Reklama

brečí a brečí - proč mu nejde spát???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jitul
Stálice 99 příspěvků 08.04.09 15:43
brečí a brečí - proč mu nejde spát???

Ahoj maminky. Náš tříměsíční Adam se z relativně klidného miminka, které usíná večer samo(!) a samo také v kočárku pár minut po výjezdu ven, změnil v nešťastného vzteklouna, který usne přes den až úplně vyčerpaný pláčem. Když v kočárku po šíleném řevu usne, spí třeba půl hodinky, probudí se, řev, zvednu ho, pochovám, spí deset minut, probudí se, řev… a tak pořád dokola, až se okolo jezdící maminky se spícími broučky nestačí otáčet a vzdalují se od nás, abychom jim jekotem neprobudili ratolesti (abych jezdila někde v lese, nebo nevím?!) Občas jsou to prdíky, taky pěknej mazec, ale občas je to úplně jinej druh pláče, hysterický a neutěšitelný. Přemýšlím: je to změnou počasí? Mám ho obléct méně? Více? Dát mu napít šťávičky s vodou? Stáhnout boudu, vytáhnout boudu, fakt už nevím, zkouším všechno možný. Je mi jasný, že taková debata už tu určitě byla, ale nemáte někdo konkrétní zkušenost, co to může být (divná je ta náhlá změna), jestli to nějak souvisí s věkem? Co má vlastně náš klučík ya potřeby? (musím teda říct, že jsem z toho fakt docela grogy a pomalu se bojím ven, jenže doma nespinká už vůbec…) díky za jakoukoli radu, jitul

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.09 15:47

zuby :)

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 08.04.09 16:02

Jitul neporadím já jsem měla obě děti takové co by mimina. A zubama to nebylo, ale u nás to začalo už v porodnici :roll: nepomáhalo nic. Mladší má dodnes problémy se spaním. Sama neusne ani náhodou :? Ale u vás to třeba ty zuby jsou když dřív byl malý v pohodě.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 08.04.09 16:47

Některý děti v kočáru prostě nebudou, zkus nosit v šátku. Na to neklidný spaní se mi velmi osvědčilo zavinování do tetra osušky, jak měli kluci ruce pevně u těla a nemohli šermovat, spinkali krásně. Zpočátku, když to dítě nezná, se většinou rozčiluje, ale stejně po chvilce usne. Pak už je to zvyk - zavinu, usíná.

Teruška
Kelišová 7235 příspěvků 08.04.09 16:53

Pokud to nebudou zuby, pak asi tva ratolest zacina prosazovat svuj nazor, uz to halt neni lezici miminko, ale osobnost… u nas je to to samy a znam dalsich deset pripadu…:) ale ono se to zase urco zlepsi…az bude samopohybovaci…:) Hodne pevny nervy…ja uz si zvykla… maminky okolo me moc ne…:D

jitul
Stálice 99 příspěvků 08.04.09 20:18

Tak děkuju všem, ještě jsme se nepoprali ani s kolikou, a už začínají zuby, případně vlastní názory, no potěš :(

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 08.04.09 20:48

Tříměsíční kolika, u nás trvala do pěti měsíců. Nebo hlad. Znám, taky jsem úplně vyčerpaná tlačila kočár se zoufalým uřvanem a nenáviděla psy co štěkají, děti co se smějí na nedalekém hřišti a mamimy co mají ve fusaku šťastného spáče. Zkoušej dokola vše: cvičit s nožkama (na prdíky), kojit nebo krmit z flašky jak jste zvyklí, Sab-simplex, polohovat na bok a na bříško, svázat do zavinovačky, rozvázat navolno i bez šrokého balení, šátek nebo baby-vak…dokolečka dokola…dokud to nepřejde. Naše starší řvala do roka, mladší jen šest měsíců, jako rodiče jsme se vypracovali. Abys to vydržela potřebuješ občas oraz a pořádně se vyspat.

jitul
Stálice 99 příspěvků 08.04.09 21:24

Díky Báro, no zní to zkušeně a smířeně, mám tu „závidící“ fázi a říkám si, kde asi udělali soudruzi z NDR (alias já) chybu, že zrovna moje dítko ani já nemáme chvilku klidu. Co se týče polohování, nemám problém cvičit s malým cokoli, ale většinou u toho blinká. V lepším případě se na mě směje a blinká. Za to se strašně vzteká v šátku i v krosničce, že se nemůže moc hýbat, musím vyjít z domu a jít a jít, venku se relativně zklidní a někdy i usne, ale když se pak probudí, začne neskutečně zuřit i na mým břiše - a to si teprv připadám jako matka vražednice :(

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 08.04.09 21:45

Jitul, musíš vydržet, prdíky přejdou, zoubky vyrostou. Musíš najít příčinu - jestli prdíky, zkus nejen SAB, ale pokud nepomáhá, tak třeba probiotické kapky. Dásničky potírat calgelem nebo babydentem.
Držím palce, ať na to brzy přijdeš a máš zase klidného spáče. :D

jitul
Stálice 99 příspěvků 08.04.09 22:20

Tak calgel ani babydent jsem neznala, díky zaneth, vyzkouším (už cokoli)…j

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 08.04.09 22:37

Jitul, hlavně neplašit. Že se vztekal 20min v šátku neznamená, že ho za dva dny nebude milovat, „Trpělivost je matka trpaslíků“ jsem si opět uvědomila dnes, když holky koukaly na „Potkali se u Kolína“, dle mně „per aspera ad astra“ (přes překážky ku hvězdám), prostě znovu a lépe vše co jste dosud zkoušeli. Pregnantní příčinu asi neodhalíš, ale ono to i tak přejde. Klidnější časy co nejdříve a nezapomeň na tvoje spaní, bez toho to půjde mnohem hůř.

kajdula
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 09.04.09 10:53

Ahoj, a jak jsi psala že blinká, nemůže to být reflux? Že se mu vrací jídlo do jícnu a to opravdu bolí a jak leží tak je to ještě horší. Zkusila bych se zeptat doktorky.

Teda jeslti ti jí normálně a nebrečí, tak to asi nebude.

Ono je nejhorší to, že ti bobečci nám to nemůžou říct, co je trápí.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 09.04.09 11:00

Kajdulo: reflux by se projevil dřív než ve 3 m, ne? Krom toho, dr. stejně nic moc neporadí. My tam tenkrát byli pořád, zkoušeli jsme různý zahušťovadla mlíka, ale protože syn dobře přibýval, neřešila nic. Zastavilo se to až v 9 m.

P.
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 09.04.09 13:16

ahoj, my meli to samy a porad vlastne trochu mame, ale zaclo to hned 2. tyden po porodu…porad hysteraky, rev venku i doma, neumela sama usnout, v postylce pres den ani omylem, v kocarku ve 4m uz ano, do ty doby jsme ven nemohli..ve fusaku, kdyz byla zabalena, tak to ted bylo super, ale jak je teplo a ma volny ruce=katastro­fa…usne, ale az po delsi dobre, predtim samo rev…v parku jsme jedinej rvouci kocarek, vsichni na nas vzdycky koukali/koukaji…:-) ale jinak je zlata, v noci spinka 11h, je sikovan, smisek, mazlik…jen to spani…ale koliku jsme meli taky, presla cca v pul roce…tak pevny nervy, neboj, nejsi v tom sama, i kdyz se to cloveku muze zdat, kdyz potkava jen samy tichy kocarky..:-)))

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 09.04.09 20:23

Počasí. Teda aspoň u nás to tak loni bylo. Jakmile se oteplilo, přestala spát v kočárku a ječela celou cestu, takže jsme kolikrát ani preventivně nevyjížděly. Nejlepší bylo jet za deště, to se jí líbilo. A doma na ni zabíral fén. Přešlo to tak nějak samo zhruba na přelomu srpna a září. :P

Možná Tě potěší, že letos už jí sluníčko nevadí :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >