Břicho jako těhotná, jak zhubnout?

Anonymní
30.3.21 20:00

břicho jako těhotná, jak zhubnout?

Ahoj holky, prosím o uchování anonymu. Celý život jsem byla hubená až vychrtlá a svalnatá (170 cm a cca 53 kg) vše se změnilo během druhého těhotenství, přibrala jsem 27 kg. Nyní jsem rok po porodu a stále se nemohu dostat do formy. Vážím nyní 62 kg (dala jsem si cíl 58) ale už půl roku se váhá nehýbe…sportuji, cvičím a troufám si tvrdit, že se stravuji hodně zdravě. Nejím pečivo, přílohy jen velmi vyjímečně, jako sladkost si dopřeju hořkou čokoládu. Můj jídelníček se skládá ze zeleniny, kuř. masa, sýrů, vajíček, bílého jogurtu, ořechů atd. Nic ale nehrotím a občas zhřeším. Řekla bych že 85% jídelníčků mám ok a těch zbylých 15% je nějaký úlet typu - nanuk, brambory, rýže, mléčná čokoláda, ovesná kaše. Nohy, zadek, ruce jsou ok ale mé břicho neustále vypadá jako bych byla v 5. měsíci. Poradíte mi prosím někdo co s ním? děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
380
30.3.21 20:07

Mně na břicho pomáhá pitný režim. Když mám dost vody, mám hodně ploché břicho a to rychle. Ale ploché - ne břišní pekáč. Ale nemám děti, tak nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9245
30.3.21 20:08

Nemáš diastázu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14141
30.3.21 20:11

A jaky mas obvod bricha? Abychom ten 5. mesic posoudily :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16003
30.3.21 20:12

Váha se ti nehýbe, protože tvoje představa 53 kg na 170 cm je naprosto nesmyslné a jen se zbytečně týráš. Váha je úplně v pořádku, i kdyby ty kila navíc byl skutečně tuk. Zajdi si na in-body měření a smiř se s tím, že se prostě měníš a ne už prostě nebudeš mít svoje dívčí tvary, když jsi dospělá žena a matka. Uč se přijámat se takovou jaká jsi. Bez toho aby ses to naučila, to nezvládneš naučit svoje děti.

Navíc tam bude ten efekt že budeš funknčě podvyživiná, protože prostě jíš málo a tak ti metabolismus ukládá co může.

Břicho bude nejspíš diastáza - viděl tě doktor?

Cvičení na diastázu je třeba https://mamacore.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33907
30.3.21 20:13

Napřed si zjisti, jestli nemáš diastazu břišních svalů nebo bezpriznakovou pupeční kylu. Pokud někdo nabere tak moc v těhotenství, je větší riziko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
30.3.21 20:17

Přikláním se k diastáze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16995
30.3.21 20:48

https://www.babyweb.cz/…se-otestovat
Tady jsem něco k tomu našla. I odkaz na cvičení. Vůbec by mě to nenapadlo, ale podle toho popisu mám diastazu taky skoro určitě. Snad odkaz pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 21:05

ZAKLADATELKA.
Diastázu nemám, u lékaře jsem byla.
@Ou 53 kg jsem mívala, nyní chci 58. Na in body měření si bohužel v této době nikam nezajdu a se svým sebevědomím nemám problém a nevidím důvod proč se s něčím mám smířit, radši budu dělat něco jinak a dojdu ke svému cíli :-) proto se ptám na zkušenosti se shozením břicha
@Radkar1 pitný režím mám hodné špatný, já snad nikdy nemám žízeň a proto nemám potřebu pít :-(
@cecetka tak jsem si šla „pas“ změřit a mám 87 cm

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16003
30.3.21 21:59

No tak ses dozvěděla že problémem je nejspíš diastáza a nebo kýla.

In body najdeš třeba vl ékárnách a nebo u některých lékařů

A kde si najednou do toho zamontovala sebevědomí? Bavím se o sebepřijetí. S tím že prostě jsi v nové roli a v novém těle, které překvapivě dokáže daleko víc, než to dívčí- -třeba vyrobit dítě.

Zároveň jaksi tím že jedeš tvrdou hladovku za nesmyslným cílem, tak si ničíš metabolismus.

Ono když se vrhneš na to sebepřijetí, tak nebudeš muset být urputná v tom, že jsi dobrá jen když jdeš za svými cíli a to i za cenu toho, že si ubližuješ (jeslti na tu diastázu cvičíš blbě, tak ti náprava bude pochopitelně trvat dalkeo déle).

Ne - fakt nemáš vždycky pravdu a fakt nemáš vždy nejlepší řešení a fakt si můžeš stanovovat i debilní cíle.

Tvoje tělo ti jasně říká, že je na své hraně. Ano -můžeš ho tlačit někam kam moc nemůže a bojovat s ním, protože je pro tebe daleko dležitějšíž že ty prostě chceš, než to jak funguje realita.

Nebo si můžeš trošičku srovnat to co máš v hlavě s vnější realitou a využít to. Když se tohle naučíš, bude se ti žít vlasně mnohem lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
31.3.21 07:40

Mě hlavně přijde, ze to nemáš v pořádku s tím nastavením, co je zdravé a co ne. Jako prohlásit za úlet brambory, rýži nebo ovesnou kaši? :zed: abys neměla vážnější problém než vypouklé břicho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10654
31.3.21 07:45
@Ivusska777 píše:
Mě hlavně přijde, ze to nemáš v pořádku s tím nastavením, co je zdravé a co ne. Jako prohlásit za úlet brambory, rýži nebo ovesnou kaši? :zed: abys neměla vážnější problém než vypouklé břicho…

Máme v rodině mentalní anorexii a ta hláška o úletech, mě teda do očí praštila hned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
31.3.21 07:52
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o uchování anonymu. Celý život jsem byla hubená až vychrtlá a svalnatá (170 cm a cca 53 kg) vše se změnilo během druhého těhotenství, přibrala jsem 27 kg. Nyní jsem rok po porodu a stále se nemohu dostat do formy. Vážím nyní 62 kg (dala jsem si cíl 58) ale už půl roku se váhá nehýbe…sportuji, cvičím a troufám si tvrdit, že se stravuji hodně zdravě. Nejím pečivo, přílohy jen velmi vyjímečně, jako sladkost si dopřeju hořkou čokoládu. Můj jídelníček se skládá ze zeleniny, kuř. masa, sýrů, vajíček, bílého jogurtu, ořechů atd. Nic ale nehrotím a občas zhřeším. Řekla bych že 85% jídelníčků mám ok a těch zbylých 15% je nějaký úlet typu - nanuk, brambory, rýže, mléčná čokoláda, ovesná kaše. Nohy, zadek, ruce jsou ok ale mé břicho neustále vypadá jako bych byla v 5. měsíci. Poradíte mi prosím někdo co s ním? děkuji

Možná jak říká @Lendeš . Když je to hodně, vnitřnosti nejsou za svaly a jsou tedy „vyvalené ven“ a břicho vypadá nafoukle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
31.3.21 07:54

@Ivusska777 přijde mi, že to už je spíš takové zoufalství. Snaží se držet dietu a nepomáhá nic, tak si začne vyčítat i jídla jako rýže nebo ovesnou kaši. To myšlení pak může být podobné jako u poruchy příjmu potravy :nevim: A pokud by měla rozestoupené břišní svaly, tak nepomůže ani žádná dieta nebo hladovění :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
31.3.21 08:12
@ivašot. píše:
Máme v rodině mentalní anorexii a ta hláška o úletech, mě teda do očí praštila hned

Ano, přesně na to narazím - taky mám v rodině takovou zkušenost :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat