Reklama

Brácha a ségra si nechtějí hrát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Walerka
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 16.03.18 14:41
Bracha a segra si nechteji hrat

Dobrý den, potrebuji asi radu, musím dělat něco blbě nebo nevím :think:. Mám kluka 5let a holku 3 roky. Nechteji si spolu hrát, teda starší hlavně s dcerou. Každý z nich si chce hrát s něčím jiným a nejlépe se mnou. Dopadá to tak ze jeden si chce malovat a druhy třeba hrát na bojovníky. Když něco dělám pořad mne tahají do pokojicku ať si jdu hrát nebo sednout. Domácí práce aby pomáhali je nebavi, vždy chvíli a pak hned mami pojď si hrát. Když už teda jdu tak něco vytáhnou a chtějí at to většinou dělám já. Nejsem moc hrací typ nevydrzim to taky dlouho. Třeba mecovani nebo stavení nějakých bomb, plastelína už mi taky leze snad i usima :zed:. Kolik času strávíte aktivním hraním s detmi denne ještě když je každý jiný.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

rozand
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 16.03.18 14:54

Tak to prostě nedělej a vysvětli jim, že tě to nebaví. My si s bráchou nijak extra spolu nehráli, ale máma to teda fakt nesuplovala, prostě jsme si každý vymysleli svoji hru pro sebe.

reny14
Ukecaná baba ;) 2389 příspěvků 16.03.18 15:01

My jsme si s bráchou taky moc nehráli. ja měla panenky, on auta. akorat jsme spolu blbli.ja sama mám dva kluky, ty si spolu hrajou docela dost (blbnou, hrajou si s autama),pak si hraje každý sám. ja s nima moc ne.max.nejakou hru, puzzle, maluju,modeluju.ale spíš jen chvíli a sedím u nich.

Walerka
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 16.03.18 15:04

No se mnou si taky nikdo nehrál a nevím jestli je to dobre. Akorát když jsme teď 6 týdnu kvůli nemocem skoro pořad sami doma a já během dne x krát řeknu běžte si hrát sami tak je to stejne pořad a mami dej a podej a půst pohadku a pojď si hrát tak se snažím si k nim sednout ale každý přiletí s něčím jiným a oba chtějí ať to stejne dělám já tak jsem akorát z toho nas…

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 16.03.18 15:07

Souhlas s rozand :palec: s nama si taky nasi nijak rizene nehrali. Mam o dva roky starsiho brachu a skoro nikdy jsme si spolu nehrali. On me taky vzdycky zahanel a casto jsme se mlatili. Ja si radsi hrala sama. Zkus je vest k tomu, aby si hrali sami, zkus je neorganizovat, ono jim to prospeje kdyz se zabavi sami. Ja si i v dospelosti vystacim sama, ale znam lidi kteri porad na nekom visi a musi mit urceno co maji delat (i takove to - nechces si lehnout a cist si :roll: ).

Walerka
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 16.03.18 15:11

Mne spis je už trapne jak je x krát za den posílám ať si jdou hrát sami. Teď jsme byli na zahradě a to bylo pořad a mami Písek, mami balon, mami auto, mami pojď si hrát a mami pojď jdeme domu. U všeho tři minuty, každý na opačné straně zahrady a já nic hotové. Pomahat nechtěli.

rozand
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 16.03.18 15:16

@Walerka Když jsou děti zvyklé, že to děláte, tak je logické, že to očekávají. Zvyknou si i na opak ;). Nic trapného na tom fakt není, je logické, že máte svoji práci, děti jsou na samostatné hraní velké dost, prospěje to jejich fantazii.

Soňa Zacharová
Závislačka 3363 příspěvků 16.03.18 15:19

@Walerka Z vlastní zkušenosti kdy jsem si se starším bráchou nehráli a mamka nás k tomu nevedla tak to akorát dopadlo bitkou. Já svoje děti učím aby si spolu hráli, v pokojíku spolu uklidili. Když to uvidí od tebe časem se to naučí a nebudeš si s nimi muset hrát. Dělám to tak že 1-2 hodiny ráno si hraju s nimi pak jim řeknu že jdu uvařit, umýt nádobí pak si s nimi hraju, dame si oběd dám je spát v tu dobu dělám další uklid většinou skládám pradlo, když se vzbudí tak si 3 hodiny hrajem dáme svačinu a od té doby se musí zabavit samy 2 hodiny před večerkou už upozorňuji aby si začali uklízet hračky aby se mohlo vysát a připravit na spaní. Večer když usnou mám uklizeno, navařeno, vyprané 3 pračky a když přijde manžel s prace mám čas jen pro něj

IvaX
Ukecaná baba ;) 1818 příspěvků 16.03.18 15:20

Mě to taky moc nebaví po těch letech na mateřské :oops: Naštěstí syn 6 let i dcera 3 roky si spolu hrát umí, i když někdy je u toho dost křiku. Hlavně syn se prostě umí přizpůsobit nebo ségru namotivovat ke své hře, takže v tom to mám dobré, ale já je už od malička vedla k tomu, aby si hráli i sami a nějak se to celkem povedlo.

Walerka
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 16.03.18 15:31

@IvaX no u nás to bylo pořad ona je ještě mala a tím to zatím i skončilo, pro syna je dcera pořad mala :? A já už po těch sesti letech doma jsem jak autopilot. Chtěla bych aby me to hraní a blbnutí bavilo dalo by se kdyby každý nechodil s něčím jiným a vydrzeli u toho aspoň půl hodiny. A už vůbec nechápu to proč když už si hrají tak musím u toho ležet nebo sedět u nich v pokoji. Jakmile se zvednu ze něco udělám tak mamiiii pojď si sednout

Walerka
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 16.03.18 15:34

@Soňa Zacharová to vás obdivuji ze si s nimi takto hrajete to asi musí být povaha protože já už po chvíli nesustaleho dobrý den paní co si přejete ( hra na obchod ) nebo když na mne syn letí s mečem a řve uaaaa bran se! mám pocit ze musím utíkat já ale opačným směrem :mrgreen: :zed:

budi
Závislačka 4104 příspěvků 16.03.18 15:39

Mám 7 + 4 roky (kluk starší, holka mladší) a hrají si spolu hodiny… už když se malá naučila lézt, tak si spolu začali hrát, ale nejvíc od té doby, co se malá naučila trochu víc mluvit - to bylo poměrně brzy, brácha ji hodně táhnul dopředu.

tahají mě a chtějí, ať si jdu zahrát s nimi - tak navrhnu třeba jednu hru pexeso (protože to mě baví) a zahrajeme si to. oni pak ještě hrají spolu a já už jdu něco dělat, nebo prostě už řeknu, že jdu něco dělat.

a taky u nás funguje, že když už si nehrajou, tak jim řeknu, že mají hračky jít uklidit, typická věta u nás „když si nehrajete, tak to tu nemusí všude ležet“. v naprosté většině připadů si při tom uklízení hračky vezmou a zahrají se zase

anupati
Kelišová 5658 příspěvků 16.03.18 15:42
@Walerka píše:
@Soňa Zacharová to vás obdivuji ze si s nimi takto hrajete to asi musí být povaha protože já už po chvíli nesustaleho dobrý den paní co si přejete ( hra na obchod ) nebo když na mne syn letí s mečem a řve uaaaa bran se! mám pocit ze musím utíkat já ale opačným směrem :mrgreen: :zed:
:lol: Jako rada nula, ale pobavila jsem se. Úplně to vidím. U nás je mladší čerstvě dvouletá a starší 4,5 a už jsou náznaky, že si budou hrát občas. Ale nějaké iluze, že pořád si nedělám. Občas jim ukážu, jak na to, co by mohly spolu a jak se domluvit, ale teda hodiny denně, ani náhodou. Někdy to zabere, někdy se stejně jen tahají a řvou. Samostatné jsou obě dost, spolu je to horší. Já pracuji z domu, takže domácí práce když holky spí po obědě nehrozí. Večer na to nemám.

warita
Kelišová 7431 příspěvků 16.03.18 15:45
@Walerka píše:
Dobrý den, potrebuji asi radu, musím dělat něco blbě nebo nevím :think:. Mám kluka 5let a holku 3 roky. Nechteji si spolu hrát, teda starší hlavně s dcerou. Každý z nich si chce hrát s něčím jiným a nejlépe se mnou. Dopadá to tak ze jeden si chce malovat a druhy třeba hrát na bojovníky. Když něco dělám pořad mne tahají do pokojicku ať si jdu hrát nebo sednout. Domácí práce aby pomáhali je nebavi, vždy chvíli a pak hned mami pojď si hrát. Když už teda jdu tak něco vytáhnou a chtějí at to většinou dělám já. Nejsem moc hrací typ nevydrzim to taky dlouho. Třeba mecovani nebo stavení nějakých bomb, plastelína už mi taky leze snad i usima :zed:. Kolik času strávíte aktivním hraním s detmi denne ještě když je každý jiný.

tuhle jsem cetla pojednani od detskeho psychologa, a byla tam pasaz, kde vysvetloval, ze dnesni matky maji pocit, ze si s detmi musi stale hrat. A psycholog to okomentoval tak, ze matka si nema stale s deckem hrat, matka ma byt nablizku, aby ji dite videlo a citilo se bezpecne. A dalsi doporuceni znelo: a taky nema so uklizet, kdyz decko uspi. Kdyz dite spi, tak ma matka taky odpocivat.

Neco na tom je…

budi
Závislačka 4104 příspěvků 16.03.18 15:51
@warita píše:
tuhle jsem cetla pojednani od detskeho psychologa, a byla tam pasaz, kde vysvetloval, ze dnesni matky maji pocit, ze si s detmi musi stale hrat. A psycholog to okomentoval tak, ze matka si nema stale s deckem hrat, matka ma byt nablizku, aby ji dite videlo a citilo se bezpecne. A dalsi doporuceni znelo: a taky nema so uklizet, kdyz decko uspi. Kdyz dite spi, tak ma matka taky odpocivat.Neco na tom je…

souhlas… taky jsem něco podobného četla, bylo to pojednání spíš o minulosti a srovnání, jak je to teď. že teď se s dětmi tráví málo času a je pocit, že ten čas se musí nadupat aktivitami…
kdežto dřív byli rodiče někde poblíž (na poli, kolem domu) a děti si hrály, když něco potřebovaly šly za rodiči, nebo rodiče na ně zavolali ať jim třeba něco donesou a tak. Prostě byli hodně spolu bez organizovaných aktivit

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama