Brigáda uklízení bytů - jak s ním začít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 08:39
brigáda uklid bytu - jak s čím začít

Dobrý den maminky,

jsme maminka samoživitelka a peněz není moc, známá mi dohodila brigádu - uklid bytu jedněm cizincům, dva chlapi, docela bordeláři, mají obývák, 2 ložnice, kuchyn, koipelnu a společnou chodbu, balkon..

dnes tam jdu poprvé a bohužel, kamarádka na hlídání měla hlídat do 6, ale může jen do 5 a ve 3 tam mám být, mělo to být na 3 hodky, ted to musím stihnout za 2, chci to udělat pořádně, aby byli spokojeni a pozvali mě zase..ale nikdy jsme to nedělala, jak a s čím byste začali, aby to mělo nějaký systém, mně jen v rychlosti ukázali, kde mají čistící prostředky, vysavač, takže v tom bytě se neorinetuji a jsme z toho na nervy, že na to nemám čas, ale naopak musím makat, abych byla v 5 u dítěte..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ivašot.
Kelišová 6721 příspěvků 20.11.18 08:52

Bojím se, že napoprvé to za dvě hodiny extra dobře zvládnout nejde, ten byt není zas tak malý a než se zorientuješ tak to chvíli potrvá.
Jinak u nás paní na úklid začíná v koupelnách a jede tzv. od shora dolů, nejdřív zařizováky, zrcadla, baterie, vypínače až nakonec podlahu. V ostatních místnostech vlastně to samé. Třeba v kuchyni normálně hrne drobky z linky na zem a nakonec komplet vyluxuje a vytře. Nezapomeň vyluxovat pod postelí a vysypat všechny koše :palec:

7.straka
Kecalka 157 příspěvků 20.11.18 08:55

Neplaš, je to úklid jako každý jiný.
Začni koupelnou, tam je vidět úklid nejvíc,
Dál záleží, jak moc velký provozní bordel tam zůstal - jestli bude stačit utřít prach a vyluxovat/vytřít podlahy nebo si na to budeš muset udělat prostor.
Druhá varianta se začít tím nejvíc zabordeleným, nebrat to moc „do hloubky“, abys stihla všechno a aby všechno na první pohled vypadalo dobře. Těžko říct, co od dvou chlapů očekávat. Může to být všechno, od „jen“ poházených ponožek až k totálnímu stoletému mrdníku.

annasmyc
Kecalka 395 příspěvků 20.11.18 08:56

to stihneš v pohodě (jestli teda nechtějí i okna), uděláš si systém -nastříkej vanu a umyvadlo, dlaždičky,do záchoda čistič a pak běž třeba na ložnice, kuchyň -nádobí, dřez, …pak dodělej koupelnu a podlahy i s chodbou a balkonem (záleží, kde budeš brát vodu a vylévat špinavou -jestli v koupelně, tak aby sis nenašlapala)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 08:57
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky,

jsme maminka samoživitelka a peněz není moc, známá mi dohodila brigádu - uklid bytu jedněm cizincům, dva chlapi, docela bordeláři, mají obývák, 2 ložnice, kuchyn, koipelnu a společnou chodbu, balkon..

dnes tam jdu poprvé a bohužel, kamarádka na hlídání měla hlídat do 6, ale může jen do 5 a ve 3 tam mám být, mělo to být na 3 hodky, ted to musím stihnout za 2, chci to udělat pořádně, aby byli spokojeni a pozvali mě zase..ale nikdy jsme to nedělala, jak a s čím byste začali, aby to mělo nějaký systém, mně jen v rychlosti ukázali, kde mají čistící prostředky, vysavač, takže v tom bytě se neorinetuji a jsme z toho na nervy, že na to nemám čas, ale naopak musím makat, abych byla v 5 u dítěte..

Podle me se za dvě hodiny nedá stihnout uklidit kvalitně… máme tedy patrový dům, ale paní mi chodí 1× za týden na cely den- prevlect periny, komplet vše vylestit. Jsem na úklid hodně náročná, tahle paní je asi 6-ta, ta mi teprve vyhovuje. A to nejsme bordelari - denně normálně uklizim ještě sama. Ale jak říkám, jsem na úklid hodně náročná…

ivašot.
Kelišová 6721 příspěvků 20.11.18 08:59
@Anonymní píše:
Podle me se za dvě hodiny nedá stihnout uklidit kvalitně… máme tedy patrový dům, ale paní mi chodí 1× za týden na cely den- prevlect periny, komplet vše vylestit. Jsem na úklid hodně náročná, tahle paní je asi 6-ta, ta mi teprve vyhovuje. A to nejsme bordelari - denně normálně uklizim ještě sama. Ale jak říkám, jsem na úklid hodně náročná…

Tak to máš štěstí, že si můžeš vybírat. Já jsem ráda, že máme vůbec někoho. I úklidové agentury mají problém, že nemají lidi, natož slušný.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 09:00

@7.straka nebrat to do hloubky? Ja myslím, ze to se od ni práce očekává. Jako kdybych třeba otevřela suplik, kde mám dozy s moukama a nebyl vytreny, tak paní už příště nepřijde. Proste očekávám kompletní hloubkovy úklid. Kuchyň, koupelna - tam člověk stráví dvě hodiny i při “běžném” úklidu…jen než vyklidi lednici a umyje všechny poličky v lednici… úklid zabere čas a i 3 hodiny me přijdou malo

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 20.11.18 09:00

Já s uklidem jako prací zkušenost nemám, ale asi bych začala, tak že místnost po místnosti, protože já když uklizím vše najednou, mám pocit, že jen přebíhám z pokoje do pokoje, takže komplet jednu místnost, zavřít, jít na druhou a tak..nakonec ty společné prostory. párkrát jsme měla paní na uklid a očekávala jsme , že to bude fakt pintlich, takže dej pozor na rohy, vytři a vysaj i tam, prach i pod něčím, nejen oprášit tu věc a tak, držím palce at to stihneš!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 09:04
@Anonymní píše:
@7.straka nebrat to do hloubky? Ja myslím, ze to se od ni práce očekává. Jako kdybych třeba otevřela suplik, kde mám dozy s moukama a nebyl vytreny, tak paní už příště nepřijde. Proste očekávám kompletní hloubkovy úklid. Kuchyň, koupelna - tam člověk stráví dvě hodiny i při “běžném” úklidu…jen než vyklidi lednici a umyje všechny poličky v lednici… úklid zabere čas a i 3 hodiny me přijdou malo

no oni sami pánové řekli, že cca na hodky mám přijít, jsou to chlapi, asi to tak neberou, řekli, že chtějí jen běžný uklid, pre jsou celý týden v práci a večer se tomu nevěnují a o víkendu jsou pryč, takže takové to běžné, vytřít, vyluxovat, pofackovat bordel, umýt koupelnu,. wc, kuchyn - nádobí, uklidit..není to takový ten hloubkový uklid, peřiny povlékat nebudu, mýt okna také ne, talže to snad dám, ale přeci jen, času toho není moc a nevím v jakém stavu ten byt bude, že..případně jim řeknu, že je potřeba více času pro příště, že i za ty hodky je to málo..nevím, tak asi uvidím dnes, snad to klapne, dostby se mi ty peníze hodily..

pikola
Neúnavná pisatelka 19432 příspěvků 20.11.18 09:05
@Anonymní píše:
@7.straka nebrat to do hloubky? Ja myslím, ze to se od ni práce očekává. Jako kdybych třeba otevřela suplik, kde mám dozy s moukama a nebyl vytreny, tak paní už příště nepřijde. Proste očekávám kompletní hloubkovy úklid. Kuchyň, koupelna - tam člověk stráví dvě hodiny i při “běžném” úklidu…jen než vyklidi lednici a umyje všechny poličky v lednici… úklid zabere čas a i 3 hodiny me přijdou malo

Na to si jí ale asi na 2 hodiny neobjednali, to co popisuješ je generální úklid a ne běžný. Při normálním úklidu pokud jí o to nepožádali, tak jen koupelnu, podlahy a prach s tím, že rozházené věci dá na místo, ale musí být jasné kam patří. Plus bych otřela skřínky v kuchyni z venku pokud jsou opatlané. 2 hodiny je tak na běžný úklid menšího bytu. Lednice v tom určitě není pokud se na tom předem nedomluvili.

pikola
Neúnavná pisatelka 19432 příspěvků 20.11.18 09:08

JInak jdi místnost po místnosti, začni kuchyní a nanos si tam nádobí co najdeš, pak jednotlivé pokoje a koupelna se dělá většinou poslední. Nejlepší je udělat komplet, poklidit a utřít prach, vyluxovat vytřít a další aby ses tam už nemusela vracet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 09:08

@pikola pro me to není generální úklid, ale běžný. Jak píšu, jsme oba s manželem na úklid dost náročný, takže i sebemenší detail neprehlednu :roll: i ještě než jsem byla v práci, tak jsem uklizela sama, a okna jsem myla určitě 1×za 14 dni, nesnáším se podívat skrz okno a vidět tam cakance… slečna/paní uvidí, co ji pánové po úklidu řeknou…

rozand
Závislačka 3427 příspěvků 20.11.18 09:13

@pikola objednali ji na 3, ona tam jde jen na 2

pikola
Neúnavná pisatelka 19432 příspěvků 20.11.18 09:14
@Anonymní píše:
@pikola pro me to není generální úklid, ale běžný. Jak píšu, jsme oba s manželem na úklid dost náročný, takže i sebemenší detail neprehlednu :roll: i ještě než jsem byla v práci, tak jsem uklizela sama, a okna jsem myla určitě 1×za 14 dni, nesnáším se podívat skrz okno a vidět tam cakance… slečna/paní uvidí, co ji pánové po úklidu řeknou…

Já ti jen píšu, co je běžné, pokud tohle všechno řekneš uklízečce tak ok, ale normálně to nedělají. Měla jsem asi 5 ženských a chlapa a do lednice nešla ani jedna. A je i normální, že se poprvé řekne co očekáváš, ale do skříněk ti normální uklízečka neleze. Prostě uklízejí povrchový nepořádek, zbytek je na dohodě jak to chce ten co platí.
Mě osobně třeba vadí kapky v koupelně na kohoutkách, takže po umytí utřít do sucha :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 09:23

@pikola to je pravda, ja řekla komplet vše uklízet…
Nicméně pánové ji chtějí na 3 hodiny, ona si to hned napoprvé zkrátí. Pokud to není domluvené, ke me by víckrát nepřišla. Jednou jedna holcina “zdrhla” taky dřív, ani nepipla a po me chtěla zaplatit vše, blby bylo, ze jsem přišla domu dřív - nikdo nikde. Víckrát už nepřišla, ani omluva na me nezabrala, už bych ji nevěřila.
Takže hlavně aby řekla pánům, ze nemůže dodržet domluveny čas

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >