Reklama

Březí fena a granule Carnilove

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KittyKatty
Kecalka 103 příspěvků 29.09.18 12:44
Březí fena a granule Carnilove

Ahoj :mavam: Potřebuju poradit nejlepší granule pro fenku Staforda. Krmíme Carnilove…ale ty jsem pro březí feny nenašla :nevim: Krom granulí uvítám i jakékoliv rady a zkušenosti…budou to naše první štěňátka.

Reklama

Reakce:

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 36 inzerátů 29.09.18 12:57

Ja si myslim ze pro brezi se dávají ty same jako pro štěňata…

Hanulka2016
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 29.09.18 13:11

@KittyKatty pro brezi feny stejne granule, jako pro kojici fenu/stenata.
Carnilove neni spatne krmeni, jde o nejvyssi radu britu. Nevim ale, zda maji granule primo selektovane takto,sveho casu nebyla rada ani pro stenata. Nadruho stranu, nedoporucuju menit krmivo po dobu brezosti/laktace. Muzete si tim zavarit.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2362 příspěvků 29.09.18 13:23

Zvladne to sama, netreba nejakyho zvlastniho rezimu ;) Meli jsme stenata pred 3,5 rokama, malej knirac, krmili jsme normalne jako predtim, jen zrala trochu vic. A pak ke konci klidovej rezim, pripravit porodni box - to jsme pripravili a ona si stejne zalezla do klidnyho pokoje a porodila tam pod posteli na koberec 8o :mrgreen: Ctyri stenatka, jedno jsem si nechala. Vyhodou bylo, ze stenda byli unorovy a uz v breznu bylo docela pekne teplo, takze jsem je pak brala na zahradu, tam se vylitali a pak spali jak zabity. Takhle na zimu budes mit praci s uklizenim a vytiranim, ale stoji to za to :srdce:

Heivka
Závislačka 3072 příspěvků 29.09.18 13:34

Kvalitní granule nemívají rozlišení, protože obsahují minimum balastu, takže bych nechala ty na které je zvyklá.

Co se týče odchovu štěňat, tak v první řadě sežeňte veterináře co bude na telefon a i schopný k vám přijet (ne vždy jde s rodící fenou manipulovat). Začněte jí pravidelně každý den ve stejnou dobu měřit v konečníku teplotu a zapisuje si jí, den před porodem klesne o jeden až jeden a půl stupně. Mrkněte na YouTube na pár porodů fen s komentářem, aspoň teoreticky budete vědět jak vybavit štěňata. Nejpozději 3 týdny před porodem (ideálně co nejdříve) zařiďte porodní bednu pro staforda je ideální velikost kolem 1,5×2 m a aby měla po celém obvodu 10cm hlubokou „lavičku“ ve výšce asi 15 cm nad dnem (je to aby fena nezalehla štěňata když budou u zdi porodní bedny). Na vystlání se mi osvědčily hadry a levné fleecové deky, když jsou štěňata hodně malá, tak na fleecu neprochladnou i když ho počůrají.

KittyKatty
Kecalka 103 příspěvků 29.09.18 19:13

Díky moc za rady :hug: granule tedy asi nechám…A co třeba nějaký doplňky stravy,vitamíny nebo tak něco?

KittyKatty
Kecalka 103 příspěvků 29.09.18 19:17

@Heivka Minimum balastu?Co je to :oops: ?

Heivka
Závislačka 3072 příspěvků 29.09.18 23:24

@KittyKatty To je hromada obilovin, kterými se docpává objem u levných granulí, pes je převážně masožravec a ne slepice. Potom mají psi příliš velký objem stolice, a vysoce zvýšené riziko torze žaludku u velkých a maxi plemen. Já to vidím u svých psů, z kvalitních granulí jsme přešli kvůli zdravotnímu problémům po porodu (nadváha 10kg co nešla dolů) na BARF a srovnala se tím váha, zažívání a i kontrolní krevní obrazy u veterináře jsou OK. Prostě ty obiloviny byly problém i v malém množství.

KittyKatty
Kecalka 103 příspěvků 29.09.18 23:58

Ahaaa…Tak to by vysvětlovalo i to že co jsem vídala kolem nás psy jejího plemene tak byli víc při těle a já furt abych někde nedělala chybu.Ona je taková atletka spíš(svaly má pěkný to Jo) :lol: Dřív jsme taky kmili syrovým ale po mém porodu jsem z toho kvůli mimču dostala nějakou paniku a přešli jsme na granule :zed:

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 36 inzerátů 30.09.18 06:27

@KittyKatty Hele já bych taky syrový nikdy nekrmila.S gra­nulema jsem taky sekla vůbec to psům neprospivalo.Ted krmim kvalitními konzervami 100% masa v potravinářské kvalite pridávám kapku těstovin případně batat a trochu zeleniny, nebo vejce a taky psi jogurty.Doma mám vitální fenky s krásnou srstí.Nikdy nebyly tak spokojeně.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >