Brát metformin dále, nebo nebrat?

402
7.6.13 07:22

Brát metformin dále, nebo nebrat ?

Ahoj holky, potřebuju radu, zda pokračovat dále v metforminu, nebo ne.
Včera jsem se rozhodla pro CAR, protože už mám svého gynekologa až po krk!
Snažíme se skoro 2 roky. V únoru mi při laparoskopii zjistili PCO, byl mi nasazen utrogestan na pravidelnost cyklu(jinak bych to sama vůbec neměla), k tomu jsem začala brát metformin(beru ho asi 1měs.) a tento měsíc mám ještě začít brát na 3 měs.clostylbegyt.Ale doktor mi nechce dělat kontrolní ultrazvuky, řekl, že je to zbytečné, abych tam pořád chodila, ale já se bojím cyst, a u PCO ještě víc. Tím jsem se rozhodla, pryč od něj!
Do CAR se chci objednat na srpen, po dovolené, protože nevím, jak to tam chodí a dovča už je zaplacená, tak ať pak není problém…No ale myslíte si, že mám ten metformin vysadit a brát jen ten utroš na pravidelnost?
Psala jsem i do CAR, tak snad mi taky písnou.
Díky moc za rady :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1064
7.6.13 07:31

Ahoj, to je spatne kdyz te nechce kontrolovat. Ja mam taky PCO a me kontroluje pravidelne. Mam taky utrogestan na 3 mesice pro srovnani, jinak ms sama nemam. Ja bych ten metformin brala. 1 mesic uzivani mi prijde zatim malo. A nasla byvh si jineho dr a s nim se ppradila. Treba to muzes jeste zkusit i s tim clostikem a kdyz nic, tak pak bych sla do CARU. Je to zdlouhave, ale urychlit to nejde. Ja taky musim cekat 3 mesice a pak dostanu clostik, ale rekla jsem si, ze zkusim vse nez zacnu uvazovat o CARU :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
7.6.13 07:37

@ducki Ahoj Ducki, to už je 2 doktor, kterého jsem vyměnila a už mě to nebaví :,( Čekáme už 2 roky, tak jsem si řekla dost. Pořád mi všichni říkají, že jsem mladá, kam spěchám, ale když ten problém mám teď, tak ve 30 to bude ještě horší, ne? Takže si myslíš, že bych v tom měla pokračovat? A víš co, radši ten clostil začnu brát v caru, kde budu pod kontrolou a nemusím se nikoho doprošovat a bude to automatika!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
7.6.13 07:51

To rikam taky. Je mi 19 a porad slysim, ze mam casu dost a odpovidam jako ty. Kdyz vim, ze mam problem tak ho budu resit ted nez pozde. Ja jsem taky zmenila doktora a jsem spokojena. Tak, kdyz je to druhy doktor a zase na nic, tak bez do CARU, tam to bude preci jen jistejsi. Hodne stesti :-) ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
7.6.13 08:05

@Elen25 Clostil by jsem bez kontroly ultrazvukem nebrala, utrogestan pokaračuj a Metformin taky, ten se má brát delší čas. pokud by jste šli výhledově na IVF tak by ti ho stejně nasadili(alespoň u nás v Sanusu to nasazují pokud je PCO a obezita)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
7.6.13 08:41

Já se možná zeptám blbě, ale docela mě zaujalo, že se při PCO stimulují vaječníky clostilem. Není to spíš na škodu? Omlouvám se za OT :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
8.6.13 08:01

@goldenka Díky za odpověd :) Už jsem si psala s doktorem z centra a řekl mi to samé, co ty, takže ještě jenou dík :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
8.6.13 08:03

@Amys No PCO se normálně stimuluje clostíkem, ale musí ti dělat ultrazvuky, aby se nedělaly cysty, což se mému doktorovi nechce :( A o tom jsem nikdy neslyšela, že by to bylo na škodu…proč myslíš :nevim:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
8.6.13 08:07

@ducki Tak mě je 25 a snažíme se už od mých 23 a už mě to vááážně unavuje, takže v srpnu už se těším do CAR, že už se bude něco konečně dít :potlesk:…a tobě taky hodně stěstí, hold mi s PCO máme tu cestičku k mimi trošku klikatější :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
9.6.13 14:28

@Elen25 to jo no o to vic si myslim, ze kdyz zvladneme otehotnet, tak bude zivot krasnejsi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat