Bechtěrevova choroba, setkal se s ní někdo?

298
20.4.12 11:32

brechtěrevova choroba,setkal se tu někdo?

Dobrý den,pořebovala bych radu ohledně této choroby.Jak se projevuje a zda se nějak léčí.Moc jsem toho na netu nenašla,tak snad tady budu mít úspěch.Děkuji Petra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63749
20.4.12 11:33

@Petruše80 Ahoj, léčit se zcela nedá, dají se zmírnit následky. Mrkni: http://nemoci.vitalion.cz/…evova-nemoc/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
20.4.12 11:35

jj,děkuji,kouknu.A je tu prosím někdo,kdo jí má?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
20.4.12 11:37

Znám člověka, co touto nemocí trpí - jedná se o kostnatění kloubových vazů (postihuje i vazy kolem páteře). Postupně se mu zhoršuje pohyblivost, prognózou je úplné znehybnění.....

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
20.4.12 11:39

Ahoj možná, že jsi nic nenašla kvůli tomu r navíc, je to Bechtěrevova nemoc.Vylezlo mi třeba toto http://www.anamneza.cz/…moc/nemoc/63.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepř.berusenka66
20.4.12 11:40

Ahojky,můj děda jí měl.Myslím že se to vyléčit nedá :? Děda dopadl asi po třicítce tak,že jak mu stuhli svaly kolem páteře,tak chodil v předklonu.Já se té nemoci děsím,protože se prý dětí-snad nějak ob generaci?nevím přesně,ale bojím se,aby to třeba nepostilo mé syny

• Citovat
  • Nahlásit
12681
20.4.12 11:41

Měli jsme v rodině jednoho příbuznýho co tím trpěl, dožil se celkem vysokého věku, ale byl ohlý až skoro k zemi. Postihuje to páteř a ta ztrácí svoji ohebnost. Léky na zpomalení určitě jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18224
20.4.12 11:43

Kamarádka měla bolesti kloubů, vychází jí bechtěrev.
Léčit se nedá, hlavní je rehabilitovat a hýbat se. Jakmile totiž klouby jednou zatuhnou, tak už s tím nejde nic dělat. Pro pokročilého bechtěreva je typické, že je člověk jak prkno. :? Proto cvičit a cvičit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
20.4.12 11:45
@nepř.berusenka66 píše:
Ahojky,můj děda jí měl.Myslím že se to vyléčit nedá :? Děda dopadl asi po třicítce tak,že jak mu stuhli svaly kolem páteře,tak chodil v předklonu.Já se té nemoci děsím,protože se prý dětí-snad nějak ob generaci?nevím přesně,ale bojím se,aby to třeba nepostilo mé syny

JInak můj děda s tím jezdil hodně do lázní,takže o sebe opravdu dbal-ale i tak musel mít franc.hole.Další problém třeba byl,že jelikož byl v předklonu velkém,že ho nemohli skoro operovat když měl infarkt :? A ty tu nemoc máš?Nebo někdo z tvé rodiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
20.4.12 11:46

Ahoj, kamaradky mama ji ma a deda moji dcery. Ty je dnes 12 a desim se toho ze ji zdedila, coz se ukaze az v pozdejsim veku. Neda se to zjistit ted a vim ze kluky to postihuje telesne hure nez holky. Je to neprijemna a bolestiva nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63749
20.4.12 11:46

Má jí můj nevl. brácha, je to celkem utrpení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
20.4.12 11:49

Ahojky mám strýce,který to má.Jak již zmínila Jura je to toto.U Strýc to ma od malicka.Co jsem také s povidani pichpila jde o to,že nemoc,ale asi podlehl toho v jakém je stádiu se projevuje ruzne.Nechci strašit,ale vim,že ma za sebou např.vysekavani zaprstnich kustek na obou nohach.Neustále problémy se zadami a celkove s pohybem,bere na to nějaké léky.Také Ho pokaždé bolí něco jiného.Jakoby nemoc kolovala celým tělem a po kazde"se vrazila"jinam.Vím,že jednou měl problémy,i s okem.Už od mladí má na to invalidní důchod,nikde Ho kvůli tomu nachteli na hpp zaměstnat.Nevidrzi dlouho stát ,ale ani sedet.K závěru si,ale myslim,že se s touto nemocí dá normálně žít bez problémů.Držím palecky !

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
20.4.12 11:51

Nevím,jestli mám,ale poslední měsíce mě dost bolí v kríži,jde mi to do nohy a bolí mě klouby,jako při chřipce.V noci mě mravenčí ruce a hodně se v noci potím.Tak jsem z toho taková nesvá a bojím se jít k mudr.V rodině nevím o nikom kdo by to kdy měl,ale…bojím se.Je mi 32 a mám tři děti,tak hlavně proto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24056
20.4.12 11:51
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
20.4.12 11:52

Není to Bechtěrevovova? jestli jo, má jí můj strejda. Má to celou řadu let, ale přišli na to až před pár lety. Nikdy s tím v nemocnici nebyl, ale teď v 55ti dostal invalídku. Chodí tak, že vypadá jak kdyby měl přivázaný na zádech pravítko. Je to neskutečnej pracant, udělal celý barák, okolí a normálně funguje. (kdyby to viděli ti, co mu schválili tu invalídku :mrgreen: :mrgreen: )Nevím, co konkrétně by tě zajímalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat