Bourání stavby svépomocí (žena) jde to?

Anonymní
31.5.20 12:40

Bourání stavby svépomocí (žena) jde to?

Ahoj, mám takový zvláštní dotaz: bourala jste někdy některá sama něco bez pomoci odborné firmy, nebo aspoň dělníků? Jde to vůbec?
Vysvětlím: máme malý odlehlý pozemek bez přípojky, bez proudu, bez ničeho, tak na zahrádku nebo chatku, stanování, k němu složité citové vazby (nechci vysvětlovat), bez příjezdové cesty v kopci. Z citových důvodů a vztahů je velmi složité tam zasahovat nějak ofiko. Jsou tam zbytky chaty/chaloupky, hluboky sklep který se bortí a zbytky zdí do cca půl až jeden metr, spousta bordelu kolem, rozpadá se to. Přemýšlela jsem že bych tam do toho sklepa pří každé návštěvě ten bordel naházela a zdi skopala rýčem nebo krumpáčem dolů, ale nevím jestli tím nevytvořím nějaké propadliště, když ten sklep nebude udusaný sbíječkou a taky jestli ten pozemek ekologicky nezlikviduju…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64549
31.5.20 12:54
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový zvláštní dotaz: bourala jste někdy některá sama něco bez pomoci odborné firmy, nebo aspoň dělníků? Jde to vůbec?
Vysvětlím: máme malý odlehlý pozemek bez přípojky, bez proudu, bez ničeho, tak na zahrádku nebo chatku, stanování, k němu složité citové vazby (nechci vysvětlovat), bez příjezdové cesty v kopci. Z citových důvodů a vztahů je velmi složité tam zasahovat nějak ofiko. Jsou tam zbytky chaty/chaloupky, hluboky sklep který se bortí a zbytky zdí do cca půl až jeden metr, spousta bordelu kolem, rozpadá se to. Přemýšlela jsem že bych tam do toho sklepa pří každé návštěvě ten bordel naházela a zdi skopala rýčem nebo krumpáčem dolů, ale nevím jestli tím nevytvořím nějaké propadliště, když ten sklep nebude udusaný sbíječkou a taky jestli ten pozemek ekologicky nezlikviduju…

Lze to.. Ono si to časem sedne samo a dosypat se dá vždy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22370
31.5.20 13:26

Pokud tam budeš házet cihly, kameny a zeminu, tak ok, ale nesmí to být materiál jako dřevo apod, to by se propadalo dost. Doporučuju to ohradit, protože k nějakému sednutí materiálu může dojít vždycky a můžeš si tam zlomit nohu. Jinak jsem toho názoru, že ženská zvládne tolik, co chlap, jen si míň věříme… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
31.5.20 13:43

Záleží taky na tom, co s tím pak budeš chtít dělat. Na kamenech a cihlach těžko něco vypestujes. Já bych na takovém podkladu nikdy ani nic postavila. Podle mě tím zlikviduješ tu danou plochu. My řešíme zasypani jimky a kamarád stavar nám velmi nedoporučil zasypat to suti ze stavby. Jednu takovou zasypani jamu na zahradě máme a propadá se pořád i po desítkách let. Ať nahoru dáme cokoliv, vždy se to dál a dál propadá. Ale to může být taky původním podkladem, kdo ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
31.5.20 13:52
@Anonymní píše:

Ekologicky ten pozemek nezlikviduješ, když tam nenahážeš žádný odpad.

Ale počítej s tím, že si to bude sedat prakticky věčně.
Jak píše @chaela, taky znám pozemek, kde si doteď sedá zasypaná jáma z výstavby v 70. letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.20 15:34

Tyjo… dík moc. Nedoufala jsem že někdo poradí. co to znamená přesně, že si to sedá - že se propadá o cenťáky, nebo že že tam vznikají díry? Jinak co tam bude dál - složitý. Stavět klasicky tam stejně moc nejde. Sklep tvoří jen cca čtvrtinu té zříceniny. I kdyby byla zem nad ním nepoužitelná, tak ty tři čtvrtiny, co dnes tvoří to zbořeniště, tam by se chatka dala postavit nebo pěstovat něco a stan dát vedle? Ale to je zatím jen teorie. Jinak díky vám jsem se zamyslela nad materiály - dřevo právě tvoří část toho bordelu, takže myslíte, že dřevo nezahazovat dolů ale spálit? Co plast, to bude asi největší problém? Sklo je úplně dole pár sklenic které nevím jak vytáhnout - cca 3 a víc m pod zemí. Pár věcí je z kovu.

• Citovat
  • Nahlásit
768
31.5.20 16:04
@Anonymní píše:
Tyjo… dík moc. Nedoufala jsem že někdo poradí. co to znamená přesně, že si to sedá - že se propadá o cenťáky, nebo že že tam vznikají díry? Jinak co tam bude dál - složitý. Stavět klasicky tam stejně moc nejde. Sklep tvoří jen cca čtvrtinu té zříceniny. I kdyby byla zem nad ním nepoužitelná, tak ty tři čtvrtiny, co dnes tvoří to zbořeniště, tam by se chatka dala postavit nebo pěstovat něco a stan dát vedle? Ale to je zatím jen teorie. Jinak díky vám jsem se zamyslela nad materiály - dřevo právě tvoří část toho bordelu, takže myslíte, že dřevo nezahazovat dolů ale spálit? Co plast, to bude asi největší problém? Sklo je úplně dole pár sklenic které nevím jak vytáhnout - cca 3 a víc m pod zemí. Pár věcí je z kovu.

Díra by vznikla nejspíš tak, že voda někde vymele dutinu a pak se to propadne. Třeba u toho sklepa nebo lom v podloží.

Spíš to sedání, jak píšeš, postupně po centimetrech.

Když bude na povrchu záhon nebo tak něco, tak se to ani nepozná.

Ale třeba položená dlažba i několik metrů daleko se může rozjíždět a musela bys ji pokládat každých pár let znovu.
Nebo by se mohly dělat trhliny v základech, kdybys tam něco postavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
31.5.20 16:29

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.20 16:30

@reincarnate Aha, dík moc. A to by se dalo řešit v budoucnu, kdyby se situace změnila (teď tam stavět nejde), nějakým odborným udusáním toho povrchu? Sbíječkou apod..

• Citovat
  • Nahlásit
768
31.5.20 16:49
@Anonymní píše:
Aha, dík moc. A to by se dalo řešit v budoucnu, kdyby se situace změnila (teď tam stavět nejde), nějakým odborným udusáním toho povrchu? Sbíječkou apod..

Určitě to bude možné nějak řešit, akorát kolik to bude stát.

Podle mne to teď nemá smysl řešit, když ani nevíš, jestli tam vůbec budeš stavět.

Třeba tam nakonec postavíš mobilheim nebo kontejner a bude to úplně jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
31.5.20 17:53

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.20 17:54

@reincarnate A to by vlastně byl dobrej nápad s tím mobilheimem nebo kontejnerem, to budu muset zjistit. :-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat