Brala jsem nevhodné léky v prvním trimestru

28.1.20 08:30

Brala jsem nevhodné léky v prvním trimestru

Chtěla jsem se zeptat, zda některá z Vás nebrala nevhodné léky v těhotenství a miminko bylo i tak zdravé. Blíží se mi porod a vycitam si léky, co jsem brala do 7 tt těhotenství (konkrétně Stoptussin, kortikoidy na alergií a Xados). Nic z toho se nesmí brát v prvním trimestru… jenže já nevěděla, že jsem v tom, bylo to velké překvapení. Jak se blíží porod, bojím se, že jsem miminko poznamenala. Brala z Vás někdo nevhodné léky v prvním trimestru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.1.20 08:48

Tak jsem se mrkla na příbalový leták toho xadosu. Nepíšou tam, že nesmíš, jen že se máš poradit s lékařem. Kortikoidy jsou v pohodě, nebrala jsi toho stovky mg denně celé těhotenství, spíš jen jednotky a jen pár týdnů. A některé těhotné kortikoidy berou na podporu těhotenství. Stoptussin je zakázaný, ale brala jsi to jen 7 týdnů. Byla bych v klidu. Já brala mnohem horší léky, a kortikoidy bylo to nejmíň škodlivé. Taky mi to šrotovalo v hlavě, hlavně proto, že to, co jsem brala je v ČR jen pár let a není moc těhotných které by to braly. Benefit pro matku je vyšší než riziko poškození dítěte… A dítě mám naprosto zdravé. Teď už s tím nic nenaděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
15165
28.1.20 08:49

Tak ono většina žen, které třeba otehotni neplánovaně, v tom začátku užívá něco, co není vhodné. Ať už léky jak píšeš ty nebo kouří, pijou alkohol… Ono než člověk to těhotenství zjistí tak je minimálně v 5tt. Teď už nemá cenu se s tím stresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 08:58

Díky za podporu, vím, že teď to už nemá cenu řešit, ale prostě mě to občas tak přepadne…kdybych to plánovala, nikdy bych to nebrala. Nad Stoptussinem mávl genetik rukou…snad bude mít pravdu. Jenže já četla leták a mám bobky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9706
28.1.20 09:09

Brala jsem v obou těhotenstvích léky, které by se brát dle pribaloveho letáku nemely nebo to nebylo třeba úplně vhodné. Vždy byly tedy indikovane lekarem, ale i tak červíček hlodal. Obě děti jsou ale v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7551
28.1.20 09:12

U velké většiny léků je uvedeno, že se máš poradit s lékařem a nebo lék v prvním trimestru neužívat. Není to ale proto, že by musely zákonitě být škodlivé, ale nejsou testované, proto výrobce jejich bezpečnost zaručit nemůže. Ukaž mi těhotnou, která by na sobě nechala dobrovolně testovat škodlivost léků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23184
28.1.20 09:41

Moje prababička otěhotněla za války. Myslíš, že poctivě polykala listovku a těhu vitamíny, jedla vyváženě? Pokud lékař není z toho koktejlu znepokojen, byla bych v klidu taky. Minimálně jestli je zatím vše v normě. Protože podělat se to může i při porodu, ač máš ukázkové a bezproblémové těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 10:09

Nez jsem zjistila, ze jsem tehu tak jsem vypila na jedne oslave narozenin hodne hodne vina :lol: Mohl to byt tak 6tt. Nestresuj se a neres. Pokud je plod silny, vydrzi opravdu hodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 12:59

@Russet Tak děkuji, doufám, že se to u porodu nepodělá… Ukázkové těhotenství nebylo, ale snad už jsem si to vybrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
28.1.20 13:10

@Mandragora13 byla bych v klidu, do cca 8.tydne plati pravidlo vse nebo nic - vlivy co pusobi, bud vyvolaji potrat nebo plod bez nasledku preziva dal ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23184
28.1.20 13:16
@Mandragora13 píše:
@Russet Tak děkuji, doufám, že se to u porodu nepodělá… Ukázkové těhotenství nebylo, ale snad už jsem si to vybrala.

Určitě. Mysli pozitivně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
28.1.20 14:29

Mám spolužačku z VS, která zjistila těhotenství ve 26tt. Jezdila s náma do sklipku, pila slivovici, kourila, léky neřešila a má zdrave dítě…V klidu…necist, nestresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9365
28.1.20 16:06

Já brala Paralen, pak aulin (i tři dávky denně) nevěděla jsem, že jsem těhotná. Dceři jsou tři a je to zdraví a sebevědomí jedinec. Neměla velkou žloutenku, spaní, pribirani, všechno ok. Ani exem neměla, za to její starší bratři ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama