Brániční kýla u nenarozeného miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
EwikB
Povídálka 11 příspěvků 12.11.18 11:03
Brániční kýla u nenarozeného miminka

Zdravím.
Mé sestře zjistili v 26TT, že holčička, kterou čeká má brániční kýlu a čeká jí po porodu operace, ale nejdřív jí musí stabilizovat, aby jí mohli operovat, bohužel tomu dávají pouze 15% na přežití :-(, má vtlačené vnitřní orgány do místa, kde je levá plíce, tu vůbec nenašli a druhá plíce je pouze 20 procentní, jelikož tam má zase srdíčko. Všechny orgány, kromě plic jsou zcela v pořádku. Chci se zeptat, zda některá maminka měla zkušenosti s tím, že jí zjistili u nenarozeného miminka brániční kýlu a měla také tak malou pravděpodobnost přežití a vše dopadlo v pořádku. Bude to její první miminko a moc bych jí přála, aby vše dopadlo v pořádku bez velkých trvalých následků. Vím, že 15% je malá šance, ale šance tu je, přece je to holčička, která má určitě sílu bojovat. Nechci sestru zbytečně konejšit, že to bude dobrý, ale nějak jí alespoň podpořit.
Děkuji za jakékoliv zkušenosti.

Reakce:
alisekR
Kelišová 5275 příspěvků 12.11.18 11:13

Bohužel znám případy dva a oba dopadly špatně. Jedno miminko se nedočkalo porodu, druhé zemřelo po porodu. :? Vím, že to si slyšet nechtěla. Ale taková je realita. Jinak mě laicky udivilo takové zjištění až v tak pokročilém stádiu těhotenství. Držím sestře palce, zázraky se dějí a já bych ji to moc přála. :hug: naděje umírá poslední.

EwikB
Povídálka 11 příspěvků 12.11.18 11:42
@alisekR píše:
Bohužel znám případy dva a oba dopadly špatně. Jedno miminko se nedočkalo porodu, druhé zemřelo po porodu. :? Vím, že to si slyšet nechtěla. Ale taková je realita. Jinak mě laicky udivilo takové zjištění až v tak pokročilém stádiu těhotenství. Držím sestře palce, zázraky se dějí a já bych ji to moc přála. :hug: naděje umírá poslední.

Vím, že musí počítat se vším i s tím nejhorším :-(. Když byla na UZ v Německu v 25 TT a tam jí to zjistili, tak se právě doktor divil, že už to museli zjistit dávno a to byla myslím, že ve 22TT v Děčíne a doktor jí nic neřekl, prý už to musel vědět. Stejně by se asi nic nezměnilo, možná by jí akorát doporučili ukončit těhotenství, což teď už je pozdě. Můžeme jen doufat a věřit, že opravdu naděje umírá poslední :-) Děkuji moc

alisekR
Kelišová 5275 příspěvků 12.11.18 14:00
@EwikB píše:
Vím, že musí počítat se vším i s tím nejhorším :-(. Když byla na UZ v Německu v 25 TT a tam jí to zjistili, tak se právě doktor divil, že už to museli zjistit dávno a to byla myslím, že ve 22TT v Děčíne a doktor jí nic neřekl, prý už to musel vědět. Stejně by se asi nic nezměnilo, možná by jí akorát doporučili ukončit těhotenství, což teď už je pozdě. Můžeme jen doufat a věřit, že opravdu naděje umírá poslední :-) Děkuji moc

Aha, no to je hrozné. Ono jde udělat ukončení i později než v 24tt. Ale není to příliš obvykle. A hlavně v tomto týdnu vy to pro ni bylo stejně hrozné, jako všechny varianty vyplývající z momentální situace. Hrozné. Snad se ti tu někdo ozve s pozitivní zkušenosti.

EwikB
Povídálka 11 příspěvků 12.11.18 14:29
@alisekR píše:
Aha, no to je hrozné. Ono jde udělat ukončení i později než v 24tt. Ale není to příliš obvykle. A hlavně v tomto týdnu vy to pro ni bylo stejně hrozné, jako všechny varianty vyplývající z momentální situace. Hrozné. Snad se ti tu někdo ozve s pozitivní zkušenosti.

On stejně každej případ je individuální, takže můžeme jen doufat. Šance tu je a to je důležitý. Ale je mi ji hrozně líto, když už se to konečně po dvou potratech povedlo a teď tohle ????

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >