Bydlení v Brně - Žabovřesky nebo Bystrc?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 23:15
Brnacky, poradte, prosim - Zabovresky nebo Bystrc?

Budu moc rád za postřehy od všech znalkyň Brna :-)
S kamarádkou se stěhujeme do Brna a vyhlídly jsme si 2 byty, ze kterých bychom si měly vybrat do zítřejšího poledne. Jde nám hlavně o to mít klid na učení, ale zároveň i nemuset trávit v mhd věčnost.
Varianta 1) Byt v Žabinách na Minské. Jako velkou nevýhodu vidím obývák hned u tramvají. Miluju ticho. Samozřejmě byt zůstává ve hře jen kvůli tomu, že ložnice má okna do vnitrobloku (na prohlídce tam byl klid, ale to bylo pravý poledne, tak těžko soudit :/ ) Hned opodál je Mercy klub. Nedokážu si představit, jak moc to půjde slyšet na druhé straně bytu v ložnici.
Co nás naprosto okouzlilo, je lokalita. Všechny ty uličky, zákoutí, kavárny a…Kraví Hora. A majitel by nám povolil zvíře.
Možná si to ale maluji příliš idylicky a se svou láskou ke klidu nemám šanci cítit se tam dobře. Nevím. Je tu někdo, kdo si nezvyknul na zvuk tramvají? Na dálnici jsem si nezvykla ani po půl roce. Chjo!

Varianta 2) Opravdu moc hezký byt v Bystrci na Vondrákově. Vypadá to rozhodně na větší klid a byt je moc útulný. Nevýhodou je 30 minut do centra. Zvíře zakázáno.
Rády běháme. Majitelé jsou zatím oba dva moc milí. Cena je srovnatelná (Žabiny o 500,– dražší).
Mohu vypsat dalších x pro a proti, ale nemyslím, že by na ně byl někdo zvědavý :-)
Kamarádka bude hodně cestovat, takže případné špatné rozhodnutí budu pociťovat hlavně já.
Strašně moc děkujeme za zkušenosti

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Slečna Ferka
Extra třída :D 10381 příspěvků 23.07.19 23:31

Pardon, ale nešlo odolat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 23:37

:-)
No kéž bych mohla jinam, ehm :)

pe-terka
Generální žvanilka 20018 příspěvků 23.07.19 23:45

Tak všechny klady a zápory už jsi vypsala :think: Žabiny jsou blíž do centra, ale rušnější, Bystrc je klidná okrajová čtvrt se spoustou možností procházek do přírody :think: A dlouhým dojezem do centra :think: S tím musíš při plánování cest počítat :think:
Já osobně bych bydlení v hluku snášela velmi těžko, někdo zavře okno a spí jak pařez i vedle diskotéky :nevim: To je na zvážení každého soudruha ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 23:49

@Slečna Ferka pobavilas :lol: :P
Zakladatelko, obě místa jsou nádherná! Zaprvé - vždycky šaliny, tramvaje jsou v Praze. :cert: Osobně bych dala přednost Žabinám a to kvůli kratší vzdálenosti od centra (a přesně jsi vystihla to jejich kouzlo!). Bystrc je spíš sídliště a je to z něj všude daleko. Šaliny nedělají hluk, šaliny krásně cinkají, takže na to se zvyknout dá. :P Trochu bych se obávala toho klubu, ale tomu se asi nevyhneš nikde. Takže za mě jasná volba, ale stejně se musíte rozhodnout vy, ne tady pořádat anketu. Užívejte Brna. ;)

veria
Nadpozemská drbna 26095 příspěvků 23.07.19 23:50

Jako studentka bych určitě šla radši na Minskou. Blizko do centra, do klubu a kavárnicek… ideál. Na tramvaj se zvykne a jestli je ložnice do vnitrobloku tak je to bez problému asi. Do Bystrce až na důchod. :jazyk:

veria
Nadpozemská drbna 26095 příspěvků 23.07.19 23:56

A ze se někdo posklebuje Brnu, na to nehled, náhodou se tam spoustu věci změnilo, v centru to zije, spousta akci atd. Není sice obrovské, ale to snad nevadí, možná tím lip. Nejsem Brnak ale v dnešní době bych ho vůbec nezavrhovala. Se mu poskebuji jen Pražáci kteří tam v životě nebyli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 00:03

Moc děkujeme za dosavadní reakce a těšíme se na další :)
U těch Žabin nás jen děsí ta nejistota s hlukem. Když jsem na vsi u rodičů, tak místní zábava jde slyšet vlastně i na druhou stranu domu (byť je o x metrů dále než Mercey :( - tj. pokoj stejně orientován jako ložnice na Minské. V tomhle by bylo vážně super narazit na někoho, kdo v této lokalitě hned vedle šalin :lol: bydlel a ví.
Nebýt tohohle kritéria, již jsme na Minské..

Ono se sice rádo tvrdí, že „člověk si prostě zvykne“, ale z mé zkušenosti si jen myslí, že jej to neovlivňuje. (Jen neví, o co s opravdovým tichem přichází - jak moc uklidňující je :) )

veria
Nadpozemská drbna 26095 příspěvků 24.07.19 00:05

No jestli jsi ze vsi a mas rada klid, tak asi bez radši do Bystrce no ;)

Slečna Ferka
Extra třída :D 10381 příspěvků 24.07.19 00:06

@veria Já se nepošklebuju, jen jsem si na ten vtip vzpomněla. Když se někdo rozhoduje o Brně… :mrgreen:

pe-terka
Generální žvanilka 20018 příspěvků 24.07.19 00:08
@veria píše:
A ze se někdo posklebuje Brnu, na to nehled, náhodou se tam spoustu věci změnilo, v centru to zije, spousta akci atd. Není sice obrovské, ale to snad nevadí, možná tím lip. Nejsem Brnak ale v dnešní době bych ho vůbec nezavrhovala. Se mu poskebuji jen Pražáci kteří tam v životě nebyli.

já si naopak myslím, že se Brno těší slušnému respektu :palec: Samozřejmě krom Pražáků, rivalita odvěká :mrgreen:

veria
Nadpozemská drbna 26095 příspěvků 24.07.19 00:09

@pe-terka no, myslím ze netěší. Na sociálních sítích se mu lidi neustále posmivaji. ;)

pe-terka
Generální žvanilka 20018 příspěvků 24.07.19 00:13
@veria píše:
@pe-terka no, myslím ze netěší. Na sociálních sítích se mu lidi neustále posmivaji. ;)

nikdy jsem na nic takového nenarazila :nevim: Brno je moravská metropole se spoustou nabídek společenského vyžití, služeb a krásným okolím! Že je menší jak Praha vnímám jako výhodu :think: Odkud jsou ti posměváčci, Praha, střední Čechy?

veria
Nadpozemská drbna 26095 příspěvků 24.07.19 00:19

Jj, většinou zřejmě Čechy, ale nevím úplně přesně.. Fakt to jede ve velkým. Já se za Brnaka nepovažuju, jen jsrm tam 15 let žila (do roku 2013), a bylo to tam tenkrát vselijaky (prave ze to kulturní vyžití a sluzby nestaly za nic), ale už ho celkem beru na milost. Věci se mění.

Fazulina
Závislačka 4704 příspěvků 24.07.19 08:21
@Anonymní píše:
Budu moc rád za postřehy od všech znalkyň Brna :-)
S kamarádkou se stěhujeme do Brna a vyhlídly jsme si 2 byty, ze kterých bychom si měly vybrat do zítřejšího poledne. Jde nám hlavně o to mít klid na učení, ale zároveň i nemuset trávit v mhd věčnost.
Varianta 1) Byt v Žabinách na Minské. Jako velkou nevýhodu vidím obývák hned u tramvají. Miluju ticho. Samozřejmě byt zůstává ve hře jen kvůli tomu, že ložnice má okna do vnitrobloku (na prohlídce tam byl klid, ale to bylo pravý poledne, tak těžko soudit :/ ) Hned opodál je Mercy klub. Nedokážu si představit, jak moc to půjde slyšet na druhé straně bytu v ložnici.
Co nás naprosto okouzlilo, je lokalita. Všechny ty uličky, zákoutí, kavárny a…Kraví Hora. A majitel by nám povolil zvíře.
Možná si to ale maluji příliš idylicky a se svou láskou ke klidu nemám šanci cítit se tam dobře. Nevím. Je tu někdo, kdo si nezvyknul na zvuk tramvají? Na dálnici jsem si nezvykla ani po půl roce. Chjo!Varianta 2) Opravdu moc hezký byt v Bystrci na Vondrákově. Vypadá to rozhodně na větší klid a byt je moc útulný. Nevýhodou je 30 minut do centra. Zvíře zakázáno.
Rády běháme. Majitelé jsou zatím oba dva moc milí. Cena je srovnatelná (Žabiny o 500,– dražší).
Mohu vypsat dalších x pro a proti, ale nemyslím, že by na ně byl někdo zvědavý :-)
Kamarádka bude hodně cestovat, takže případné špatné rozhodnutí budu pociťovat hlavně já.
Strašně moc děkujeme za zkušenosti

Ahojky, jsem původně z Brna a skoro celý život jsem prožila v Žabovřeskách. Minská je hlučnější, ale ideální místo, do centra kousek, ale kousek i např. na přehradu, do Wilsonova lesa, ten je hned za rohem, výborná vybavenost, uličky, kavárna Le Petit:-), Kraví hora super, já osobně jsem byla v Žabovřeskách šťastná a spokojená. Bydlela jsem o ulici vedle … (bez šalin, ale s trolejbusem). Kamarádka bydlí na Minské naproti Mersey, okna mají do ulice. Je tam hluk a v noci zavírají okna. Mersey je hodně navštěvovaný klub a běžně před ním stojí v noci hloučky lidí. Navíc je tam i zastávka MHD, takže skupinky, co čekají na noční spoje, jsou hlučné a hodně slyšet. Pokud máš okna do vnitrobloku, tak to bude OK, ono se to tam nenese ani okolo, ten blok je uzavřený ze všech stran.

Bystrc je z ruky, sice také krásná lokalita, ale já jsem vždycky říkala, že když někdo dojede po práci do Bystrce domů, tak pak už nemá chuť jet zase někam půl hodiny MHD, může být i déle. Záleží na tom, kde třeba budeš pracovat a tak.

Za mě jednoznačně Žabiny, pokud jste svobodné, bezdětné, tak ideální místo. Ale ta moje kamarádka má dvě malé děti a žije se jí tam krásně, říká, že by neměnila. A to mají ty okna do ulice:-).

@pe-terka píše:
já si naopak myslím, že se Brno těší slušnému respektu :palec: Samozřejmě krom Pražáků, rivalita odvěká :mrgreen:

Ano, souhlasím. Brno v posledních letech hodně rozkvetlo. Zejména centrum s mnoha kavárnami, je celé spravené. Město je to krásné, krásné okolí, vyžití. A má opravdu fajn atmosféru. Jsem na Brno pyšná a miluju ho, i když už zde nežiju.

@pe-terka píše:
nikdy jsem na nic takového nenarazila :nevim: Brno je moravská metropole se spoustou nabídek společenského vyžití, služeb a krásným okolím! Že je menší jak Praha vnímám jako výhodu :think: Odkud jsou ti posměváčci, Praha, střední Čechy?

Já taky ne a souhlasím. Navíc ty řeči Pražáků a spol. jsou pěkně ubohé. Každé místo má svoje, i Praha, ta je také krásná a nikdy bych se o ní nevyjadřovala nějak hanlivě.

Zakladatelko, gratuluji k rozhodnutí stěhovat se do Brna, je tam krásně a nevšímej si hanlivých reakcí. Určitě se ti tam bude líbit. Ať už se rozhodnete jakkoliv, obě lokality jsou super.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama