Brigáda a těhotenství- jak je to s mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 23:04
Brigáda a těhotenství- jak je to s mateřskou?

Ahoj holky :mavam:
Potřebují poradit. Jak je to dneska řešeno, pokud nemám HPP, ale pouze dohodu(brigádu) a jsem těhotná. Mám nárok na nemocenskou a mateřskou dovolenou? Samozřejmě mám něco odpracované na HPP.
Děkuji všem co mají nějakou zkušenost.

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 11.10.18 23:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky :mavam:
Potřebují poradit. Jak je to dneska řešeno, pokud nemám HPP, ale pouze dohodu(brigádu) a jsem těhotná. Mám nárok na nemocenskou a mateřskou dovolenou? Samozřejmě mám něco odpracované na HPP.
Děkuji všem co mají nějakou zkušenost.

Platí se z dpp odvody? Pracovní poměr tedy nemáš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 23:31

@lachtanice86
Zdravotní pojištění si platím samá. Tudíž zaměstnavatel nic neodvádí pouze daně. Mám DPP.

Uživatel je onlineGumidci
Závislačka 4292 příspěvků 11.10.18 23:42

Pokud mas DPP,tak zadna PN ani materska,po porodu rovnou rodicak

rozand
Závislačka 3370 příspěvků 11.10.18 23:44
@Anonymní píše:
@lachtanice86
Zdravotní pojištění si platím samá. Tudíž zaměstnavatel nic neodvádí pouze daně. Mám DPP.

PPM není ze zdravotního, ale sociálního (resp. jeho podsložky, nemocenského) pojištění.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63579 příspěvků 3 inzeráty 12.10.18 05:37
@Gumidci píše:
Pokud mas DPP,tak zadna PN ani materska,po porodu rovnou rodicak

No, tohle nemusi byt vzdy pravda, v urcitych situacich muze vzniknout narok jak na PN, tak na PPM i u DPP. Pravda, moc casty pripad to neni.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63579 příspěvků 3 inzeráty 12.10.18 05:39
@Anonymní píše:
@lachtanice86
Zdravotní pojištění si platím samá. Tudíž zaměstnavatel nic neodvádí pouze daně. Mám DPP.

V tom případě nemas narok na PN. U PPM by záleželo jak dlouho si tehotna, jak dlouho byl ten HPP a kdy skoncil.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >