Brandys, Chýně, Jinočany, Úvaly - bydlení

Anonymní
20.7.19 22:52

Brandys, Chýně, Jinočany, Úvaly bydleni

Ahoj, s pritelem bydlime v Praze.
A radi bychom se prestehovali do vetsiho do nejake lokality a dobrou dostupností do Prahy kvůli práci. Prosím o informaci jak se vám v těchto lokalitach bydlí? Plusy mínusy, dojiždíte. Moc děkuji :) nebo nějaký typ na podbnou lokalitu dobrou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
335
21.7.19 00:08

V Branýse jsme pár let bydleli. Problém je, že odtamtud do Prahy jedou jen autobusy a ty navíc jedou jen na okraj Prahy (Letňany, Černý Most) a do centra Prahy je to + dalších 20 minut v MHD. Navíc cesta na Prahu bývá ve špičce často totálně zacpaná. Mnohem lepší mi přijdou sousední Čelákovice, odkud jede každých 30 minut vlak na Masaryčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
21.7.19 00:50

Úvaly

Tak já jsem z Úval, dojíždím teprve do školy, ale nějak se to dá. Chvilku si musíš hlídat autobusy, které někdy jezdí třikrát denně, někdy jednou za půlhodiny. Zvykneš si. Do Prahy se dá dostat vlakem na Masarykovo, občas jezdí na hlavák, nebo přes Běchovice a tam autobusem. Na Slovanech jsou teď byty, jestli jsou zabrané nebo ne, to nevím, ale jsou úplně nové. Hodně štěstí v hledání :) :kytka: Edit: kvůli překlepům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
21.7.19 08:40

Ja jsem z Jinocan. Jsou tu lekari, škola, samoska, prace tu je, vlak jezdi co pul hodiny do centra Prahy a jsi tam za 15min, autobusy na Luka/Motol/Vypich nebo Zlicin, kousek odtud nájezd na okruh… za me :palec: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2554
21.7.19 08:57
@Betyssek píše:
Ja jsem z Jinocan. Jsou tu lekari, škola, samoska, prace tu je, vlak jezdi co pul hodiny do centra Prahy a jsi tam za 15min, autobusy na Luka/Motol/Vypich nebo Zlicin, kousek odtud nájezd na okruh… za me :palec: ;)

Práce? :think:
Zjisti jaka je ta cukrárna :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
21.7.19 09:59

Já vyrostla kousek od Brandýsa, teď žijeme s manželem přímo v Brandýse. Je tu veškerá občanská vybavenost, školy, školky, nemocnice, úřady. Oba dojíždíme do Prahy za prací, manžel autem, já buď s ním nebo MHD. Autobus jezdí každou čtvrt hodinu, rozhodně není problém se dostat do centra za prací. Čelákovice bych si rozhodně k bydlení nevybrala, ale záleží na každém, ostatně děti z Čelákovic stejně jejich rodiče posílají do školy sem, nebo do Prahy, pokud chtějí kvalitnější vzdělání. Město se hodně snaží a investuje do rozvoje, loni otevřely multifunkční hřiště, přes zimu slouží jako kluziště, bude se stavět multifunkční sportovní hala, venkovní volnočasové sportoviště, přímo naproti nám se revitalizuje park.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
21.7.19 12:42

@azaleila :mrgreen: :lol: zjistila jsem ze pry nic moc, ale lidi tam chodi, tak to snad nebude takova hruza :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.19 15:34

Děkuji za reakce. A co priroda je v okoli na prochazky s detmi a tak?

• Citovat
  • Nahlásit
45
21.7.19 16:54
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce. A co priroda je v okoli na prochazky s detmi a tak?
Kolem Úval je toho dost, klánovický les, tam je to super na kolech, potom stezka k Donátovi a ještě Údolí Škvoreckého potoka. Všude se dá dojet, jsou tu sportoviště, hřiště, velká nabídka kroužků pro děti. A hromada rybníků. Od školy vede kolem dvou z nich cestička skvělá na běhání. :srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama