Brala některá z vás Asentru a má zdravé dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 12:43
Brala některá z vas Asentru a má zdravé dítě?

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli některá maminka z vas brala v těhotenství Asentru a ma zdravé dítě? Mockrát dekuji a pěkný den. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 23.11.18 12:45

Moje sestra brala Zoloft i po porodu během kojení a neteř má už 9 a myslím ze je úplně v pohodě ;)

pedigka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 23.11.18 12:47

Dítě bude zdravé i přes Asentru. Nic jiného si nepřipouštím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 12:47

@Verurizeckova
No tak super! :) uplne se v tech AD nevyznam,vlastne vubec :lol: , je ten Zoloft podobný te Asentre?

pedigka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 23.11.18 12:55

Kolik asetry bereš?

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 23.11.18 12:56

Je to úplně na stejné bázi, je v tom pomocná látka Sertralin, hormon pomáhající k pocitu štěstí, takže je to prakticky to samé. Brala od 4. měsíce jako prevenci, protože po prvním těhotenství měla těžkou poporodni depresi. U mě bude následovat to samé. Taky jsem po porodu svého prvního potomka skončila u psychiatra a beru Zoloft, takže jsem musela přestat kojit ze dne na den. Nevím kolik beres mg, ale pokud mas nějaké slabší, tak úplně v klidu ;)

lanitram
Kecalka 121 příspěvků 23.11.18 13:04

Ahojte ja som cca 3 týždne pred pôrodom a 3 týždne beriem Sertralin 50 mg, jednu tabletku za deň. Začala som to brať kvôli hrozným úzkostiam a strachu čo bude po pôrode, či nebudem mať popôrodnú depresiu a či sa budem vedieť postarať o malú ako treba. Zažila som po prvom pôrode ľahšiu formu popôrodnej depky, ale tá s pomocou rodiny odoznela sama, ale nerada na tie prvé mesiace spomínam, desím sa toho, že by sa to mohlo zopakovať. @Verurizeckova môžem sa spýtať? Sestre ten zoloft pomohl aby sa jej nerozvinula popôrodná depresia? Pretože ja sa fakt strašne bojím aby sa mi to nezopakovalo. A za tie 3 týždne zatiaľ nepociťujem nejaké extra zlepšenie :(

Baruunečka
Kecalka 137 příspěvků 23.11.18 13:08

@pedigka
50 mg,jsem na zacatku,beru ji chviličku,jeste nevim, jestli to bude stačit. Doktor rikal,ze myslis,ze jo…

Baruunečka
Kecalka 137 příspěvků 23.11.18 13:12

@Verurizeckova
Tak uz jsem zapomněla samozřejmě kliknout na anonym :lol: …po porodu jsem byla taky jasná,jen tak tak ,ze jsem to ustala doma sama…ted jsem vic nez rok a pul od porodu a zacala jsem ji brat,50 mg a snad to bude stačit. Mam obsedantne kompulzivni poruchu. Jenže další deti jeste chceme a tak se tu ptam uz dopredu a smiruju se s tim,ze tentokrát bude těhotenství s léky,prvni bylo bez lecby..

pedigka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 23.11.18 13:28

Taky jsem zapomněla kliknout na anonym. 50mg je ta nejnižší dávka. Dr. mi říkala, že je lepší Asentra než vystresovana matka. S tím souhlasím.

Baruunečka
Kecalka 137 příspěvků 23.11.18 13:32

@pedigka
Taky s tim souhlasim. Vystresovana jako blazen jsem byla v prvnim těhotenství a uz bych to znovu nezopakovala. Radši menší dávka leku nez dite zaplavovat stresovym hormonem. Ted uz to taky vim… :)

Ou
Kelišová 5885 příspěvků 23.11.18 14:15

Zoloft a Asentra mají stejnou účinnou látku a jsou bezpečné pro užívání v těhotenství, nevadí ani při kojení.

Daleko klíčovější je otázka, jestli jsi někde v psychoterapii. Protože čím více se naučíš sama sebe ošetřovat a chránit před příchodem miminka, tím menší nápor na tebe první měsíce s dítětem budou.

Léky pomáhají otupit ty nejhorší stavy, ale neumí zprostředkovat pochopení které vzroce vedly k tomu, že je člověk zaplaven úzskotí a depresí a hlavně jak se tomu bránit a jak dělat věci jinak.

držím palce.

lanitram
Kecalka 121 příspěvků 23.11.18 14:25

@Ou čiže ak to správne chápem, to že už beriem Sertralin mi je vlastne na nič, keď po pôrode mám predispozíciu na popôrodnú depku :( . A to som sa utešovala jedine tým, že už určitú hladinu serotonínu mi tie lieky do pôrodu upravia a snáď sa môj stav nezopakuje. Mne psychoterapia odporučená zatiaľ nebola. Snažím sa sama bojovať so svojou mysľou, strachu sa nevyhýbať ale naopak prijímať ho a myšlienka toho že mi ten Sertralin pomôže ma držala nad vodou. No teraz už mám pocit, že tie lieky ani brať nemusím :,(

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 23.11.18 14:30

@lanitram pomohl Zoloft, neměla žádnou depku, byla už úplně v pohodě a kojila malou rok a půl, užila si to. Říkala, ze to bylo 100 a 1 oproti prvnímu porodu :) taky věřím, ze pokud bude druhé a podaří se, tak už to zvládnu, protože už vím do čeho jdu. Hlavně ta depka, co jsem měla, byla fakt hnusna, ale už vím od čeho se odpichnout, na co se připravit… segra to měla stejně a Zoloft brala ještě zhruba půl roku po porodu, pak úplně vysadila a fungovala úplně normálně :)

@Baruunečka dobre to bude, žádné nervy předem :) taky jsem smirena ze při dalším těhotenství budou léky :) teď toho beru víc a pokud pak budu brát jen Zoloft jako prevenci, tak to bude paráda :) teď mám Zoloft 100mg a ještě 2× denně Xanax… vysazovat budeme v lednu… depku jsem měla strašnou, teď když se ohlidnu, tak to vůbec nechápu proč… :)

Je třeba myslet hlavně pozitivně a nepoddavat se předem strachu, moje máma vždycky říkala: Boj se až to přijde. Teď není čeho se bát, člověk se pořad něčeho boji a nakonec se nic z toho nestane :) já si třeba vůbec nepripoustim, ze mě další případně těhotenství nebo porod dostane, naopak mám v sobě pocit, ze teď si to konečně uziju naplno, když se synem jsem to tak zabila. Vím, ze on si to nebude pamatovat, ale já vím, ze jsem první měsíce stala za prd a i sama před sebou chci vědět, ze umím být skvělou mámou od narození a ne 2 měsíce po:)

lanitram
Kecalka 121 příspěvků 23.11.18 14:39

@Verurizeckova Ďakujem ti za skúsenosť. Presne toto som prežila po prvom pôrode ja. 2 mesiace som sa mechanicky starala o syna, pozerala na neho a nič necítila. Pritom bol úžasné, kľudné a tiché bábätko. On snáď ani neplakal, veľa spinkal a predsa som si k nemu nevedela nájsť cestu. Vyčítam si to do dnes a za tie 2 mesiace sa priam nenávidím a to je spúšťač mojej úzkosti, že opäť toto druhé dieťa nebudem milovať, že čo ak bude presný opak malého, čo si počnem a proste strach zo strachu už cítim. Aj mne to hovoria, že sa treba báť keď to nastane, ale kto to už raz prežil tak sa bojí že sa to zopakuje. Pripadám si ako absolútne zlá matka, ktorá sa ku koncu tehotenstva neteší na dieťa, ale naopak je plná obáv či ho bude milovať. Strašne si to vyčítam :,(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Naše holky milionářky: Kolik si vydělaly české tenistky na Australian Open?

České tenistky na právě probíhajícím Australian Open řádí! Karolína Plíšková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >