Britax Römer King II vs Römer Duo Plus: Isofix vs pásy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rolfínek
Nováček 7 příspěvků 06.03.19 14:29
Britax Römer King II vs Römer Duo Plus: Isofix vs pásy?

Ahoj všem,
tak už jsme měli konečně možnost shlédnout autosedačky (9-18), které jsme měli ve výběru.
Jelikož máme v autech Isofix, chtěli jsme původně Britax Römer Duo Plus. Ale po shlédnutí už si jistý nejsme. Sedačka totiž postrádá kvalitnější hlavovou opěrku, která krásně drží hlavičku dítěte.
Naopak nás velmi zaujala sedačka King II, která naši malé padla jako ulitá :-) Jenže tato sedačka zase bohužel postrádá Isofix a je jen na pásy (ač montáž se zdá být jednoduchá a kvalitní).
Otázka tedy zní (pokud existuje nějaká rozumná odpověď:-) ): je rozumné pořídit King II, když nám lépe vyhovuje, ale nevyužijeme tím Isofix ve vozidle, tedy bude „méně bezpečná"? Budu rád za každý názor :-) Díky

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4138 příspěvků 06.03.19 14:32

@Rolfínek dle výrobce je tohle uchycení stejně bezpečné, jako Isofix :nevim:. Koukněte se ještě na Römer King Trifix II. Tu jsme vybrali my a jsme naprosto spokojení. Zevnitř vypadá stejně jako King a má Isofix

Aduš8
Závislačka 4138 příspěvků 06.03.19 14:33

Pak mi byla doporučována ještě tahle, bohužel, u nás nebyla na prodejně :)

luci.no
Kecalka 425 příspěvků 06.03.19 14:58

Mám dojem, že Safefix by měla být jako King, ale s isofixem. My jsme jí měli a syn v ní byl spokojený (je drobný, štíhlý).

steeve
Kelišová 7049 příspěvků 06.03.19 15:24

@Rolfínek pokud máte v autech kromě isofixu také oko pro pás Top Tether, tak koukněte na Trifix 2 I-Size: http://autosedacky.mimishop.cz/…-i-size-2018 sedací částí je to stejné jako King II ale má isofix,
pokud by jste neměli oko na TT, tak pak koukněte na Safefix plus: http://autosedacky.mimishop.cz/…ix-plus-2019 ta je sedací částí stejná jako byl dřívější King plus.
Každopádně obě 2 sedačky jsou oproti Duo plus prostornější, mají integrovanou opěrku hlavy a dají se více polohovat.

Rolfínek
Nováček 7 příspěvků 06.03.19 16:24

Díky za reakce.
Safefix Plus už jsem registroval dříve, ale bohužel podle výrobce sedačky nelze použít na jedno z vozidel. Tudíž jsem tuto sedačku už na začátku vyřadil.
Trifix vypadá samozřejmě dobře, ale přiznám se, že už se dostáváme cenově trošku jinam, než by jsme si představovali…Navíc, opět v jednom z vozidel není možnost uchycení na Top Tether.
Totiž, úplně původní záměr byl pořídit sedačku 9-36 Kg. Ale postupně jsme se přiklonili i po zdejších radách k volbě 9-18 a pak až 18-36.
Kdyby byla King II s Isofixem (za nějaký příplatek), máme jasno hned:-)

Euforia
Kecalka 242 příspěvků 06.03.19 16:29

ahoj, ja mam pro dceru king II ( puvodne jsem chtela dualfix, ale vubec ji nesedela ) a jsem max spokojena, vubec nevadi, ze nevyuzijeme isofix. Kdyz dobre utahnes pas, tak drzi pevne a je to uplne jednoduchy to pripoutat. Nebala bych se ji koupit :-)

Rolfínek
Nováček 7 příspěvků 06.03.19 17:18

Euforia: Přesně, dokud jsem tu sedačku neviděl a nevyzkoušel, tak jsem nad ní vůbec neuvažoval. A teď je tomu naopak:-)
Např. model Advansafix a Evolva 123 s Isofixem, které se jsme také zvažovali právě v původní kategorii 9-36, jsou ve finále pro naši potřebu hrozně velké, malá v tom už na pohled nevypadala vůbec dobře. Kdežto King II opravdu padla skvěle :-)

steeve
Kelišová 7049 příspěvků 07.03.19 08:34
@Rolfínek píše:
Kdyby byla King II s Isofixem (za nějaký příplatek), máme jasno hned:-)

King II s isofixem = Trifix ,( obecně platí, že u sedaček pokud je isofix je dražší o cca 3-4000, než varianta bez isofixu, takže King II s mírným doplatkem za isofix neexistuje) pokud ale ten trifix nemůžete kvůli TT dát do auta, tak je jediná volba na King II

Rolfínek
Nováček 7 příspěvků 07.03.19 12:06

steeve: Právě, že většinou ten rozdíl není tak markantní, aby byl dvojnásobný :-) Např. Maxi-Cosi Tobi: rozdíl mezi pásy a isofixem cca 700 Kč (samozřejmě sice bez TT, ale zase s podpůrnou nohou-která nám zase do jednoho vozidla nejde :-D ). Ale jak říkáte, je to stejně jedno, vzhledem k nemožnosti TT :-)) Na toto jsme narazili i u modelu Advansafix, kde je také pro jeho používání TT nutností. Ale po jeho vyzkoušení by jsme jej stejně nakonec nepořizovali.
Prostě vždy, když se zdál být výběr konečně ve finále, nastala nějaká zrada :mrgreen:
Už se tomu musím trochu smát, protože by mě nikdy nenapadlo, že strávím tolik času výběrem atuosedačky :zed: :D

Váš příspěvek
Reklama