Britax B-motion 2014 - zkušenosti ,,z provozu"

180
6.5.16 22:01

Britax B-motion 2014 - zkušenosti ,,z provozu"

Ahoj holky,

pomalu sháním kočárek a jednou z možností je i Britax B-motion 2014 - dvojkombinace sportovního kočárku a hluboké korbičky. Chtěla jsem se zeptat, zdali máte s touto značkou a typem kočárku vlastní zkušenosti, které by mi mohly pomoct při výběru. Budu vděčná za vaše odpovědi.
Monika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
97
6.5.16 22:09

Já mám Britax B-motion čtyřkolku, nevím teda jestli zrovna 2014, kupovala jsem ho z druhé ruky. Jsem s ním spokojená, asi jediná věc, která mi vadí u sporťáku, je že nejde dát úplně do sedu, záda jsou sklopená trochu dozadu, ale jde to vyřešit páskem, který šije nějaká maminka na mimibazaru, asi za 150 korun, tím to jde napolohovat líp. Jinak do terénu je celkem ok, já oceňuju hlavně skladnost do auta a relativně malou váhu a snadné skládání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
6.5.16 22:33

Před pár dny jsem ho prodala z důvodu velké váhy, ale malému budou 2 roky, takže jsou pro nás lepší lehoučké golfky, jen jako nouzovky..každopádně nám dobře sloužil skoro 11 měsíců, terén zvládal krásně, pro malého byl pohodlný a prostorný. Skládal se taky jednoduše. A teď mínusy: - nelze polohovat nožičky, nelze dát do úplného sedu, ale jde to vypodložit dekou, omotat pásky na polohování okolo konstrukce, nebo pořídit pás na polohování..stejně tak je i vychytávka na polohování nožiček. My jsme Teda vystačili s plastovým kuchyňským prkénkem, obaleným v tmavém igelitu, které šlo krásně vsunout pod nožky :-D ale později to ani nebyla potřeba. Další věc co mě štvala byla síťka na boudičce a taky to, že když jsem chtěla nánožník a pláštěnku, stálo mě to stálo další peníze..Ale jinak jsme byli spokojeni. Teď nechci nikoho urazit, ale za mě je to sportovní kočárek pro děti od 8.měsíce. Malá kolečka, chabé odpružení a dokonce se prý u kombinací houpá boudička..Rozhodně bych do něj nedala novorozence :-( Byl to náš třetí kočárek, předtím jsme měli Casualplay S4 a Depemo Alpiron Lux a nedá se to srovnávat. Tyhle kočárky byly sice méně skladné, ale za to pohodlné pro miminko..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
6.5.16 22:40

Moc díky za odpovědi. Ještě mě napadlo se zeptat, jak je to s velikostí hluboké korby (šířka, délka, hloubka). Miminko se nám má narodit koncem srpna, tak bych potřebovala vědět, jestli je hluboká korbička dostatečně prostorná pro zimní období, kdy bude mimčo ještě ve fusaku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
6.5.16 23:40

Taky se mi kočarek moc líbí, ale když jsem na něj koukala v krámě tak mi ta korbička přišla hodně úzka v porovnání s ostatními. Asi bych se dosti bála, že se mi tam v zimě letní miminko s fusakem nevejde :,( :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
7.5.16 06:45

My ho máme ve trojkolce. Máme celou 3 kombinaci ( vajíčko, hl. korba, sporťák ). Hluboká korba je oproti podobným modelům průměrná. Dítko máme lednové, takže jsme s ní vystačili tak do 9.měs. Pak jsme přešli na sporťák, který jde do úplného lehu. Máme ho od narození a asi ani nebudeme pořizovat golfky.

Shrnutí

• autosedačka vajíčko - super, hlavně má ten polohovací ušák, takže miminku už od narození krásně drží hlavičku
  • hluboká korba - pohodlná matrace, madlo na přenesení, skladná - dá se snadno rozložit
  • při přechodu na sporťák se dá vajíčko díky redukcím stále používat na sportovní kočárek, je to super, protože bouda kočárku chrání dítě před počasím
  • skladný podvozek
  • dobrá ovladatelnost
  • poměrně lehký a prostorný
  • u trojkolky je horší stabilita v terénu, snadno se překlopí - už bychom příště volili 4 kolku
  • odpružení nic, moc - téměř žádné
  • při složení se špinavá kolečka dotýkají zadní části látky, takže je zevnitř neustále špinavá
  • zadní díl na sporťáku se ve výšce boudy připíná suchými zipy - věčně se nám to rozlepuje, spínací špendlík moc nepomohl
  • nejdou polohovat nožičky, ale mám pocit že u 4 kolky u novějších modelů to jde nějak zvednout
  • na sporťák je nutno koupit originál nánožník - jiný tam nepasuje např. od Emitexu

PS: jinak autosedačku vajíčko právě budeme už prodávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
7.5.16 06:54

My máme Britax B-Motion, ne čtyřkolku, ale trojkolku - má velká nafukovací kola. Potřebovala jsem něco, co zvládne i trochu terén, s čímž má většina dnešních kočárků problém, takže jsem opravdu dlouho hledala. Co se týká jízdních vlastností, tak za nás jednoznačně ano, zvládne terén, vesnické silnice plné děr, kočičí hlavy a žádné hrkání. Sporťák má polohování zádíček pásky, polohování nožiček je do dvou poloh prolomením, je poměrně skladný, dobře se skládá, pouze se zmáčkne pojistka a jedním „trhnutím“ se složí. Hluboká korba - my jsme prosincoví a v květnu jsme jezdili ve sporťáku, ale proto, že malého nebavilo ležet. Kamarádka má holčičku červencovou a ještě před měsícem jezdila v hl. korbě. Ale pozor na korbu Britax affinity, ta je opravdu o dost menší než klasický Britax, i když moc hezká. Takže za mne velká spokojenost!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
7.5.16 11:59

Holky,
nevíte náhodou, jestli se dá hluboká korbička a vajíčko z modelu B-motion 2014 (čtyřkolka),,nainstalovat" na novější verze sporťáku B-motion 2015, 2016?
Díky moc za odpovědi.
M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
7.5.16 14:04
@Monísek12 píše:
Holky,
nevíte náhodou, jestli se dá hluboká korbička a vajíčko z modelu B-motion 2014 (čtyřkolka),,nainstalovat" na novější verze sporťáku B-motion 2015, 2016?
Díky moc za odpovědi.
M.

Melo by to pasovat. Nedavno jsem hl. korbu prodala pani, co si kupovala 4 kolku tesne pred vanoci a sedelo to. Dava se to do redukci a ty zustavaly stejne.Kdyz tak se treba zeptat overeneho prodejce napr. www.malvik.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.3.17 21:28

Dobrý den, ano mohu říct, že jsem s tímto kočárkem mohla být velice spokojená. Až na pár dost zásadních mínusů, které tady byly zmíněny (nelze díte dát do vzpřímené polohy, nelze zvednou nožičky, velikost hluboké robičky je dost miniaturní) Zato byly dost velké klady. Hold prostě nemůžeme mít všechno v jednom. Takže plusy: 3 kombinace - dětská autosedačka vytáhnete dítě i ze sedačkou z auta a rovnou na kočar s ním.

• Autosedačka ma nejbezpečnější upevnění dítěte které může být pro děti do 9 kil.
  • Hluboká korbička - v případě že vám dítě usne a nechcete s nim hybat, ale chcete jej mít u sebe, stačí uchopit korbičku za horní lem (je přímo na ruku vykrojená i látka)
  • a teď sporták - je úžasný v tom, že dítě v něm můžete dát úplně do lehu
  • ve vedrech je zadní část odejmutelná a zůstává síťka
  • při opravdu nizkém slunci lze stínění prodloužit
  • zadní čast je také jako kapsa
  • zvládá i horší terén!!! :palec: S jedním kolem vepředu, tak není jednoduché!
  • je pro dítě velice prostorný :potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
24.3.17 10:53

@Klarinka001 Díky za recenzi ;) My jsme nakonec pořídili Britax Go Next a zatím maximální spokojenost. Mimi zatím vozíme v hluboké korbičce (krásně se tam vlezl přes zimu i s fusakem) a na sporťák se chystáme teď na jaře (mimi má teď 7m.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
19.8.18 16:12

Ahoj,
vybíráme kočárek a chci se zeptat na zkušenosti s kočárky Britax -
1 - Například dost často nemají sporťáky od Britaxu vodorovnou ležicí pozici. Jak to mám udělat s dítětem když se mi do hlubokého nevejde a ještě nebude umět sedět ve sportovním ? To ho mám dát do nějakého pololehu ?
2- B-motion je prý dost tvrdý a nejde s ním pořádně kolíbat ? Vadí to ve městě ? Usne v něm dítě ? Dále nemá možnost posadit sporták proti směru jízdy - nevadí to těm malým dětem že nevidí na rodiče , je to velký nedostatek ?
3 - To mi pak vychází nejlíp Britax go big, případně go next. Ty jsou prý ale jako sportovní poměrně úzké , 3letý se už tam prý nevejde ? (Hluboké kočárky prý taky nejsou moc velké).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat