Reklama

Brigáda a těhotenství- jak je to s mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 23:04
Brigáda a těhotenství- jak je to s mateřskou?

Ahoj holky :mavam:
Potřebují poradit. Jak je to dneska řešeno, pokud nemám HPP, ale pouze dohodu(brigádu) a jsem těhotná. Mám nárok na nemocenskou a mateřskou dovolenou? Samozřejmě mám něco odpracované na HPP.
Děkuji všem co mají nějakou zkušenost.

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6022 příspěvků 11.10.18 23:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky :mavam:
Potřebují poradit. Jak je to dneska řešeno, pokud nemám HPP, ale pouze dohodu(brigádu) a jsem těhotná. Mám nárok na nemocenskou a mateřskou dovolenou? Samozřejmě mám něco odpracované na HPP.
Děkuji všem co mají nějakou zkušenost.

Platí se z dpp odvody? Pracovní poměr tedy nemáš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 23:31

@lachtanice86
Zdravotní pojištění si platím samá. Tudíž zaměstnavatel nic neodvádí pouze daně. Mám DPP.

Gumidci
Závislačka 4247 příspěvků 11.10.18 23:42

Pokud mas DPP,tak zadna PN ani materska,po porodu rovnou rodicak

rozand
Závislačka 2879 příspěvků 11.10.18 23:44
@Anonymní píše:
@lachtanice86
Zdravotní pojištění si platím samá. Tudíž zaměstnavatel nic neodvádí pouze daně. Mám DPP.

PPM není ze zdravotního, ale sociálního (resp. jeho podsložky, nemocenského) pojištění.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62922 příspěvků 3 inzeráty 12.10.18 05:37
@Gumidci píše:
Pokud mas DPP,tak zadna PN ani materska,po porodu rovnou rodicak

No, tohle nemusi byt vzdy pravda, v urcitych situacich muze vzniknout narok jak na PN, tak na PPM i u DPP. Pravda, moc casty pripad to neni.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62922 příspěvků 3 inzeráty 12.10.18 05:39
@Anonymní píše:
@lachtanice86
Zdravotní pojištění si platím samá. Tudíž zaměstnavatel nic neodvádí pouze daně. Mám DPP.

V tom případě nemas narok na PN. U PPM by záleželo jak dlouho si tehotna, jak dlouho byl ten HPP a kdy skoncil.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >