Co když by se bránil, že dítě není jeho, i když prokazatelně je.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 21:48
Brání se, ze dítě není jeho?

Nevěděla jsem, jak výstižně diskuzi nazvat, ale tak mam ciste teoreticky dotaz.. S partnerem normalne pujdeme na matriku, napíšeme,.ze se bude dítě jmenovat po něm, bude tedy v rodnem listu napsan jako otec (opravdu otcem nezpochybnitelne je), mohlo by se stat, kdybychom se nedej Bůh rozešli a třeba ve zlém, že by mohl odmítat otcovství? Nebo bych po něm normalne mohla žádat alimenty, kdyz vim,.ze i testy prokazi, ze je dite opravdu jeho?
Omlouvám se, pokud to zní blbě, ale vedli jsme trochu diskuzi doma a nazory se rozcházejí.. Děkuji předem za reakce :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Martina84
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 12.02.19 21:52

Tak odmítat může, ale to je tak všechno, co může dělat :D

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12160 příspěvků 12.02.19 21:53

Ano, měla bys nárok na alimenty.

Natálka26
Kelišová 5640 příspěvků 12.02.19 21:53

Pokud uzná otcovství a je v rodném liště tak se při rozchodu opravdu nejde zbavit závazků, neplatit alimenty atp.. Otcem bude už napořád.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 12.02.19 21:54

Jedině testy DNA a soud by ho mohl vymazat z rl.

hanullllka
Kecalka 129 příspěvků 12.02.19 21:55

Tak pokud vím, tak napadnout otcovství v rodném listě jde jen do určité doby, potom má prostě smůlu. A ano alimenty by musel platit a to pokud vím i kdyby testy DNA prokázali, že otcem není, leda že by to otcovství napadl v té lhůtě. Ale tohle mám z jedné ze zdejších diskuzí. Přesné znění zákona jsem si neověřovala :nevim:

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 12.02.19 21:55
...

Když bude zapsán v RL, tak má smůlu, bere se jako otec a bude muset platit alíky.

hanullllka
Kecalka 129 příspěvků 12.02.19 21:58

To by tak hrálo. Jednou si chlap pořídí dítě a po rozchodu to není jeho starost? Rodný list není poznámkový blok, co tam stojí to platí. Na názor chlapa se nikdo neptá :D

Knihomyš
Extra třída :D 10630 příspěvků 12.02.19 22:06

Stručný souhrn ohledně popření otcovství je třeba tady https://muj-pravnik.cz/…i-otcovstvi/
Co by soud dělal, kdybyste se do těch 6 měsíců od porodu rozešli, on by dal žalobu na popření otcovství a ty na určení alimentů, teda neodhadnu.
Jestli by napřed musel platit a v případě, že dítě by nebylo jeho, bys mu to vracela, nebo naopak - jestli by musel platit teprve až se otcovství prokáže (předpokládám, že by platil i zpětně) :think: Asi bych se snažila požádat o předběžné opatření - výplatu alimentů dopředu (třeba z důvodu, že jiný příjem/výdělek s kojencem těžko sehnat).

Kristynka22
Kecalka 404 příspěvků 12.02.19 22:08

Pokud se rozejdete a budeš žádat alimenty a on u soudu poví, že neví, jestli je dítě jeho tak se budou dělat testy DNA a bude muset holt platit. Ale napadnout otcovství jde jen nějakou dobu, tuším 6 měsíců?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 22:13

Sdilim stejny nazor jako vy..
Jednak doufam, ze to nikdy nebudu muset resit, nicmene zajimal me nazor. Druhak muzu byt relativne v klidu kdyby preci jen nahodou..
Diky vsem!

Amelie30
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 12.02.19 22:22

Já bych řekla, že popřít otcovství jde do šesti let. Lhůta půl roku by měla běžet od skutečnosti, kdy se o tom, že nemusí být otec, dozvedel.

stinga
Kelišová 5100 příspěvků 3 inzeráty 12.02.19 22:26
@Knihomyš píše:
Stručný souhrn ohledně popření otcovství je třeba tady https://muj-pravnik.cz/…i-otcovstvi/
Co by soud dělal, kdybyste se do těch 6 měsíců od porodu rozešli, on by dal žalobu na popření otcovství a ty na určení alimentů, teda neodhadnu.
Jestli by napřed musel platit a v případě, že dítě by nebylo jeho, bys mu to vracela, nebo naopak - jestli by musel platit teprve až se otcovství prokáže (předpokládám, že by platil i zpětně) :think: Asi bych se snažila požádat o předběžné opatření - výplatu alimentů dopředu (třeba z důvodu, že jiný příjem/výdělek s kojencem těžko sehnat).

samozřejmě že alimenty by platil, až by se po soudem nařízených testech DNA prokázalo, že je skutečně otec, samozřejmě že před rozhodnutím soudu by nic platit nemusel, to by potom mohla žena označit kohokoli, že je otec a on by byl povinný dopředu platit :zed: :mrgreen: ne tak to opravdu nefunguje

Knihomyš
Extra třída :D 10630 příspěvků 12.02.19 22:36

@stinga No, tak já vycházím z toho, že dotyčný bude zapsaný v RL jako otec (souhlasným prohlášením) a teprve po rozchodu by zkusil otcovství popřít. Nevím, jak dlouho trvá soud o určení/popření otcovství, ale čekala bych, že by převážil zájem dítěte a předběžným opatřením by nějaké alimenty prošly :think:
Naštěstí teda nemám zkušenost a asi mít nebudu - vzhledem k tomu, že dítko je celý otec, bych mohla spíš já napadnout své mateřství :lol:

stinga
Kelišová 5100 příspěvků 3 inzeráty 12.02.19 22:53

@Knihomyš no funguje presumpce neviny a je to tak správně, to bych mohla u soudu říct, že otcem mého dítěte je místní podnikatel, aby hodně platil :lol:
no a v tomto případě by partner mohl platit dobrovolně, celé je to hypotetické, co by kdyby, asi by mně takové kecy od partnera v těhotenství moc nenadchly :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >