Mám na brigádě říct, že jsem těhotná, nebo to tajit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markéta 28
Povídálka 22 příspěvků 08.01.19 09:20
Brigáda říct, že jsem těhotná nebo to tajit?

Ahoj, mám takové dilema. Hledám nějakou brigádu jsem v 10.týdnu a zrovna dnes mi volala paní, že bych mohla uklízet a ptala se mě jestli mám dítě. Já řekla, že ne ale, že jsem v 10.tydnu těhotenství a můžu v pohodě fungovat a ona řekla, že se zamysli a ozve se. No a já mám spíš pocit, že se neozve, že by snad bylo lepší vůbec nerikat, že jsem v jiném stavu jenže já chci být upřímná a říkala jsem, že hledám brigádu na pár měsíců než půjdu na rodicak… Stejně dřív nebo později se to dozví, že jsem v tom až budu mít bříško tak mi to přijde blbý takhle zatajovat. Jakej máte názor vy? Myslíte, že jsem udělala blbost a nebo jsem udělala správně? :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Laurie
Kecalka 463 příspěvků 5 inzerátů 08.01.19 09:24

Ahoj, zrovna uklízení mi nepřijde uplně vhodný v těhu, možná kdyby to byla práce v kanceláři, tak tam bych to klidně zatajila :)

Kriss Tina
Extra třída :D 11140 příspěvků 08.01.19 09:27

@Markéta 28 tak ono by se to za chvíli stejně provalilo. Když hledáš jenom na těch pár měsíců, tak je to jedno, to je tvoje věc, jiné by to bylo kdybys hledala stálou práci a těhotenství tajila přes zkušebku kuli mateřské apod (a ani v tom případě do toho zaměstnavateli nic není). Já bych to třeba hned neříkala kdyby se vyloženě nepídili, prostě bych si domluvila třeba 5 měsíců brigádu, ono zas ta paní mohla nabýt dojmu, že těhotná se budeš vymlouvat, nebudeš tu práci zvládat atd. Za pár týdnů by viděla že to dáváš, a nechala by tě třeba do porodu (i když nevím jestli zrovna nějaký úklid už člověk bude zvládat v 9 měsíci)

Markéta 28
Povídálka 22 příspěvků 08.01.19 09:28

@Laurie
Tak já jsem byla zvyklá uklízet do teď. Měla jsem brigádu a v pohodě jsem to zvládala jenže mistrova, která to má na starost mě vykopla a dosadila si tam svoji kamarádku a to už věděla, že jsem v jiném stavu. Takže teď nemám nic a něco hledám. Když je to uklízení kanceláři apod. Tak je to pohoda.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15266 příspěvků 08.01.19 09:28
@Laurie píše:
Ahoj, zrovna uklízení mi nepřijde uplně vhodný v těhu, možná kdyby to byla práce v kanceláři, tak tam bych to klidně zatajila :)

A na to si prisla jak? 8o Tehotenstvi je sice jiny stav, ale neni to nemoc :roll: , takze ty automaticky predpokladas, ze kazda tehotna si po pomocenym testu hodi nohy na stul a na zbytek tehotnstvi povola uklizecku, ci matku nebo uklizi zbytek rodiny a tehotna se nehne?

Pise ta, ktera mela uklizeci pani po celou dobu druheho rodicaku a ta stovka na hodinu byly nejlepe investovane penize ze sedmiapultisicove rodicovske davky…

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15266 příspěvků 08.01.19 09:33

@Markéta 28 pokud netrpis nevolnostmi a nebrani ti nic pracovat tak proc ne, jen bych to dopredu nikomu nehlasila. :think:

Ja na obe materske odchazela z kancelarske pozice a prvne jsem ohlasila oficialne tehotenstvi nadrizenym ve ctvrtem mesici, druhe tehotenstvi dokonce az po screeningu ve 20 tt. ;) Presto kdyz jsem sest tydnu pred porodem oficialne koncila a posilala kolegum hromadny loucici email, tak se mne vzdy cca pet chlapu ptalo proc a kam odchazim, kdyz jsem ukazala na neprehlednutelne bricho, navic v kvetnu, tak ze pry si za stolem ani nevsimli… :mrgreen: 8o :roll:

Markéta 28
Povídálka 22 příspěvků 08.01.19 09:34

@Kriss Tina
No asi jsem udělala blbost neměla jsem to říkat ale bohužel jsem zvyklá jednat narovinu ale asi budu muset to tajit jinak nic neseženu. Paní řekla, že se ještě zamysli a ozve se… tak se třeba ozve. Mělo to být uklizeni kanceláři takže tam taková dřina není. No uvidíme.

Janli
Echt Kelišová 9376 příspěvků 08.01.19 09:36

@Hanka1 tak on je rozdíl, jestli uklízíš doma nebo profesionálně. Chodila jsem uklízet malou fabriku a těhotná bych to fakt nedala. Tahat kýble s vodou po schodech by nebylo úplně ok.
@Markéta 28 udělala jsi dobře, stejně by tě propustila až by to zjistila. Neuvažovala jsi třeba o pokladní? Celou dobu by jsi seděla a navíc u nás pořád shánějí brigádníky.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15266 příspěvků 08.01.19 09:38
@Markéta 28 píše:
@Laurie
Tak já jsem byla zvyklá uklízet do teď. Měla jsem brigádu a v pohodě jsem to zvládala jenže mistrova, která to má na starost mě vykopla a dosadila si tam svoji kamarádku a to už věděla, že jsem v jiném stavu. Takže teď nemám nic a něco hledám. Když je to uklízení kanceláři apod. Tak je to pohoda.

Presne tak, navic treba uklizet u nas v poslednich dvou zamestnanich kancly byla naprosta pohoda, dat mycku s hrnkama a sklenickama, utrit stoly, vysypat kose, vyluxovat a umyt zachody a uklidit umyte nadobi, jednou tydne zalit kytky a to vse v krasnem, cistem a modernim prostredi…

Kriss Tina
Extra třída :D 11140 příspěvků 08.01.19 09:39

@Markéta 28 no jasný pokud jsi zdravá nic ti nebrání něco dělat, akorát ke konci už to bude náročné, já si od 8 měsíce nemohla ani zavázat boty :mrgreen: pak se půl dne shýbat třeba k vynášení košů, vytírání atd, s bolavými zády a omezeným pohybem, kdy každou chvíli navíc musíš letět na malou není nic moc :) proto se málokde dělá do porodu, ale většinou se končí nejdyl měsíc a půl před porodem, zvlášť u fyzických prací, takže si kdyztak nedomlouvej brigádu až do termínu porodu ;)

Markéta 28
Povídálka 22 příspěvků 08.01.19 09:39

@Hanka1
Můžu fungovat úplně normálně právě ani nezvracim a hlavně nebudu mít nárok na mateřskou, tak chci si vydělat nějaké peníze dopředu a ne sedět doma na zadku. Přítel by se sice postaral mi to i sám říkal ale já nechci. Když to jde tak chci si nějakou kačku vydělat.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15266 příspěvků 08.01.19 09:41

@Janli tak viz muj predchozi prispevek - uklizet kancelarske prostory je naprosto nenamahava cinnost oproti uklizeni fabriky a rozhodne lepsi prace nez sedet osm hodin za kasou a dovolovat se, zda si muzu vubec odskocit…nechat na sebe rvat nerudne duchodce a prskat bacily, navic kde diky posuvnym dverim ve vetsine kseftu tahne jak od jezu…

krtek93
Neúnavná pisatelka 18690 příspěvků 08.01.19 09:42

No, je to rozhodně fér vůči zaměstnavateli, ale těžko říct, jestli takhle nějakou brigádu najdeš :think: Nemohla bys dělat něco, kde těhotenství není překážka? Nějakej časově omezenej záskok třeba, aby nevadilo, že je to na pár měsíců.

Markéta 28
Povídálka 22 příspěvků 08.01.19 09:46

@Kriss Tina
To bych si ani nedomlouvala. Určitě bych byla tak ten měsic před porodem už doma. Jen mi jde o ty měsíce leden, únor, březen, duben, květen, červen a být doma takovou dlouhou dobu a nic si nevydelat mě děsí. Myslím si, že se pak peníze ještě budou hodit a budu překvapená za co vše budu muset utratit a přítel si myslím, že na konec taky ocení, že jsem se k tomu postavila statečně a nevalela jsem se jen doma :D

Markéta 28
Povídálka 22 příspěvků 08.01.19 09:52

@Hanka1
Přesně za kasou jsem dělala a pamatuji si jak se ke mě vedení chovalo a lidi taky strašně příjemný. Drepela jsem na kase skoro pořád a fakt jsem si skoro nedošla na WC a ještě vedoucí me peskovala, že markuju pomalu, že ostatní mají lepší časy si to normálně měřili, kdo jak je rychlej na kase :D já na ní koukala jak pero z gauče :D práce na kase to je normálně na cevku a tahat za sebou pytlík :D jedině tak člověk vykoná svou potřebu :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama