Bouličky vzadu na hlavě u 3-týdenního miminka

6
17.11.15 11:52

Bouličky vzadu na hlavě u 3-týdenního miminka

Před pár dny jsem zjistila, že má malý (3 týdny) vzadu na hlavičce (ve vláskách asi 3 cm nad krkem) na levé i pravé straně drobné bouličky - zdají se mi pohyblivě, průměr tak půl centimetru. Je možné, že jsou takhle vzadu na hlavě uzlinky? Dočetla jsem se, že se objevují, pokud je dítě nachlazené nebo nemocné. To ale není náš případ. Malej vypadá zdavě, pouze se minulý týden osypal (asi jsem snědla něco nevhodného), ale ta vyrážka už zmizela. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

33203
17.11.15 12:10

Asi to budou uzlinky, bývá to časté. Až půjdete k Dr., tak jí to ukaž. Naše dr vždy říkala, že by neměli uzlinky být větší jak hrášek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1398
17.11.15 12:25

Náš malý to měl taky. Několikrát jsem na to doktorku upozorňovala a ta vždy řekla, že to nic není. Tak jsem to pak přestala řešit. Nezvětšovalo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
17.11.15 12:34

Mela je moje dcera a ted druha.pul roku je ma taky..nic to neni… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10854
17.11.15 12:57

Dcera je měla zvětšené často. po očkování, při nemoci, i jen tak. Předpokládám, že šlo o budování imunity. Doktor to nikdy neřešil, jen kontroloval velikost. Po očkování priorixem je měla hodně zvětšené a dost jí bolely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
17.11.15 14:08

Díky za reakce! Trochu jsem se uklidnila… k doktorce máme jít až za 14 dní, tak nevím, jestli do tý doby vydržím. Každopádně ted budu zatím pozorovat, jestli to mizí nebo se to zvětšuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
17.11.15 14:09

Ještě mě napadlo, že má malej novorozenecký akné, tak jestli to nemůže nějak souviset s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
17.11.15 14:28

Můj syn má taky jednu uzlinku. Má ji vzadu na hlavě. Taky asi půl cm. Doktorka pokaždé kontroluje jestli se nezvětšuje. Jinak nechává být, že se může vstřebat. Má ji od příjezdu z porodnice teď mu bylo osm měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
17.11.15 14:41

Takhle jsem taky nahmatala novorozenci bulky na hlavě (měkké, mírně pohyblivé)- na vzadu stranách hlavy- 1 vpravo, 1 vlevo. No a ona to je úplně normální součást hlavy ( lebky), jen dospělí to máme tvrdší a větší- u miminek jak mají měkkou hlavičku to pak na dotek může vypadat jako bulka- je to nad krkem na týlní kosti. Nebude to ten váš případ? Já taky plašila, že má malej zvětšný uzliny a bůhví co horšího a Dr. se tomu myslím pak pěkně zasmála…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama