Reklama

Bránice nebo mezižeberní sval?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 04.03.11 09:08
bránice nebo mezižeberní sval?

Ahoj povídalky, mám takový zvláštní „problém“. Když zakašlu nebo kýchnu cítím pod levým spodním okrajem hrudního koše, že se mi smrští někajý sval a pak to chvíli, cca sekundu, trvá než to povolí. Uvažuju, že by to mohl být nějaký skrácený mezižeberní sval nebo bránice? Nemáte některá podobnou zkušenost? A nevíte co s tím?
Díky. Pavla

Reklama

Reakce:

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 04.03.11 10:20

Ja jsem mela dvakrat natrzeny mezizeberni sval (nechtejte vedet z ceho :oops: ), pokazde na jine strane. Poprve to bylo priserne, citila jsem to pri kazdem nadechu, nemohla jsem se poradne nadechnout, natoz zakaslat, vysmrkat nebo zasmat se, pokazde se ozvalo hrozne pichnuti vpravo pod prsem :poblion:
To nejhorsi trvalo asi mesic, ale citila jsem to jeste pul roku :-?
Kdyz udelas most, boli to? Ono je to tezke radit, tech svalu je tam dost na velke plose :think:

Pavlínka05
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 04.03.11 10:23

Tak stejnou zkušenost nemám,ale podobnou…před dvěma lety,jsem měla dlouho šílený kašel a dost mě bolelo pod pravým okrajem žeber,kolikrát jsem pro bolest kašel snažila zadržovat.Nebudu se rozepisovat,nakonec jsem měla zánět pohrudnice.....tak jen,že v těch místech je i tento orgán :-D :lol:

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 04.03.11 10:33

Moc díky za reakci Hanucho. Nedělá mi to problém při pohybu, dokonce chodím 2× týdně plavat a nic, ale při tom kašli a kýchnutí. Mám tři malé děti. (6, 3 a 1 rok). Permanentně někoho nosím a vždycky na levém boku, tak jsem si říkala, že by ten sval mohl být skřípnutý nebo zkrácený z toho, ale kdoví. Každopádně díky za zkušenost.

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 04.03.11 10:34

Pavlinka05, prosím tě, jak jsi zjístila, že máš zánět pohrudnice? Zdravím a díky Pavla

tazule
Povídálka 14 příspěvků 04.03.11 12:30

Tak, jak to popisuješ, je těžko určit, co to přímo může být. Je tam opravdu hodně svalů (mezižeberní, bránice, na žebra se taky upíná i mnoho jiných svalů…zádové svaly, šikmé břišní atd. atd.). Pokud tě to ale nebolí při pohybu nebo při silném nádechu či výdechu, tak bych to spíše směřovala k té bránici. Když jsem jednou měla hodně silný kašel, tak jsem také cítila silnou bolest „jakoby pod žebry“. Po skončení chřipky mně to ihned přešlo. Prostě může být ten sval pouze přetížený tím kašláním.
Co se týče zánětu pohrudnice, tak to měla moje mamka a tehdá jí to bolelo stále i v klidu. Pokud by ti to ani po vyléčení kašle neprošlo, tak bych ti doporučovala navštívit MUDr. :wink:

koz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.12 11:12
Co na to fungovalo?

Mám úplně stejné příznaky, jen se mi to stalo asi v jiné poloze :-) Co nakonec fungovalo, jak jsi to vyléčila, jak dlouho to trvalo? Díky za odpovědi.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >