Brigáda - lepší na živnosťák nebo pracovní poměr?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 19:48
Brigada-lepsi na zivnostak nebo pracovni pomer?

Ahoj,

jelikoz mam dluhy ktery se mi i pres setreni nedarilo splacet tak jsem si nasla privydelek k hlavni praci v podobe brigady. Je sice az od noveho roku ale lepsi nez nic ze.
A tedka jedu z pohovoru a jsem zmatena. Mam jit podepsat smlouvu a mam dve moznosti. Budto pro ne delat na ICO tedy si zridit ZL na vedlejsi cinnost a nebo udelat pracovni smlouvu. Nejedna se o praci na fixni plat ale o vyplaceni provizi za prodej. Jim je to jedno pro me to znamena jen ze v pripade kdyz budu delat na ICO tak budu mit z kazdeho prodeje o 1%vyssi provizi coz mesicne je cca 2000kc navic plus minus ( znama u nich dela uz rok brigadu taky tak povidala).
Na stranu druhou neplynnou pro me nejaky nastrahy z toho? Je neco z toho vyhodnejsiho? Financne nebo jinak?

Dalsi vec tim ze mam dluhy a neplatila jsem je az tedka se mi podarilo najit praci a tedka brigadu tak se bojim ze by me mohl dle toho ICO nekdo najit. Prece jen tak 2 az 3 mesice potrva nez budu moct normalne splacet atd.

Co myslite? Nekdo ochotny poradit?

Ps. Prosim anonym kvuli tem dluhum. Dekuji

Reklama

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32931 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 20:02

Najdou si tě přes ičo nebo zaměstnanecký poměr, teda jestli myslíš exekutory, soudy a tak. Oba způsoby zaměstnání maj výhody a nevýhody, u HPP nemocenská, dovolená, mateřská… u živnosti volnost v práci. Si to přeber

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 21:03
@matkabagristy píše:
Najdou si tě přes ičo nebo zaměstnanecký poměr, teda jestli myslíš exekutory, soudy a tak. Oba způsoby zaměstnání maj výhody a nevýhody, u HPP nemocenská, dovolená, mateřská… u živnosti volnost v práci. Si to přeber

Neptam se na exekutory ale ruzne vymahace atd…jinak praci mam tohle bych mela jako brigadu. Zamestnana uz jsem ale potrebuji jeste brigadu abych to mohla lepe splacet…

giny52
Kecalka 297 příspěvků 11.12.17 21:09

Exekutoři si dlužníky hledají většinou na registrech zdravotní pojišťovny. A myslím, že u DPP se zdravotní neplatí, takže by tě neměli vyhledat. Budou ti strhávat z HPP, pokud tedy nemáš nějaký splátkový kalendář. Jak je to u s ičo to nevím…

giny52
Kecalka 297 příspěvků 11.12.17 21:10

Vymahači dluhů jsou přeci exekutoři ne?

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12494 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 21:27
@giny52 píše:

ne ;)

BukajAktobos
Kecalka 322 příspěvků 12.12.17 09:28
@giny52 píše:

To jsou normální soukromníci, kteří nemají žádné právní pravomoce. Maximálně vám můžou vysvětlit, že je lepší splácet, než skončit v exekuci, ale bavit se s nimi nemusíte a oni vám nic také nemohou.

Samozřejmě pokud máte nějaký pochybnější závazek (tj. není to u klasické banky, HomeCreditu atd.), a dotyčný disponuje ukrajinskými, nebo rumunskými vymahači, pak to trochu mění situaci :mrgreen:

giny52
Kecalka 297 příspěvků 12.12.17 09:37

@BukajAktobos aha :mrgreen: takže gorily s velkýma svalama :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama