Box, kickbox, bojové sporty na hubnutí - zkušenost?

Anonymní
28.10.19 17:16

Box, kickbox, bojove sporty na hubnuti - zkusenost?

Ahoj, jdu si pro zkusenost. Prosim ne o obecne rady, ale zkusenost.

Boxuje nekt3ra, pripadne kickbox, thajskej box aspol… sla Vam vaha prirozene postupne dolu?

Ja (27let), 160 cm a bohuzel 113kg jeem zhubla od dubna 12 kg. Upravila jsem stravu, zacala se hybat, ale bohuzel na me absolutne nejaky ten pohyb v te tepove frekvenci na hubnuti absolutne nezabira a tojsem zkousela jak plavani, rotoped, rychlou chuzi s hulkama, eliptical atd… byla jsem i utrenera i o odbornika na hubnuti nebudu jmenovat ale zname ho z TV… strava je poresena, ale tady ten druh pohybu me nesedi. Zacala jsem tedy behat a kila sla dolu. Bohuzel asi po mesici jsem si logicky odrovnala kolena, tak, ze jsem mesic brala leky. Resila jsem to s trenerem a ten me navrhl at zkusim treba box pro zacatecniky, ze je to jeste narocnejsi jak beh, ale nebeha se ani nejak neskace a je to na mekci podlaze a ze tedy to nebude tak hrozne na kolena a kotniky… koukala jsem na nejaky vide jako box pro zacatecniky a nebo pro zeny atd a musim rict, ze se me to docela libilo…
tak zvazuji, ze az dolecim kolena (uz sou celkem fit) ze bych to zkusila…

ma nekdo zkusenost primo? jake jsou hodiny, kam chodite, jak narocne to je a jake je hubnuti…?

anonym-stydim se za vahu…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28.10.19 17:57

Box se 113 kily ne. Já jsem chodila chvíli, je to masakr a to mám 58 kg. Nebavilo mě to. Zůstala jsem u běhání. Měsíčně nabeham 150 km a jim co chci, nepribiram ani nehubnu. Pro tebe asi plavání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10278
28.10.19 18:07

Hele - spš plav a plav pořádně. Zajdi na tenhle kurz plavání uvidíš, že tě to chytne. http://www.totalniplavani.cz/

• nějaký kruhový tréning nebo hiit, přizpůsobený tomu, abys nezatěžovala kolena.

Box a podobně přidej až se dostaneš pod metrák.

Dvakrát týdně plavání, jednou týdně týdně trénikng mezi tím chodit hodně pěšky - alepoň oněch obligátních 10 000 kroků denně a ráno nějaké protahování

https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11376
28.10.19 18:11

Mně řekli, že není problém. Šlo o BJJ a Krav Magu. Nakonec jsem to nestíhala časově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 18:13

@Dorotka101 @Ou

diky za nevyzadane rady… pisu, ze jsem zkousela plavat a ze to moc nezabralo a to jsem plavala poradne… taky jsem prosila o konkretni rady a zkusenosti a ne obecny veci…
:zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.10.19 18:15
@Netopirek píše:
Mně řekli, že není problém. Šlo o BJJ a Krav Magu. Nakonec jsem to nestíhala časově.

a byla jsi na nejaky hodine nebo vubec? a jakou si mela vahu?

• Nahlásit
  • Citovat
11376
28.10.19 18:33
@Anonymní píše:
a byla jsi na nejaky hodine nebo vubec? a jakou si mela vahu?

Na jedné ukázkové. Váha 104kg. Měla jsem chodit na ranní kurz, ale ten se dostatečně nenaplnil. A večerní bych nedávala. Ale nebyli6to klasičtí začátečníci, ale před začátečníci. Takže šlo hlavně o techniku chvatů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10278
28.10.19 19:11
@Anonymní píše:
@Dorotka101 @Oudiky za nevyzadane rady… pisu, ze jsem zkousela plavat a ze to moc nezabralo a to jsem plavala poradne… taky jsem prosila o konkretni rady a zkusenosti a ne obecny veci… :zed:

Co je na tom nekonkrétního, kromě toho že to je něco, co si nechceš připustit

Jak dlouho jak často a jak pořádně si plavala? Opravdu máš správnou techniku plavání a plavala si dostatečně často a dlouho? Myslím že ne…

Imho prostě chceš slyšet, že je to v pohodě.

No téměř jistě není - tipuju že hybnost, sílu a zpevněn prostě nebudeš mít dobré, když si po měsíci běhán zničíš kolena.

Potřebuješ zpevnit, nabrat fyzičku, získat pohybové návyky, srovnat dysbalance a pak se posunout ke složitějším sportům, jako je třeba ty bojové.

Ideální kombinace na to je chůze, plavání a silový tréníng.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 19:12
@Netopirek píše:
Na jedné ukázkové. Váha 104kg. Měla jsem chodit na ranní kurz, ale ten se dostatečně nenaplnil. A večerní bych nedávala. Ale nebyli6to klasičtí začátečníci, ale před začátečníci. Takže šlo hlavně o techniku chvatů.

a ty pred zacatecnici to byla krav maga nebo to BJJ? Jaka byla kondice a sila? a celkove pocit?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.10.19 19:15

Ahoj, dělala jsem karate, pak pro doplnění aikido a nakonec thai box. Pokud Ti to poradil pro začátečníky, tak to tam tak horké asi nebude, ale v rámci rozcvičky se u bojových sportů běžně skáče a běhá, ale jen chvíli na zahřátí a pokud mají měkký koberec, je to úplně v pohodě. Jinak ze začátku se spíš váha může posunout i nahoru jelikož se začnou zpevňovat svaly. Důležité je, aby Vás tam naučili pořádně dýchat, a ano, bojové sporty jsou náročnější. Po ničem jiném já jsem nezhubla. Ani aerobik, spinning a další běžné cvičení co nabízejí fitka. Potřebovala jsem kombinaci pohybu a posilování. Držím palce ať najdeš něco co Tě chytne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.10.19 19:20
@Ou píše:
Co je na tom nekonkrétního, kromě toho že to je něco, co si nechceš připustit

Jak dlouho jak často a jak pořádně si plavala? Opravdu máš správnou techniku plavání a plavala si dostatečně často a dlouho? Myslím že ne…

Imho prostě chceš slyšet, že je to v pohodě.

No téměř jistě není - tipuju že hybnost, sílu a zpevněn prostě nebudeš mít dobré, když si po měsíci běhán zničíš kolena.

Potřebuješ zpevnit, nabrat fyzičku, získat pohybové návyky, srovnat dysbalance a pak se posunout ke složitějším sportům, jako je třeba ty bojové.

Ideální kombinace na to je chůze, plavání a silový tréníng.

nechci slyset ze to je ok… chci slyset zkzsenost - konkretni slecny co nejake takovehle sporty delala s podobnou vahou…

a ohledne plavani, chodila jsem do kurzu a dokonce mela i mesicni individualku na techniku atd…

na me abych mela nejaky výrazně jsi vysledky tohle moc neni, stejne jajo chuze, kolo nebo spinning atd…
byla jsem i na mereni u jednoho odbornika na tohle a prave moje telo nejlepe reaguje jak si psala ty na hiit cviceni ci funkcni trenink… je to dost narocny a moc me to nebavi, tak trenera napadl box apod…protoze tam se taky delaji tyto hiit kruhove treninky, akorat se do toho dela i technika toho boxu, takze to neni tak narocne a tim, ze je to na mekcene podlaze, tak je to jeste lepsi na kolena…

no aodrovnala jsem si kolena… no kdyz mas na 160cm vic jak 120kg a bezis i po chodniku tak je to jasne… holt moje blbost…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.10.19 19:28
@Anonymní píše:
Ahoj, dělala jsem karate, pak pro doplnění aikido a nakonec thai box. Pokud Ti to poradil pro začátečníky, tak to tam tak horké asi nebude, ale v rámci rozcvičky se u bojových sportů běžně skáče a běhá, ale jen chvíli na zahřátí a pokud mají měkký koberec, je to úplně v pohodě. Jinak ze začátku se spíš váha může posunout i nahoru jelikož se začnou zpevňovat svaly. Důležité je, aby Vás tam naučili pořádně dýchat, a ano, bojové sporty jsou náročnější. Po ničem jiném já jsem nezhubla. Ani aerobik, spinning a další běžné cvičení co nabízejí fitka. Potřebovala jsem kombinaci pohybu a posilování. Držím palce ať najdeš něco co Tě chytne.

jo kde jsem se byla podivat byla pidlaha jak kdyby molitan potazeny gumou… jako zinenka to mekke nebylo, ale bylo to mekci nez bezna podlaha… jo tam taky na zacatku behali asi asi 3 minuty jak pises na zahrati a skakali pres svihadlo ale zase asi 3 minuty… oboje ve volnem tempu a pak se stridali kruhovy treninky s technikou… docela me to zaujalo…

jinak ten thajskej box si delala jak casto a pri kolika kilech? kolik si zhubla?

• Nahlásit
  • Citovat
22763
28.10.19 20:20

Box neni zrovna bych řekla na hubnutí, můj muž na něj chodí několik let a je to spíš hodně kondiční tvrdý sport. Možná pokud budeš chodit do nějakého fitka kde se budete tak jako plácat, jinak je to sport ne zrovna pro slečinky, dost to tam smrdí :mrgreen: potem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 20:21
@pikola píše:
Box neni zrovna bych řekla na hubnutí, můj muž na něj chodí několik let a je to spíš hodně kondiční tvrdý sport. Možná pokud budeš chodit do nějakého fitka kde se budete tak jako plácat, jinak je to sport ne zrovna pro slečinky, dost to tam smrdí :mrgreen: potem.

kondicni myslis vytrvalost a vybusnost?

• Nahlásit
  • Citovat
22763
28.10.19 20:27
@Anonymní píše:
kondicni myslis vytrvalost a vybusnost?

Výbušnost? Prostě se hodně skáče přes švihadlo a běhá, skáče na místě, musíš to udýchat a hodně se u toho potíš. Pokud teď nic neděláš, tak nemyslím, že by to byl sport s kterým zrovna začínat. Ale jak jsem psala, nějaká fitbox pro holky ve fitku bude něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama