Brání látkové pleny chůzi? Začátek látkování až v batolecím věku?

92
14.11.18 22:16

Brání látkové pleny chůzi? Začátek látkování až v batolecím věku?

Dobrý den. Mám 15měsíční holčičku a poslední dobou mě láká začít s látkováním. Zatím se nám moc nedaří přejít na nočník, tak jsem si říkala, jestli ji ta látková plena nenamotivuje se učit na nočník ochotněji. Plus nejsem moc spokojená s materiálem větších rozměrů jednorázových plenek. Zatím jsem si vyhlédla plenky Bamboolik (asi spíše AIO). Můj dotaz zní, jestli má někdo zkušenost se začátkem látkování až po roce věku - zvyklo si miminko? Nemělo problém s tím, že mělo najednou mezi nožičkami více vrstev? A nemají batolata problémy s chůzí? Malá chodí od 11 měsíců, takže už to umí obstojně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

49496
14.11.18 22:22

Takhle - v celkovém motorickém vývoji vč. chůze to dítku nebránilo v nejmenším (ale ano, oproti jednorázu jsou objemnější), měla je teda od začátku. Ale že by se dřív odplenkovala, to rozhodně říct nemůžu :lol:
U AIO bych měla strach s dostatečnou kapacitou, přeci jen v 15 m už čůrá dost a bude hůř, bylo by třeba dovycpávat nebo přebalovat každou chvilku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
14.11.18 22:54

@ugluk OK, takže co se týče třeba Bambooliku, doporučila byste spíš jejich AI2 systém? Je to ten, kdy se vyměnuje pouze vnitřek a svrchní kalhotky se prát nemusí? A které jste používala vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49496
14.11.18 23:03

@Luclic ano, pro batole mi přijde lepší, je savější a pořád velmi pohodlný, protože se zapíná jen jeden sucháč (při nahánění dítěte jsem oceňovala velmi). Popř. to aspoň nakombinovat, já měla i pár kousků AIO, jsou fajn, ale komplet bych do nich nešla. Měla jsem Bamboolika a byla moc spokojená. Před Vánoci pravidelně bývají výprodeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
14.11.18 23:04

Tak ono záleží na tom, jak to pojmeš. Pokud si představuješ přebalování třeba po třech hodinách, tak to musí mít batole už pořádnej balík, i když je to z nejkvalitnějšího bambusového flísu. A když není zvyklá, může jí to vadit. Já v tomto věku spíš sázela na štíhlé balení, které jsem měnila často. Uzpůsobila jsem tomu oblečení, dávala jsem buď bambusové čtverce úplně obyčejně na rovno nebo nějakou kapsovou plenku, kam jsem je nacpala. Ale taky jsem přebalovala co 30-40min. Časem už jsem tak nějak vychytala intervaly, chování dítěte, které značilo, že čůralo, postupně signály, že potřebuje a přirozeně to vedlo k vysazování na nočník.

Já osobně bych batoleti zvyklému na lehoučké papírovky na zadeček nic vysokoobjemového nedávala, spíš bych zkusila s pár čtvercovými plenkami a jedněmi svrchními kalhotkami přebalovat často - bylo to tak 20 plínek denně, když jí budeš držet v suchu, tak jí to může docvaknout, že čůrání patří jinam.
U holek mi to přijde úplně v poho, dala bych návleky na nohy a nějaké silnější šatičky, třeba teplákové a budeš mít okamžitý přístup k plence. A když to nebude chtít, tak neproinvestuješ několik tisíc zbytečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
14.11.18 23:09

@Helileli Super, děkuji moc za cenné rady :palec: No musím uznat, že mě trochu překvapil interval přebalování. Představovala jsem si tak co 2hod, ale aspoň budu vědět, co čekat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49496
14.11.18 23:13

Finance jsou další věc, za tu AIO dáš cca pětikilo a oproti jednorázu ji budeš měnit hodně často. Jo, dají se koupit i levnější značky made in China, ale pak je to otázka kvality a jestli by to nebylo pro někoho zvyklého na komfort jednorázu spíš ku vzteku.
Ale pokud už bys šla do AIO, rozmysli si dotykovou vrstvu. Flís je komfortnější, dítě je v suchu, což je plus, protože ho to nebude obtěžovat, ale minus za tvým úmyslem, aby vlhkost cítilo. Popř. se dá dát (přes libovolnou plenu) flísová separačka, ať si zvykne, že má na zadečku něco jiného, a až budeš chtít, aby cítilo vlhkost, tak ji prostě sebereš.
Změna to samozřejmě bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49496
14.11.18 23:16

Já teda taky vyžadovala ty dvě hodiny :mrgreen: Samozřejmě kolikrát bylo třeba častěji, záměrně jsem dítko v počůrané pleně nikdy nenechala, ale prostě nějakou tu savost jsem tam vyžadovala. U mě to ale bylo jiné v tom, že jsem na začátku pořídila komplet výbavu a pak už si ji jenom skládala a přehazovala dle potřeby, prostě novorozenec měl samozřejmě zcela jiné potřeby než běhající batole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
14.11.18 23:20

No původně jsem byla nadšená z Bobánka, ale ty jsem si rozmyslela po přečtení různých diskuzí. Ty Bamboolik jsou sice dražší, ale líbí se mi celý ten nacvakávací systém a taky, že nabízejí tréningové kalhotky, které jsou kompatibilní s látkovými plenami. A taky doufám, že tohle nebude naše poslední miminko, takže předpokládám další využití ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
15.11.18 13:45
@ugluk píše:
Finance jsou další věc, za tu AIO dáš cca pětikilo a oproti jednorázu ji budeš měnit hodně často. Jo, dají se koupit i levnější značky made in China, ale pak je to otázka kvality a jestli by to nebylo pro někoho zvyklého na komfort jednorázu spíš ku vzteku.
Ale pokud už bys šla do AIO, rozmysli si dotykovou vrstvu. Flís je komfortnější, dítě je v suchu, což je plus, protože ho to nebude obtěžovat, ale minus za tvým úmyslem, aby vlhkost cítilo. Popř. se dá dát (přes libovolnou plenu) flísová separačka, ať si zvykne, že má na zadečku něco jiného, a až budeš chtít, aby cítilo vlhkost, tak ji prostě sebereš.
Změna to samozřejmě bude.

Já třeba záměrně flís vyloučila. Měla jsem zkušenost, že když není plenka dokonale priplacla, tak po něm může čůrání stect a plenka zbytečně protekla. A prala jsem v mýdlových pracích prostředcích a to mýdlo má trochu tendenci se usazovat a flís ucpávat.

@Luclic píše:
@Helileli Super, děkuji moc za cenné rady :palec: No musím uznat, že mě trochu překvapil interval přebalování. Představovala jsem si tak co 2hod, ale aspoň budu vědět, co čekat :)

Tak samozřejmě se to dá protáhnout na ty dvě hodiny, ale tím pádem se ti tam dítě vyčůrá víckrát, potřebuješ víc savých vrstev, v neposlední řadě se ta moč rozkládá, odpařuje se amoniak.
A syn když začal obcházet nábytek, tak jsem začala řešit štíhlost balení, pak jsem se hecla, pár dnů jela jen na čtvercích a jak byl pořád v suchu, tak mi tehdy začal čůrat do nočníku, to mu bylo cca těch 15 měsíců a v 1,5r měl třeba dvě nehody denně a jinak šlo všechno do nočníku. Ono aby dítě pochopilo, že nechce být v mokru, tak musí nějakou dobu zažít to sucho. A osobně si myslím, že v žádné pocurane plence být v suchu nemůže, ani v papírové, soudím tak podle sebe, když si vezmu při ms vložku, tak i když na ní nic není, tak pocit sucha nemám :oops: Ten mám maximálně s neposkvrněnou látkovou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49496
15.11.18 13:53

@Helileli mně sice neprotékaly (ale zas jsem neprala v mýdle), spíš jsem to zakladatelce psala, že pokud zvažuje Bamboolika, tak ten AIO dělá ve dvou verzích - buď s povrchem z flísu (a toho se nezbavíš, leda bys dala vkládačku navrch, což zas ztrácí výhodu AIO a můžu dát cokoliv na svrchňáky) nebo bambus (který v případě, že by nakonec k tomu flísu tíhla, může na flís „předělat“ tou vkládačkou). Ale já bych stejně asi do komplet AIO nešla, z více důvodů.
Jinak bohužel jsou i děti (to mé jedním z nich), kterým je nějaké mokro naprosto buřt :? U ní bylo odplenkování otázkou zcela vědomého rozhodnutí (zas to šlo ale ze dne na den), do té doby byla v klidu schopná načůrat si do kalhot a v pohodě v tom sedět. Takže to bylo na mé neustálé kontrole, jestli v té pleně něco je nebo není (a to jak v látce, tak v jednorázu třeba na dovolené).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49496
15.11.18 13:55

Jinak mám pocit, že zrovna mé dítě mělo dost dlouhé intervaly. Jako kojenec učůrávala po malinkých dávkách průběžně, ale jako batole klidně vydržela ty dvě hodiny, ale zast tam potom vypustila za celou dobu plnou dávku, takže kapacitně jsem potřebovala, aby to pobralo hodně, přestože většinu doby byla v suchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama