Boží mlýny melou pomalu, ale jistě - věříte na to?

3.4.16 20:48

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě - věříte na to?

..

Příspěvek upraven 22.07.16 v 18:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35604
3.4.16 20:55

@TerezkaTRO diskuse na Bozi mlyny uz tu je, divim se, ze jsi ji nenasla. Tam najdes i muj nazor. ke tvemu prispevku - doufas, ze melou, protoze doufas, ze semelou ty, co ti ublizili. Fakticky bys chtela riskovat, ze semelou i tebe? Jsi si jista, ze jsi nikdy nikomu neublizila, ani treba nevedome? Treba za takove veci, ze jsi sla za hlasem sveho srdce (prvni pritel) a podobne? Krestane o tom znaji podobnestvi o tramu v oku. Jinak receno, hled si sama svych moralnich poklesku a nesleduj, jestli jsou za ne patricne potrestani jini.

Příspěvek upraven 03.04.16 v 21:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.16 20:56

Nevěřím. Jaký si to uděláš, takový to máš. Jsem lev a mrcha a mám pořád štěstí 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86223
3.4.16 21:00

@TerezkaTRO věřím.Ten co mě nejvíce ublížil, se potrestal sám :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.16 21:03

@TerezkaTRO no, v první řadě by ses měla přestat utápět v sebelítosti, to ještě ke štěstí nikoho nepřivedlo… až budeš v pohodě a srovnaná ty sama, pak najdeš i podobně naladěného partnera… jinak to bude stále jako na houpačce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.16 21:05
@Pudloslava píše:
@TerezkaTRO diskuse na Bozi mlyny uz tu je, divim se, ze jsi ji nenasla. Tam najdes i muj nazor. ke tvemu prispevku - doufas, ze melou, protoze doufas, ze semelou ty, co ti ublizili. Fakticky bys chtela riskovat, ze semelou i tebe? Jsi si jista, ze jsi nikdy nikomu neublizila, ani treba nevedome? Treba za takove veci, ze jsi sla za hlasem sveho srdce (prvni pritel) a podobne? Krestane o tom znaji podobnestvi o tramu v oku. Jinak receno, hled si sama svych moralnich poklesku a nesleduj, jestli jsou za ne patricne potrestani jini.Příspěvek upraven 03.04.16 v 21:02

O to mi vážně nejde. Jde mi o to, že jiní lidé dělají špatné věci a stejně mají štěstí. Jako ten kolega - já jsem v tom úplně nevinně ale nakonec jsem já ta špatná. Nebo ten poslední bývalý přítel.. Ubližuje jiným holkám a přitom to je on, ten co vychází jako šťastný… Proto by mě zajímalo, jestli někde věří, že tito lidé na to prostě doplatí, jak se chovají k ostatním. Nemělo by to být myšleno tak, že chci aby na to doplatili kvůli tomu, že mi ublížili. Vzala jsem jen příklady z mého života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6154
3.4.16 21:08

Je to úplně jednoduché. Pro druhé by ses rozdala, druzí jsou pro tebe důležitější, než jsi ty sama. Proč by si tě měli vážit ostatní, když si nevážíš sama sebe? Proč by tě měli ostatní milovat, když ty sebe taky nemiluješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.16 21:10
@Karleon píše:
Je to úplně jednoduché. Pro druhé by ses rozdala, druzí jsou pro tebe důležitější, než jsi ty sama. Proč by si tě měli vážit ostatní, když si nevážíš sama sebe? Proč by tě měli ostatní milovat, když ty sebe taky nemiluješ?

Tak nějak myslím, že otázka zněla trošku jinak :) Stačilo napsat ano/ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.4.16 21:15
@TerezkaTRO píše:
Tak nějak myslím, že otázka zněla trošku jinak :) Stačilo napsat ano/ne.

ale možná by ses nad tím měla zamyslet, abys pak nemusela čekat na ano/ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
3.4.16 21:17

@TerezkaTRO no,na druhou stranu-je nějaká pomluva nebo to, ze někdo strida holky, důvod k nějakým bozim mlynum? Nemely by bozi mlýny fungovat spis u vraždy nebo nějakého dlouholetého tyrani než u „prkotin“.Ja ovšem vrahy apod neznám, tak nemůžu říct, jestli funguji/nefunguji.

• Citovat
  • Upravit
afghani
3.4.16 21:23

A co zkusit psychoterapii, psychologa, poradce? Nemyslím to špatně :srdce:

• Citovat
  • Upravit
3.4.16 21:26

Ale holky.. Já nechtěla, abyste rozebírali mě. Jen jsem se zeptala, jestli věříte na Boží mlýny a uvedla jsem jen příklady ze svého života, aby jste věděli o co jde, proč se tady na to ptám. Že mi prostě nepříjde fér, že lidi kteří ubližují ostatním, mají prostě štěstí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.4.16 21:32

Čtvrtým rokem věřím… jedna panička z rodiny, díky který jsem půl rodiny x let neviděla má postiženýho syna… pro ní největší trest, protože se o něj musí starat a to děti nikdy neměla ráda a ty svoje má jen jako prostředek k udržení chlapa…

• Nahlásit
  • Citovat
3.4.16 21:33

@TerezkaTRO

Na charitu se vykašli, existuje zákon rovnováhy a dávat můžeme až svoje
přebytky… ať v penězích, tak i v energii. Ty přebytky nemáš hledáš dobro u mužů, kteří se na tebe jen usmějí, využijí tě a jdou dál, prostě hodná holka. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5133
3.4.16 21:35
@Regina Hero píše:
ale možná by ses nad tím měla zamyslet, abys pak nemusela čekat na ano/ne…

Taky si myslím. Ten altruismus, co ho tu popisuješ, ten k tomu tak sedí. Pro druhé by ses rozkrájela, to je hezké, ale já tam z toho vidím, (můj dojem, aby ses třeba nenaštvala), že čekáš, co za to. Jako když si malé dítě usmyslí, že teď bude hodné, protože hodné děti dostanou od paní učitelky odměnu, pochvalu. Pravý altruismus je trošku jinačí, ten se dělá pro přesvědčení, nečekáš, že tě za to někdo ocení, děláš to, co považuješ za správné. Ta založená diskuze je pro mě pro to tvrzení důkazem, já tam tak nějak tuším, že bys ráda, aby na ty, co mají ostré lokty, nebo jednají hnusně dohlížel nějaký dobře viditelný arbitr s rákoskou a rovnou je trestal. Já si myslím, že každý máme v sobě kousek toho idealisty a kousek Mefista (ten, co se s ničím moc nepáře a jedná jako haj. l ) a je na každém, jak si to v tom životě rozvrhnou, kterého v sobě nechají vyhrávat. Většinou to bývá tak, že jednou je to ten a podruhé onen, a když to zrovna vyhrává ten hazlík, tak za to člověk musí tvrdě platit, i když se to okolí nezdá. Takže za mě, jo, melou. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama