Cestování z nepovolené země

Anonymní
1.6.21 21:17

Bratr cizince který má status rodinného příslušníka občana Eu

Ahoj holky.
Je zde někdo kdo řešil nebo řeší stejný problém?
Můj snoubenec je cizinec z Kuby, dostal pobytovou kartu rodinného příslušníka občana EU.
Na Kubě mu zůstal pouze jeho bratr, nikoho jiného nemá.
Chce ho dostat do ČR.
Ale jak, teď je situace taková že tady nikdo nesmí ale pryč ano. Šlo by to že by se stal vzdáleným rodinným příslušníkem když jsou sourozenci?
Jestli ho tady pozvat, nebo že by jen přijel na návštěvu a potom azyl.
Hledáme všechny možnosti jak to udělat aby tady spolu už mohli zůstat.
S mužem máme vlastní rodinu, ale až tady bude jeho bratr, bude to kompletní a budoucí manžel šťastný.
Prosím jen ženy, které mají s tímto zkušenosti, a týče se to jen občanů z třetí země.
Nejsem fakt zvědavá na kecy typu-jooo další cizinec, jeho rodina a podobně.
Muž je zcela normální, pracuje a nevyznává žádný Islám. I ten jeho bratr je pracující člověk, ale situace na Kubě je hrozná, tohle nikdo z Evropy bohužel nevidí.
Tak prosím jen o radu, nic víc, dík

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1333
1.6.21 21:33

Sice nechápu, proč zmiňuješ Islám, ale to je jedno. Můj muž je cizinec ze třetí země, měl pobytovou kartu rodinného příslušníka, teď už trvalý pobyt. Nic jako vzdálený příbuzný neexistuje. Jeho bratr může požádat o 3 měsíční turistická víza nebo zaměstnaneckou kartu na 2 roky a tu pak prodloužit. Může sem také přijet studovat, na sezónní zaměstnání… My neznáme jeho situaci, ani možnosti. S azylem to není tak jednoduché, co jsem slyšela. Zavolej si na OAMP, tam by ti měli sdělit více.

Příspěvek upraven 01.06.21 v 21:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1844
1.6.21 21:34

Je to možné, ale velmi za současné situace velmi obtížné.

Známí se sem teď snažili dostat babičku z jihoafrické republiky. Oni měli nejprve trvalý pobyt na neurčito, teď mají duální občanství. Ačkoliv jsou oba pracující, tak vyřídit ji příjezd trvalo více než rok. Poprvé jim to úřady odmítli, po druhé to vyšlo. Nejsem si teď jistá, jak to probíhalo, chtějí, aby s nimi tady zůstala. Ale mohu se zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1844
1.6.21 21:40

Jinak babička zcela určitě nezadal o pracovní povolení, ani o 3 měsíční turistické vízum. Využila toho, že je rodinný příbuzný. Přijela sem příště dožít ke svým dětem.

Druhou babičku už tu mají téměř 20 let. Mela trvalý pobyt, teď má české občanství, nikdy tu nepracovala ani nepobirala žádné dávky a mela trvalý pobyt. Sama si platila zdravotní pojištění a žila z vdovskeho důchodu, který ji chodil že zahraničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 21:41

@Yasmina21 zmiňuju pro všechny případy, protože někteří lidé když vidí tmavšího, hned si ke s nimi spojují a nechcou nic jiného slyšet.
Ale díky za tip.
Muž se tady dostal díky práci ale už další cizince brat nechtějí, pouze Čechy.
Nemáš třeba odkaz na nějakou práci či agenturu?
Já nic nenašla nebo jsem špatně hledala.
Jinak já právě myslela že to jde, když tady jsou cizinci a jejich rodina se tady dostane.
I když jsem se dívala na to turistické vízum tak chtějí peníze, asi 40 000 na účtě a kde je letadlo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 21:44

@lenka_ budeš moc hodná

• Citovat
  • Nahlásit
1.6.21 22:07

Zákon o pobytu cizinců, paragraf 15, umožňuje pobyt cizince na základě pozvání (s tím, že hostitel se zavazuje uhradit všechny náklady a zajistit potřeby jako ubytování a zdravotní pojištění). pak si tady najde slečnu a i on sám se stane rodinným příslušníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1333
1.6.21 22:32
@Anonymní píše:
@Yasmina21 zmiňuju pro všechny případy, protože někteří lidé když vidí tmavšího, hned si ke s nimi spojují a nechcou nic jiného slyšet.
Ale díky za tip.
Muž se tady dostal díky práci ale už další cizince brat nechtějí, pouze Čechy.
Nemáš třeba odkaz na nějakou práci či agenturu?
Já nic nenašla nebo jsem špatně hledala.
Jinak já právě myslela že to jde, když tady jsou cizinci a jejich rodina se tady dostane.
I když jsem se dívala na to turistické vízum tak chtějí peníze, asi 40 000 na účtě a kde je letadlo :nevim:

Odkaz na agenturu ani práci nemám. Můj muž se sem pokouší dostat bratra už několik let a zatím bez výsledku. Snad budete úspěšnější. :kytka: Na turistická víza by to být problém ale neměl. Jsou ale jen 3 měsíční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
1.6.21 22:40

V současné situaci se sem bude na turistická víza dostávat dost špatně, zdali vůbec. Hodně ambasád je uzavřených, či berou jen omezenou agendu. Nejsem si jistá v jaké covid rizikové kategorii Kuba nyní je, ale předpokládám, že žádná hitparáda to nebude. Takže leda zkusit si najít práci a na zaměstnaneckou kartu. Jinak jako rodina by mohl přijet buď jako nezaopatřené dítě, nebo naopak nad 65let (nejsem si jistá tou věkovou hranicí), nebo jako partner. Pro azyl by musel mít důvod, plus tedy ty podminky jsou u něj dost šílené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
1.6.21 22:43

Toto je dost složité, kdyby byl nezletilý nebo rodič starší teď nevím kolik let, jestli 60 nebo 65, tak je to jednodušší… Tam se prokazuje, že jste jediní, kdo se o ně může postarat…

Můžete ho pozvat na oficiálním pozvání na návštěvu rodiny na krátkodobé vízum, s tím, že dokládáte peníze na účtu…ale to teď u většiny zemí nefunguje. Třeba by byla možná výjimka, na to se ale musíš doptat na ministerstvu zahraničí… Jsou na to nějaká kritéria a také se řídí dokumentem vydaným ministerstvem zdravotnictví… Pokud to jde počkala bych ještě 2 nebo 3 měsíce, tento stav nemůže trvat věčně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 22:53

@mapu On má 19 let, ale nestuduje, pracuje

• Citovat
  • Nahlásit
819
1.6.21 22:57

To se bohužel na nezaopatřené dítě nekvalifikuje…chápu, že to je těžké..buď přes tu práci, což bude těžké vzhledem ke covid situaci, nebo studium. Pokud by tu studoval akreditovanou školu od MSMT, měl by i volný přístup na trh práce, takze by mohl i třeba na brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5531
1.6.21 23:37
@Anonymní píše:
@mapu On má 19 let, ale nestuduje, pracuje

Tak ať studuje, když to tak moc chce. To by nešlo? Pokud je mu 19 let a je tam sám, tak jak se živí celou tu dobu? Kde bydlí? Jak bydlí a jak žije? A co s ním tady až tu bude? Ať pak nepises čekáme miminko a živíme bratra manžela, který nezná jazyk, vzdělání asi nic moc, ale odejít nemá kam. Vidíš to dost růžově, nejdřív pořádně poznej toho svého a pak sem tahej zbytek jeho rodiny a to nemyslím nijak zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5531
1.6.21 23:47

Jinak tedy získat azyl v ČR není úplně snadné a je to tak dobre. Na co konkrétně by ten azyl měl dostat? Že to je někde složité ještě neznamená, že azyl získá. Pokud nezná ČJ, tak ať se ho učí, bude se mu to jistě hodit. Například když bude vypisovat žádost o azyl. Vůbec neznamená, že ho získá, ale myslím, že tímto by situaci výrazně pomohl. Jakože má opravdový a upřímný záměr. Že nebude jen další vyžirka a problémový. Taky nesmí být trestně stíhán, nesmí mít absolutně žádný problém se zákonem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 23:55

@Trojlístek pracuje tam, je sám, maminka jim umřela před dvěma roky a otce nemajï.
A člověka nepoznáš ani za 10 let…
A když už jsem se rozhodla jít do manželství, tak to není ani náhodou že mám růžové brýle.
Máme spolu pomalu 7 měsíční berušku, z mého bývalého vztahu vychováváme společně pomalu 6 letou berušku.
Nesuď toho koho neznáš, nemáš jeho boty.
Jsme spolu už nějaký ten rok a věř nebo ne, zažila jsem s ním víc než s nějakým nudným Čecháčkem, omlouvám se, ale čeští muži jsou…no comment.
Ale záleží.
Byla jsi na Kubě?
Víš jaká je tam teď situace?
Určitě ne, normální Evropan toto nesleduje, nemá ani kde.
Jinak můj muž měl práci na Kubě, pak se dostal tady, neplánoval že si najde ženu. Úplně jiné plány, vydělat peníze, spravit dům, ale jeho mamka zemřela, měla nádor v hlavě (ale to jí nezabilo, ale infekce po operaci).
Takže tehdy odjel domů a pak se vrátil. Za mnou.
Jeho bratr tam pracuje, není to lempl, a tady?
Určitě by si našel práci i kdyby byl na azylu, pracovat smí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat