Bratr zjistil, že jeho děti nejsou jeho

14
25.10.20 16:41

Bratr zjistil, že jeho děti nejsou jeho

Krásný den všem, jdu si sem vybít zlost, protože to fakt potřebuju a netuším, co mám dělat.
Mému bratrovi bylo včera v podstatě narovinu řečeno, že jeho děti nejsou jeho. Řekla mu to přítelkyně při hádce, už jim to neklape delší dobu. Mají pětiletého kluka a ona čeká další dítě. Hádali se i předtím než otěhotněla, on jí pořád osočoval, že ho podvádí a ona se zase bránila, že rozhodně ne. Brácha vždycky vyměkl, on jí má hrozně moc rád, je to takový ťuňťa… no moje švagrová teď při té hádce teda “přiznala”, že to táhne s kolegou, že jsou obě děti jeho. Já toho chlapa vůbec neznám, ale prý není ani nijak bohatý, dokonce je o nějakých 20 let starší než oni dva, už mu táhne na padesát, ale to je jen, co jsem slyšela. Ona se k němu vždycky hodně měla, a ten klučina prý jakoby mu z oka vypadl. Jakkoliv jí brácha podezíral, nikdy se nerozešli, až teď ho po té hádce vyhodila. Dům je její, takže on dneska spal u mě, protože nemá kam jinam jít. Netuším, proč s ním ty roky byla, když byla celou dobu zároveň i s tím druhým chlapem. Ať to nevyzní nijak špatně, ale nechápu, co z mého bratra měla. Asi vydělává víc než ona, ale ne zas o tolik. Myslím, že si prostě jen užívala mít okolo sebe chlapa, že kterého dělala debila a on jí zároveň splnil, co jí na očích viděl. Protože on je fakt takový hodný, i teď je spíš smutný než naštvaný, narozdíl ode mě.
Hlavní je to, že mu ta nána řekla, ať se s klukem rozloučí, dokud je papírově pořád jeho. On, bez ohledu na to, jestli je to jeho syn nebo cizí, ho miluje jako vlastního, když doteď žil s tím, že jeho opravdu je. I to ještě nenarozené dítě podle mě svým způsobem miluje. Nejvíc v háji je z toho, že přijde o toho chlapečka. Jaký na něj má nárok? Je napsaný v rodném listě, dítě má jeho příjmení, ale kdyby se prokázalo, že není biologický otec, měl by na něj nárok? Brácha říká, že když to bude ona chtít, ten její nabíječ se o ty děti bez protestů přihlásí. Já vůbec nevím, jak tohle funguje. Je mi to všechno strašně líto, tu blbku bych nejradši zaškrtila. Nevíme, jak postupovat dál, co dělat, jak se zachovat. Když bude mít ten kolega zájem o to jeho dítě, bude mít můj bratr vůbec nějakou šanci se s tím chlapečkem pořád vídat? Aby toho nebylo málo, naše maminka je teď nemocná a kdyby jí někdo že dne na den sebral vnoučata, určitě by jí to nepomohlo. Budu moc moc vděčná za jakékoliv rady, co bychom měli udělat. Jestli už tady taková diskuze byla, tak se omlouvám, klidně mě na ní nasměrujte, platím zlatem. Děkuju moc V.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2711
25.10.20 16:46

Tak teoreticky pokud ten její kolega dosud o ty děti nestál, tak pochybuji, že teď z něj bude otec roku. A čistě prakticky si může bratr zažádat u soudu o styk s dítětem, v NOZ je takový odstavecek, který toto umožňuje osobám dítěti blízkým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
25.10.20 16:47

Jo a ta ženská je teda spodina :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
25.10.20 16:47

No nevím, ale kdyby se nabíječ byl o ty děti ochoten starat, nepřihlásil by se k nim už dávno? Nechci to jakkoliv zlehčovat, ale je to vůbec pravda? Některé ženy plácnou kde co, aby partnera při hádce zranily, a neznají míru :roll: Asi bych v tomhle případě začla testem otcovství v případě staršího dítěte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50911
25.10.20 16:51

Chudak bracha. Dostal poradnou facku od zivota.
Co s toho ta devcica ma, ze si takhle zaridila zivot?
Chtelo by to testy, at se opravdu vyvrati otcovstvi.
Asi bych na jeho miste hledala pravnika a radit se s nim, jak postupovat :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
25.10.20 16:51

@hajveru Ježiš, to je hrozný. Taková podpasovka. Klidně je ale i možné, že si to vymyslela jen proto, aby ho naštvala. Znám jednu holku, co to po hádce také začala roztrubovat. A nebyla to pravda(pak to přiznala).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
25.10.20 16:52

No co dělat, to nevím. Ale mému kamarádovi se stalo v podstatě to samé. Jeho přítelkyně (nebyli manželé) mu jednou v hádce řekla, že malej (tři roky) není jeho. No mu to vrtalo hlavou a tak šel k doktorce a ta mu pouze na základě uvedených krevních skupin řekla, že je vyloučeno, že by byl otec. Tak se s nima rozloučil a odstěhoval se. Bohužel. Akorát tři roky živil kukačku. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12125
25.10.20 16:56

@hajveru U syna si otec muze nechat udelat test DNA (aniz by matka vedela) a bude mit jasno. U ditete, ktere ceka, muze bratr zapis do RL podminit testem DNA, a zase bude mit jasno :nevim:

K synovi ma otec stejna zakonna prava i povinnosti. Muze si zazadat o stridavou nebo i vyhradni peci. Dneska se dopredu nevi, jak soud rozhodne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9311
25.10.20 17:02

Hele, i přesto, že spala s jiným, tak pochybuji, že si nechala dělat testy DNA. Takže čí ty děti jsou, neví s jistotou ani ona. To, že se malý zdá kolegovi podobný, může být jen teď ve vzteku viděno, ale vůbec to tak být nemusí. Pochybuji, že kolega má zájem být právoplatným a plnohodnotným otcem, to už by byl dávno. Podle mě mu chce jen ublížit a donutit ho, aby se stáhl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
25.10.20 17:03

A ten její milenec ví, že kluk je jeho a to další dítě na cestě také? Pokud by měl zájem o syna, asi by se hlásil už dřív. Určitě je na místě provést test otcovství. Je to celé divné, celé roky takto podvádět. Navíc s jedním člověkem, v tom musí být něco víc i z její strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
25.10.20 17:21

Hnus!! :poblion:
hele - právně je to takto : zatím je otcem dětí dle obč. zákoníku tvůj bratr (pokud jsou sezdaní tak i toho v břichu)
pokud Nejsou sezdaní, je otcem jen toho klučíka…
O tom, že by otcem nebyl, může rozhodnout jen SOUD, a to na základě testů otcovství a soudního řízení, kdy budou všichni vyslechnuti. Jelikož je to v zájmu dítěte (styk s osobou, co má blízký citový vztah) dostal by tvůj bratr soudně i právo na styk se „synkem“, ale jen s tím, co žije… s tím, co je v břichu ne, protože nemají ještě „vztah“
nedávno jsem tu ten § z obč. zákoníku dávala, přečti si to tady : https://www.podnikatel.cz/…ik/f4581895/
je to § 927.. takže o toho staršího nikdy zcela „nepřijde“… a pokud bude soudně „odepsán“ z rodného listu, tak na něj nebude platit ani výživné..
ta ženská se dopustila jedné z největších ZRAD, jakého se vůbec lze na muži dopustit.. být to můj „synovec“, tak ji asi zabiju :oops: měla bych šílený vztek a strašně by mne to za bráchu mrzelo.. naštěstí můj synovec je kopií mého bratra ;)
pokud potřebuješ něco dovysvětlit (právně), tak mi napiš do sz. Pa a držte se. Bude to těžké a bude to boj… velmi psychicky náročný. Stůj za bráchou. Bude tě moc potřebovat.
(PS : pokud byl citový vztah i s babičkou, tak platí ten stejný § i pro ni.. jen to v praxi vymáhat bude složité)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7541
25.10.20 17:45

Takže o 20 let starší kolega, který má nejspíš svůj život a svou rodinu k živení, případně má rád svůj klídeček, když s paní rádoby švagrovkou nemá zájem ani chodit, se teď dobrovolně půjde upsat k placení alimentů.
Jo, jasně 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
25.10.20 17:45

Tohle je tak smutne :,( Chudak Tvuj bracha a chudaci deti. Jinak vse podstatne uz bylo receno vyse, drzim Vam palce at to zdarne doresite. Urcite bych se poradila s nejakym pravnikem a pripadne i s psychologem, brachu to muselo hodne zranit :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
25.10.20 17:48

Dát k soudu, k určení otcovství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
25.10.20 17:49

@Magika VonCary Ten chlap je rozvedený, ale ani nevím, jestli má nějaké svoje děti, já ho osobně neznám. Ale bratr si fakt myslí, že by se k těm dětem přiznal. Podle mě hraje roli to, že na něj jen má vztek, tak o něm přemýšlí jinak. Ale kéž by to nebyla pravda, zní to skvěle, ale nebudu ho tím chlácholit, kdyby to pravda přece jen byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama