Bradykardie plodu v 9. měsíci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
debra.morgan
Echt Kelišová 9716 příspěvků 14.07.19 09:30
bradykardie plodu v 9. měsíci

Zdravím,
otázka je jasná, byla vám některé naměřena u plodu v 9. měsíci (nebo i třeba v 8.) bradykardie, popřípadně jaké hodnoty? Jak to dopadlo? Co porod a po porodu, byly nějaké problémy? ;) Leží mi to v hlavě už od pátku, tak jsem si řekla, že za dotaz nic nedám 8)

Reakce:
tereza12345
Extra třída :D 12611 příspěvků 1 inzerát 14.07.19 10:19

Ahoj, mela to dcera. Bylo to na monitorech takovy divoky. V 37tt me doktorka poslala do rozikove poradny do porodnice. Tam udelali monitor, na 2 dny se slovy hlídejte si pohyby me poslali domu a za ty dva dny jsem mela přijít k hospitalizaci a na zatezovej test oxytocinem. Ten dopadl skvele, nic se neprojevilo. Druhy den me pustili domu. Za 14 dni zase spatny monitor. Tak si me tam nechali a druhy den porod vyvolali. Dcera byla hrozne drobna, spatne sala a malo jedla. Zadna zvlastni vysetreni ji nedelali. Normalne jsme sli domu.
Za 14 dni mela problém, porad pipal monitor dechu doma, dcera hadrovatela. Tak jsme jeli do nemocnice. Tam bylo podezreni na apnoe. 3 dny byla na novorozenecke jip, párkrát jeste ji srdeční akce klesla. Ale nejspis nic zavazneho. Na ekg nic nenasli. Jen ze ma malinky defekt sinoveho septa, ale ze to hodne lidi ani o tom nevi, znamenalo to jen v roce kontrolu na kardiologii. Tam uz všechno v poradku. V te nemocnici ji delali i utz hlavicky, videl ji neurolog.
Propoustela nad doktorka se slovy-mate zdrave dite, monitor vyhodtte.
No naucila jsem se s tim pipanim zit a vzdy to uz jen zapla a vypla a zase blikala zelena.
Takze jsme si uzili krusne zacatky a pak uz dceri nic nebyLo.

jana2381
Kecalka 369 příspěvků 14.07.19 10:52

@debra.morgan
Ano, pri monitoru v 37 tt mi oznamili, ze neslysi ozvy. Hned na Utz, nastesti po ceste me malej kopnul tak jsem se uklidnila. Zjistena bradykardie. Poslali me hned na UTZ do Prahy na mereni prutoku… vse bylo ok. V 38 tt jeste na monitorech obcasna bradykardie a v 39 tt jiz vse v poradku. Rekli mi, ze by se to do porodu melo srovnat a srovnalo. Drzim pesticky.

debra.morgan
Echt Kelišová 9716 příspěvků 14.07.19 12:49

Díky za zkušenosti :palec: :kytka:, byla jsem zvědavá, jestli vůbec někdo napíše, na netu jsem toho moc nedohledala - co se týče realných zkušeností. U mě se spíš jedná o špatně poslechnuté ozvy (dělala gynekoložka v poradně jen přes utz, ale kvalitní, dělá na něm i screeningy, prý to může ovlivnit i poloha v leže ve které jsem byla (něco někde tlačí a proto se to blbě zobrazí - to jsem pochopila jako laik, třeba někdo se vzděláním doplní :) ). asi za 2 hodiny na to jsem byla na klasickym pasovym monitoru v porodnici - měření v sedě cca 20 min a to už vše ok ;) pohyby cítím normálně, ale červíček hlodá no…

monitor mam koupeny, na dalsi kontrolu jdu za deset dní, ale mozna si s prosíkem skočím zítra na gyndu, aby to ještě přeměřili a když bude vše ok, tak to s klidem pustím z hlavy ;)

Váš příspěvek
Reklama