Boulička na děložním čípku

Anonymní
18.3.10 07:53

,,Boulička´´ na děložním čípku

Ahoj omlouvám se za anonym. :oops: Nahmatala jsem si na čípku jakoby bouličku, ale nebolí mě to vůbec ani při sexu. Na netu jsem toho moc nepočetla, jen že když to nebolí, tak by to mělo být v pohodě a mělo by to zmizet. :nevim: Na gyndu jdu až v dubnu. Nemáte s tím někdo zkušenost? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

384
18.3.10 08:17

Ahojky,

já si myslím, že je to naprosto normální - tady něco nakopíruji:

Děložní čípek se na přicházející ovulaci připravuje nejen tvorbou vhodného hlenu, ale i vlastním tvarem. Čípek je vlastně jakousi biologickou branou, která se během ovulace otevírá, aby se mohly spermie dostat k vajíčku. Čípek v tomto období změkne, zkrátí se a otevře.Na začátku cyklu by měl být čípek tvrdý jako špička nosu, uzavřený a dlouhý, zasahující několik centimetrů do pochvy. Asi 4 až 7 dnů před ovulací by měl začít postupně měknout, zkracovat se a otevírat, během ovulace by jeho měkkost měla dosáhnout měkkosti rtu. Po ovulaci by měl náhle ztvrdnout a prodloužit se zpět do pochvy. …jinak více i s obrázky na těchto stránkách

http://www.rodina.cz/clanek3775.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24918
18.3.10 10:52

Já si kdysi taky nahmatala bouličku nebo něco jako pupínek. Nedalo mi to, šla ke gyndr. Koukla na to, prý v pořádku. Na čípku je prý mnoho různých nerovností.
Pro klid duše, bych si zašla k dr. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
anonnym
22.3.10 22:44

Ahoj, mám ten samý problémek… jako by na špičce čípku na jedné straně byla boulička. Zítra jdu ke gyn. tak ti dám vědět, co mi pověděl. Taky mě to nebolí, žádné krvácení nebo špinění mimo cyklus, menses chodí pravidelně… ??před rokem u dr.vše OK a tohle pozoruji cca půl roku. I když některý cyklus se to zdá být jen nepatrné. Někde na netu jsem našla že by to mohla být ovulum Naboti (puchýřek, cystička-neškodné)…tak doufám, že mě lékař jen uklidní a já se přestanu pozorovat… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.10 08:42

No právě taky nešpiním nic prostě všechno v pořádku a dokonce už mi to zmizelo, tak nevím :nevim: Každopádně až tam půjdu, tak mu to pro jistotu řeknu.

• Nahlásit
  • Citovat
anonnym
23.3.10 20:21

potvrzeno :-)

Ahojky zakladatelko, tak dnes potvrzeno-ovulum Nabothi- neskodna cysticka… pokud nepraskne sama tak mi ji priste doktor cvakne klestickami, aby se vyprazdnila. (taky se mi nektery mesic zdalo, ze to zmizelo a pak se to zase zvetsilo..uz no mam asi pul roku) Dr rikal, ze se to muze menit behem cyklu-pod vlivem hormonu(narustani sliznice, prokrvovani). Jsem klidna a mam radost, ze to neni nic vazneho. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.10 21:44

tak to je fajn.díky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
anonym12
23.11.10 18:26

uff

Tak to se mi ulevilo, jsem mela take obavu co to na tom čípku mam … :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.5.14 12:28

Ahoj holky, taky jsem si nahmatala na cipku takovou mekkou boulicku, nekdy je vetsi pred ms zase mensi.Kdyz na ni sahnu tak se jakoby prelejva, muze to byt Nabothova cysta??Na gyn. jdu v utery, ale zacinam mit strach. Posledni dobou ho docela sleduju a uz neni tak hladkej jako ve 20ti, je mi 32 a deti jeste nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
865
30.10.14 18:46

Ahoj holky, ja jsem si tam nahmatala asi před 4 mes. Dvě. Jedna na pravé stř a na levé. Také se snažíme o přírůstek do rodiny tak jsem se při sprše zkontrolovala a myslím že jsou o dost větší než před tim a jsou tvrdé. Myslíte, ze bych se měla obávat a jít k dr? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
30.1.15 12:50

@Monsim Ahoj, jak jsi dopadla s bouličkami na čípku dál? Já jsem si 2 měsíce hlídala čípek kvůli ovulaci a pokaždé jsem si našla na rozhraní čípek-pochva takovou bouli, tvrdou bouli asi jako hrášek…Teď jsem těhotná a k dr jdu v uterý tak se jí na to zeptam, ale chodím k ní pravidelně i na měření folikul, takže tak 6× do roka u ní jsem, takže by určitě něco viděla že se děje něco nekalého, nebo tím ultrazvukem by také něco zachytila když zkoumá vaječníky, nevím, mám obavy, ale snad to bude v pohodě. Vlastně nevím jestli to tam mám třeba celej život, čípek jsem si zkoumala jen 2 cykly, takže je možné že to je tam furt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
7.2.15 21:48

Lothorien@ dr řekla ze se nemam znepokojovat ze je to normální. Jinak gratuluji k těhotenství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama