Brigáda a těhotenství- jak je to s mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 23:04
Brigáda a těhotenství- jak je to s mateřskou?

Ahoj holky :mavam:
Potřebují poradit. Jak je to dneska řešeno, pokud nemám HPP, ale pouze dohodu(brigádu) a jsem těhotná. Mám nárok na nemocenskou a mateřskou dovolenou? Samozřejmě mám něco odpracované na HPP.
Děkuji všem co mají nějakou zkušenost.

Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 8049 příspěvků 11.10.18 23:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky :mavam:
Potřebují poradit. Jak je to dneska řešeno, pokud nemám HPP, ale pouze dohodu(brigádu) a jsem těhotná. Mám nárok na nemocenskou a mateřskou dovolenou? Samozřejmě mám něco odpracované na HPP.
Děkuji všem co mají nějakou zkušenost.

Platí se z dpp odvody? Pracovní poměr tedy nemáš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 23:31

@lachtanice86
Zdravotní pojištění si platím samá. Tudíž zaměstnavatel nic neodvádí pouze daně. Mám DPP.

Gumidci
Závislačka 4406 příspěvků 11.10.18 23:42

Pokud mas DPP,tak zadna PN ani materska,po porodu rovnou rodicak

rozand
Závislačka 4404 příspěvků 11.10.18 23:44
@Anonymní píše:
@lachtanice86
Zdravotní pojištění si platím samá. Tudíž zaměstnavatel nic neodvádí pouze daně. Mám DPP.

PPM není ze zdravotního, ale sociálního (resp. jeho podsložky, nemocenského) pojištění.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66510 příspěvků 12.10.18 05:37
@Gumidci píše:
Pokud mas DPP,tak zadna PN ani materska,po porodu rovnou rodicak

No, tohle nemusi byt vzdy pravda, v urcitych situacich muze vzniknout narok jak na PN, tak na PPM i u DPP. Pravda, moc casty pripad to neni.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66510 příspěvků 12.10.18 05:39
@Anonymní píše:
@lachtanice86
Zdravotní pojištění si platím samá. Tudíž zaměstnavatel nic neodvádí pouze daně. Mám DPP.

V tom případě nemas narok na PN. U PPM by záleželo jak dlouho si tehotna, jak dlouho byl ten HPP a kdy skoncil.

Váš příspěvek
Reklama