě. Teď mám bolavé zatvrdlé prso jako při zánětu. A vzniklo to během maximálně týdne. Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost?

Co vim z mamolog. klasicka cysta se pozna, biopsie se bere kdyz ten nalez je tuhy ta bulka, taky mi kdysi brali biops, ale u toho mi hned dr, rekla ze se ji to zda ok ze i cysta muze se zmenit v cosi a nastesti bylo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 10:18

Tak už mi volali, je to něco, co tam nemá být. Takže mám rakovinu s největší pravděpodobností. Sedím tu a bulím jako želva. V úterý jdu na onkologii.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 10:29
@Anonymní píše:
Tak už mi volali, je to něco, co tam nemá být. Takže mám rakovinu s největší pravděpodobností. Sedím tu a bulím jako želva. V úterý jdu na onkologii.

Neblázni dopředu… není vše, co tam nemá být rakovina
A i kdyby nedej bože byla, zvládneš to
Já to taky zvládla

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 12:42

No, řekli mi to takovým vážným hlasem. Paní xy v nálezu jsou buňky, které tam nemají být, objednejte se na onkologii. Jdu tam v úterý. Nejhorší je to čekání a hraní komedie před rodinou, že se nic neděje. Ví to jenom manžel. Máma měla rakovinu taky a taky to zvládla. Ale skoro v 70, to už ty nádory nebývají tolik agresivní. Prostě se bojím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 12:48
@Anonymní píše:
No, řekli mi to takovým vážným hlasem. Paní xy v nálezu jsou buňky, které tam nemají být, objednejte se na onkologii. Jdu tam v úterý. Nejhorší je to čekání a hraní komedie před rodinou, že se nic neděje. Ví to jenom manžel. Máma měla rakovinu taky a taky to zvládla. Ale skoro v 70, to už ty nádory nebývají tolik agresivní. Prostě se bojím.

Tak jasně, že se bojíš, kdo by se nebál
Hlavně žádný google, nic nehledej, počkej na úterý a pak dej vědět :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 12:51

Víš co, nejlepší je, že chodím na kontroly pravidelně už nejmíň 6 let. Před půl rokem vše v pohodě, ale na ultrazvuku ani mamografu jsem nebyla, protože to prý nebylo třeba. A teď se mi najednou během chvíle objeví boule, která se dá bez námahy nahmatat. Myslela jsem si, že mám zánět, mám tvrdou půlku prsa.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 12:54

Taky chodím pravidelně na kontroly…
A najednou bum…je to tam.
Já ale nic nenahmatala, nic, ani, když jsem věděla, kde to je, tak ani pak
A byly 3 nádory vedle sebe…je pravda, že všechny do 1 cm

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...