Brazilské ju jitsu vs krav maga

165
19.11.20 15:47

brazilské ju jitsu vs krav maga

Ahoj, :mavam: nedávno jsem tady psala ohledně bojových sportů, s kámoškou jsme nedávno pokročily ve výběru a nyní se rozhodujeme mezi krav magou a brazilským ju jitsem. Co si máme vybrat? Proč? Máte s těmito sporty zkušenost? Doufám, že se zde nedozvím, že jsou oba k ničemu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.11.20 16:25

Krav maga se mi zdá lepší. Podle mě je nejlepší nějaká sebeobrana. Ale i ta se dá dělat špatně. Jako vše je to o lidech (vedení klubu), jak to kdo dělá a je-i to k něčemu. Tam kde si doopravdy nebouchneš, nezakřičíš, nezapotíš se, tam bych nechodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
19.11.20 22:08

Krav maga je lepší na rychlý (proti)útok a útěk… což se může hodit, kdyby útočníků bylo víc proti menšině.
Ještě si zkus najít třeba SORUDO… podívej se na videa, co ti více vyhovuje.

BJJ je lepší pokud musíš zůstat na místě, nebude tě nikdo jiný ohrožovat, případně potřebuješ útočníka držet na zemi (do příjezdu policie, apod.)

Oba přístupy se hodí, takže být tebou, začal bych nejdřív jeden z nich a pak můžeš třeba navázat tím druhým.
U každého vyzkoušej více klubů, než si najdeš ten, který ti vyhovuje…

Sebeobrana je hlavně o psychologii, ne o bojovém sportu/umění jako takovém. Psychologie ti pomůže se do vyhrocených situací vůbec nedostat. Proto ti ostatní radili najít si hlavně kurzy sebeobrany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat