Březí fena a granule Carnilove

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KittyKatty
Kecalka 111 příspěvků 29.09.18 12:44
Březí fena a granule Carnilove

Ahoj :mavam: Potřebuju poradit nejlepší granule pro fenku Staforda. Krmíme Carnilove…ale ty jsem pro březí feny nenašla :nevim: Krom granulí uvítám i jakékoliv rady a zkušenosti…budou to naše první štěňátka.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 35 inzerátů 29.09.18 12:57

Ja si myslim ze pro brezi se dávají ty same jako pro štěňata…

Uživatel je onlineHanulka2016
Závislačka 3370 příspěvků 14 inzerátů 29.09.18 13:11

@KittyKatty pro brezi feny stejne granule, jako pro kojici fenu/stenata.
Carnilove neni spatne krmeni, jde o nejvyssi radu britu. Nevim ale, zda maji granule primo selektovane takto,sveho casu nebyla rada ani pro stenata. Nadruho stranu, nedoporucuju menit krmivo po dobu brezosti/laktace. Muzete si tim zavarit.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 29.09.18 13:23

Zvladne to sama, netreba nejakyho zvlastniho rezimu ;) Meli jsme stenata pred 3,5 rokama, malej knirac, krmili jsme normalne jako predtim, jen zrala trochu vic. A pak ke konci klidovej rezim, pripravit porodni box - to jsme pripravili a ona si stejne zalezla do klidnyho pokoje a porodila tam pod posteli na koberec 8o :mrgreen: Ctyri stenatka, jedno jsem si nechala. Vyhodou bylo, ze stenda byli unorovy a uz v breznu bylo docela pekne teplo, takze jsem je pak brala na zahradu, tam se vylitali a pak spali jak zabity. Takhle na zimu budes mit praci s uklizenim a vytiranim, ale stoji to za to :srdce:

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 29.09.18 13:34

Kvalitní granule nemívají rozlišení, protože obsahují minimum balastu, takže bych nechala ty na které je zvyklá.

Co se týče odchovu štěňat, tak v první řadě sežeňte veterináře co bude na telefon a i schopný k vám přijet (ne vždy jde s rodící fenou manipulovat). Začněte jí pravidelně každý den ve stejnou dobu měřit v konečníku teplotu a zapisuje si jí, den před porodem klesne o jeden až jeden a půl stupně. Mrkněte na YouTube na pár porodů fen s komentářem, aspoň teoreticky budete vědět jak vybavit štěňata. Nejpozději 3 týdny před porodem (ideálně co nejdříve) zařiďte porodní bednu pro staforda je ideální velikost kolem 1,5×2 m a aby měla po celém obvodu 10cm hlubokou „lavičku“ ve výšce asi 15 cm nad dnem (je to aby fena nezalehla štěňata když budou u zdi porodní bedny). Na vystlání se mi osvědčily hadry a levné fleecové deky, když jsou štěňata hodně malá, tak na fleecu neprochladnou i když ho počůrají.

KittyKatty
Kecalka 111 příspěvků 29.09.18 19:13

Díky moc za rady :hug: granule tedy asi nechám…A co třeba nějaký doplňky stravy,vitamíny nebo tak něco?

KittyKatty
Kecalka 111 příspěvků 29.09.18 19:17

@Heivka Minimum balastu?Co je to :oops: ?

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 29.09.18 23:24

@KittyKatty To je hromada obilovin, kterými se docpává objem u levných granulí, pes je převážně masožravec a ne slepice. Potom mají psi příliš velký objem stolice, a vysoce zvýšené riziko torze žaludku u velkých a maxi plemen. Já to vidím u svých psů, z kvalitních granulí jsme přešli kvůli zdravotnímu problémům po porodu (nadváha 10kg co nešla dolů) na BARF a srovnala se tím váha, zažívání a i kontrolní krevní obrazy u veterináře jsou OK. Prostě ty obiloviny byly problém i v malém množství.

KittyKatty
Kecalka 111 příspěvků 29.09.18 23:58

Ahaaa…Tak to by vysvětlovalo i to že co jsem vídala kolem nás psy jejího plemene tak byli víc při těle a já furt abych někde nedělala chybu.Ona je taková atletka spíš(svaly má pěkný to Jo) :lol: Dřív jsme taky kmili syrovým ale po mém porodu jsem z toho kvůli mimču dostala nějakou paniku a přešli jsme na granule :zed:

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1667 příspěvků 35 inzerátů 30.09.18 06:27

@KittyKatty Hele já bych taky syrový nikdy nekrmila.S gra­nulema jsem taky sekla vůbec to psům neprospivalo.Ted krmim kvalitními konzervami 100% masa v potravinářské kvalite pridávám kapku těstovin případně batat a trochu zeleniny, nebo vejce a taky psi jogurty.Doma mám vitální fenky s krásnou srstí.Nikdy nebyly tak spokojeně.

KittyKatty
Kecalka 111 příspěvků 27.11.18 02:02
Kojící fena

Ahoj :mavam: oživuju diskusi.Tak moje fenka porodila,je to 18 dní zpět ???????????? Ale horší je že ze 4 štěňat co nám řekli vylezlo jedenáct ???? Fenka mi hrozně zhubla,snažím se do ní cpát jídla co nejvíc…Máte nějaké rady?Díky moc.

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 27.11.18 05:40

@KittyKatty jsou rady krmiv pro kojici/brezi feny… jinak ja pokud jsem potrebovala posilit psy (treba pred zimou, kdy mi nabirali pomaleji), tak jsem jim sem tam davala „cmuchtu“, tzn. plnotucne mliko, do toho plnotucny tvaroh, osladit medem a nekdy syrove vajco, tim jsem zalila piskoty… problem v kombinaci s granulemi nemeli (prujem taky ne), ale davala jsem jim to mimo hlavni zradlo a stacilo fakt parkrat (ne kazdy den, rozestupy par dni) a byli s kondici tam, kde jsem chtela

Uživatel je onlineAlmondea
Echt Kelišová 8704 příspěvků 27.11.18 06:19

Fena je ve 3 týdnech štěňat na vrcholu laktace a pokud živí 11 štěňat, musíš ji krmit tolik, kolik sežere. Aspoň 5× denně a opravdu kolik jen sežere. Granule jsi psala že Carnilove, to je OK., dávej jí řadu pro štěňata. A ve 3 týdnech už začni i přikrmovat štěňátka, ze začátku granulky pro štěňata rozmočená v teplé vodě, postupně začnou baštit i suché. Jinak my při 11 dokrmovali ty nejslabší mlékem pro štěnata od narození.
Matce můžeš přilepšovat zakysanými mléčnými výrobky, ideální je tučný bílý jogurt, zakysaná smetana. Je to dobrý zdroj vápníku, který teď fenka potřebuje ve velmi vysoké míře. Hlavně jí nedávej tvaroh, který odvápňuje a přetěžuje ledviny a ani mléko, to pes není schopen strávit a většina se z něj po…navíc zbytečně zatěžuje žaludek. ;) :mavam:

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 27.11.18 08:30

@KittyKatty Pokud, dávat krmiva kolik sežere, dokud kojí tak ideálně aby měla neustále plnou misku. Potom od věci není doplňovat vápník, buď se dá citrát vápníku koupit jako prášek nebo rozdrtit usušené vaječné skořápky a zakapat citronem. Štěňata můžete dokrmovat buď štěněcí kaší (podle mě blbost pokud tedy není některé vyloženě slabé na umření) nebo kaší z granulí, jen je proboha nerozmáčejte ve vodě, množí se v nich pak bakterie a můžou dostat silný průjem, takže kaše z granulí se dělá tak, že se granule na sucho rozmixují a pak se lehce zalijí a zamíchají s vodou a nechat nejdéle 30 minut. Když pak budou schopna křoupat granule tak že začátku jen omýt vodou aby byly lehce „oslizlé“ a líp se jim polykaly. Jinak když bude mít fena dostatek krmiva a dobrý instinkt, tak se o dokrmovat nebudete muset starat do nějakých 5-6 týdnů vůbec, protože si je bude krmit sama. Moje Čuba to dělala, nejedla se a pak po 10 minutách to vyvrhla mezi štěňata, je to sice nechutné ale je to ideální jak pro fenu která si tím odreguluje množství kojení, tak pro štěňata, která získají všechno nutné ke zdravému zažívání.

zinna
Stálice 68 příspěvků 27.11.18 10:51

U babicky dostavali vsichni psi tvaroh,syry,mle­ko…babca mela kravin :mrgreen: .Dostavala i brezi fenka dobrmana a stenata krasny a zdravy.Jednoho psa si nechala a mel 70kg-krizenec.Ja mam ted druhyho stafa a taky dostava 1× tydne tvaroh se zloutkem miluje to a vazi na 6m 25kg je mohutnej,ale tlustej neni :) .Jinak gratuluju ke stendum :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >