Bratr má HIV pozitivního partnera

Anonymní
14.2.21 12:12

Bratr má HIV pozitivního partnera-reakce mámy

Ahoj. Mám bratra gaye, který má 4 roky přítele. Přítel je HIV pozitivní asi 7 let. Údajně ho nakazil expřítel. Bratr o tom ví od začátku, ale my o tom nevěděli. Rodiče se to dozvěděli náhodou od mámy bratrova přítele a právě proto píšu sem. Hlavně máma se od té doby snaží kluky rozeštvat. Vzala si do hlavy, že to chytne její syn, že jí umře a od té doby je jak vyměněná. Nikdy se do mého vztahu ani do vztahů mých bratrů nepletla a do nedávna bylo vše v pořádku a mezi mxmi rodiči a bratrem s přítelem vyly dobré vztahy. Nyní hlavně máma přítele bratra nenávidí a dobré vztshy hsou pryč. Už se to dotýká nás všech, setkání jsou napjatá a bratr nekomunikuje s nikým z rodiny, kromě našeho druhého bratra. Bohužel ani se mnou, protože jsem se v první chvíli mámy zastávala, myslela jsem, že potřebuje jen čas, ale už to trvá několik měsíců a nic se nejlepší, spíš se vše horší. Proto jsem se chtěla zeptat zda nevíte jak pomoci vztahy uklidnit a zda vám maminky reakce přijde pochopitelná. My miminko teprve čekáme, takže já to z pozice matky zatím nemohu hodnotit, ale z mého pohledu už to máma přehání a jestli s tím nepřestane, bojím se, že se vztahy pokazí na dobro, ptoto bych jí chtěla nějak uklidnit, ale ona si nedá říct. Děkuji za přečtení :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.2.21 12:26

Ano, naprosto maminku chápu a taky bych se bála. :?

• Citovat
  • Nahlásit
4452
14.2.21 12:30
@Anonymní píše:
Ahoj. Mám bratra gaye, který má 4 roky přítele. Přítel je HIV pozitivní asi 7 let. Údajně ho nakazil expřítel. Bratr o tom ví od začátku, ale my o tom nevěděli. Rodiče se to dozvěděli náhodou od mámy bratrova přítele a právě proto píšu sem. Hlavně máma se od té doby snaží kluky rozeštvat. Vzala si do hlavy, že to chytne její syn, že jí umře a od té doby je jak vyměněná. Nikdy se do mého vztahu ani do vztahů mých bratrů nepletla a do nedávna bylo vše v pořádku a mezi mxmi rodiči a bratrem s přítelem vyly dobré vztahy. Nyní hlavně máma přítele bratra nenávidí a dobré vztshy hsou pryč. Už se to dotýká nás všech, setkání jsou napjatá a bratr nekomunikuje s nikým z rodiny, kromě našeho druhého bratra. Bohužel ani se mnou, protože jsem se v první chvíli mámy zastávala, myslela jsem, že potřebuje jen čas, ale už to trvá několik měsíců a nic se nejlepší, spíš se vše horší. Proto jsem se chtěla zeptat zda nevíte jak pomoci vztahy uklidnit a zda vám maminky reakce přijde pochopitelná. My miminko teprve čekáme, takže já to z pozice matky zatím nemohu hodnotit, ale z mého pohledu už to máma přehání a jestli s tím nepřestane, bojím se, že se vztahy pokazí na dobro, ptoto bych jí chtěla nějak uklidnit, ale ona si nedá říct. Děkuji za přečtení :srdce:

7 let to má a 4 roky má poměr s tvým bratrem. Myslím, že. Je pozdě to řešit. Nejspíš to bratr uz dávno má.
Jinak teda nechápu ani jednoho. Bratra, že. Do toho vztahu šel a ani toho nakaženýho, že. Nehledal mezi nakaženými.
Mámě se nedivím, ale fakt si myslím, že už je pozdě.

Příspěvek upraven 14.02.21 v 12:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
14.2.21 12:34

Upřímně, tenthle fakt by mě také klidnou nenechal… nedivím se mámě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4063
14.2.21 12:35

Chudak mama. Musi to byt hrozne.. ale na druhou stranu s HIV se da prozit hezky zivot a pokud si budou davat pozor, tak se nenakazi. Ale chápu ji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
14.2.21 12:54

Mimochodem, můj muž má bratra, který dlouhodobě fetuje a stýká se samozřejmě s ostatníma narkomanama… neudržujeme kontakty leta, tchyně ho vidí jednou za 3 měsíce nebo půl roku, když se u ní vždy zjeví pro peníze a zase zmizí… je to hlavní důvod proč k ní syna vůbec nedávám hlídat, sice občas padám na hubu, ale nestojí mi to za ten stres, že se tam třeba zjeví strejda a donese žloutenku… i když vím, jak se HIV přenáší, a rizika by byly minimální, neměla bych nejlepší pocit ani s mimčem při styku s někým, kdo je HIV pozitivní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8106
14.2.21 12:55

Pro mámu šílenost. Smutné, že ji ostatní nechápou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53276
14.2.21 13:00

Jaké překvapení že je v šoku :? šílená situace a kdo ví jestli už dávno není taky nakažený :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2875
14.2.21 13:02
@Kockazvysocan píše:
7 let to má a 4 roky má poměr s tvým bratrem. Myslím, že. Je pozdě to řešit. Nejspíš to bratr uz dávno má.
Jinak teda nechápu ani jednoho. Bratra, že. Do toho vztahu šel a ani toho nakaženýho, že. Nehledal mezi nakaženými.
Mámě se nedivím, ale fakt si myslím, že už je pozdě.Příspěvek upraven 14.02.21 v 12:41

Nesmysl, bratr vůbec nemusí být nakažený, stačí když dodržují ochranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 13:03
@Kockazvysocan píše:
Mámě se nedivím, ale fakt si myslím, že už je pozdě.Příspěvek upraven 14.02.21 v 12:41

Nemá to. Když se to mamka dozvěděla, kluci jí to vysvětlovali, že se chovají zodpovědně, jsou i v nějaké organizaci. A chtěli mamku uklidnit, tak šel bratr na testy. Byly negativní, prý chodí pravidelně, jelikož je prý v případě, že by to chytit pro průběh nemoci nejlepší začít s léčbou na začátku. Jenže naši mámu to neuklidnilo, oddechla si to ano, ale snad právě proto si dala za cíl je od sebe dostat. Je přesvědčena, že to jednou chytne a nevidí, neslyší. Bratr ten zase stojí pevně za přítelem a řekl jí, že s ním zůstane za každou cenu. To ale mamka nechce pochopit a pak je situace takto vyostřená. Dnes má bratr narozeniny a ani mě neodpověděl na smsku, protože jsem mámu nejdříve chápala. Ale teď už mi přijde, že je to zbytečný, že s tím stejně nic neudělá, akorát se totálně pretrhají vztahy. Bratr je ve čtvrtém ročníku na vysoké škole a rodiče ho podporovali pri studiu finančně i když má brigády. I tuto pomoc teď odmítá, že od nich nic nechce, když nedokáže máma respektovat jeho vztah. Takže je to začarovaný kruh a to mě hodně mrzí.

• Citovat
  • Nahlásit
316
14.2.21 13:03

Při léčbě a poctivém braní léků a kontrol u lékaře je riziko přenosu úplně zanedbatelné!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9644
14.2.21 13:04

Já sice chápu, že existují léky, které riziko nakažení stále snižují a že při pohlavním styku lze dodržovat určité zásady.
Přesto bych rozhodně ráda nebyla, protože podle toho, co vím, ty léky často po určité době přestávají účinkovat a i při dodržování zásad tam to riziko nákazy existuje celkem reálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
14.2.21 13:09

@Sany80s Co já četla, tak při té medikaci je to tak pod kontrolou, že dokonce ani styk bez kondomu nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
14.2.21 13:12

Je pochopitelné, že má maminka strach, málokdo by chtěl žít se závažnou nemocí nebo dítě, které by jí trpělo. Nicméně ze zkuste o HIV informovat co nejvíc - i když je to stále závažné onemocnění, rozhodně neznamená že je to rozsudek smrti, jako tomu bývalo dřív. Lidé, kteří HIV mají mohou prožít stejně kvalitní život jako ostatní.

Hlavní věc, kterou bych máme zdůraznila - pokud partner tvého bratra o své nemoci 4 roky ví, tak se léčí antivirotiky a je pod bedlivým dohledem lékaře. Antivirotika působí tak, že množství viru v krvi sníží na absolutní minimum, někdy dokonce tak že nemůže být detekováno. On i ten přenos viru hodně záleží na tom, kolik ho ten infikovaný v krvi má, a na tom jakou imunitu má ten, kdo by se teoreticky mohl nakazit + na dalších věcech. Ono chytnou HIV opravdu není zase tak jednoduché, jak se kolikrát prezentuje. Navíc předpokládám, že bratr tuto situaci v průběhu vztahu s partnerem probral, takže bych věřila, že se v intimní oblasti chová bratr zodpovědně, tj. spí spolu s ochranou atd. Ono paradoxně mohou být mnohem víc ve střehu, než někdo kdo nic nemá/myslí si že nic nemá, a pak čumí že mu partner domů dotáhl pohlavní chorobu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1586
14.2.21 13:12

Hele, já si dovedu představit ledasco, ale do kůže vasi mamky se snad ani nechci vzivat. Pokud bych si odmyslela ty emoce (což nejde), tak čím víc bude máma tlačit, tím víc s ním brácha bude chtít být. Tedy jediné řešení je, dle mne, ubrat, ale jak jsem psala, nedovedu si to také vůbec představit. A řešení pro tebe je bratrovi se znovu na důrazně omluvit (pokud ti jejich vztah opravdu nevadí), vyjádřit podporu a pak čekat, zda to vezme :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat