Brnění až bolest prstů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaimeG
Kecalka 371 příspěvků 01.12.17 12:02
Brnění až bolest prstů během těhotenství

Ahoj holky, moc prosím o radu. Jsem ve 32.tt a poslední týden mě trápí brnění prstů. Začalo to brněním po ránu, jako bych si ty ruce přeležela. Vždy se to týkalo buď celých prstů nebo jen některých konečků. Jenže od té doby mě to začalo trápit během celé noci, neustále se budím a už to není jen brnění nebo otékání ale vyložená bolest. Vůbec nevím, co s tím. Měla jsem nějaké komplikace, takže beru železo a magnesium. Předem moc děkuji :)

Přečtěte si článek: Jak probíhá 32. týden těhotenství?

Reklama

Reakce:

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 01.12.17 12:13

@JaimeG vydrzet :,( mela jsem to cely devaty mesic a zacalo to tim, ze jsem vyzehlila celou vybavicku behem dvou dnu :( odumirali mi jakoby koncetiny, pak to i brnelo, s porodem odeznelo postupne do trech mesicu, prislo mi, ze jsem zadrzovala vodu, zkus hodne pit. Ja tenkrat pila hrozne spatne.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 01.12.17 12:15

Ahoj, já to měla taky asi kolem 28-32tt, byla to teda bolest strašná, já myslím, že se tam jakoby utlačují karpaly.Taky mi nikdo nepomohl, pak to naštěstí samo odeznělo, ale brečela jsem občas bolestí. Ledovala jsem to, Mazala konopnou masti, víc už si nepamatuji.ps:ne­pomohli mi ani v lékárně, tam mi řekli, že si musím urovnat priority, na ortopedii mi řekl, co beru na deprese, když jsem se tam rozbrečela, že to jako fakt bolí a on ze mi nic nedá a na gynde taky prd ???? :zed:

tereza12345
Echt Kelišová 9052 příspěvků 3 inzeráty 01.12.17 12:43

Mela jsem to taky.. bylo to priserny, brecela jsem. bolesti.. neudrzela jsem ani vidlicku, abych se mohla najest. zehlit mi chodila mamka :zed:. jsem dva mesice po porodu a je to dobry, jen kdyz hodne zatnu ruce tak to citim.. nepomohlo na to absolutne nic.. :zed:

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 13 inzerátů 01.12.17 12:53

@JaimeG ahoj, bohužel jsem to měla v 1. těhu také :zed:, myslím, že je to způsobeno hlavně tím pokročilým těhotenstvím a tlakem obří dělohy na páteř. Magnesium už bereš, mně se to po něm trochu zlepšilo, ale po porodu se to vyřešilo samo, ustoupilo to a byl klid :) Ve 2. těhu už mě to netrápilo :nevim:

A pak, že těhotenství je krásné :zed: Vydrž, brzo už to skončí :mavam:

Hadumi
Extra třída :D 13172 příspěvků 01.12.17 12:58

Také jsem to měla, ale já pak necítila žádné prsty pravé ruky, nemohla jsem se ani podepsat, miminu zapnout plenu, knoflíky a patentky byly nad mé síly. Odeznělo to, když byly dítěti 3m. Prý se to v těhu stává.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33916 příspěvků 01.12.17 14:59

Tehote mivaji casto karpaly, ale i jine uzinove syndromy ci radikulopatie, tezko po internetu soudit. Kazde brneni ma videt neurolog alespon jednou. Ktere presne prsty te brni? V jakych situacich?

shadowbabe
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 01.12.17 16:59

Doporucuji navstevu neurologa a poradila bych se skrz vysetreni EMG, mam s temito a jinymi problemy bohate zkusenosti. Nenechavejte to jen tak s mastickou holky :)

JaimeG
Kecalka 371 příspěvků 01.12.17 22:09

Holky, děkuju moc za příspěvky, moc jste mě nepotěšily, ale takhle nějak jsem to očekávala :) Snad se nedostanu až do té fáze jako @Hadumi a @tereza12345, ale i tak ty noci stojí za to a já už dvě prakticky nespala. A cítila jsem zoufalství neskutečný. @Pudloslava Bolesti jsou jen v noci, vzbudí mě bolest posledního článku prsteníčku na levé ruce, pak si ji položím nějak jinak, na pátý pokus to přestane tak bolet, takže usnu. Během chvíle mě ale vzbudí bolest všech konečků prstů ale zase na pravé ruce. A takhle to jede pořád. Mám dva měsíce do porodu a jste teda holky dobrý, jestli jste tohle vydržely tolik měsíců :? Jinak neurolog mě dnes také napadl, už jsem si sehnala doporučení a v pondělí budu volat. Kamarádka fyzioterapeutka si myslí, že by mohla pomoct nějaká rehabilitace, ale bylo by nejlepší si ji případně nechat napsat od té neuroložky. Tak uvidíme.. :nevim:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33916 příspěvků 02.12.17 07:05
@JaimeG píše:
Holky, děkuju moc za příspěvky, moc jste mě nepotěšily, ale takhle nějak jsem to očekávala :) Snad se nedostanu až do té fáze jako @Hadumi a @tereza12345, ale i tak ty noci stojí za to a já už dvě prakticky nespala. A cítila jsem zoufalství neskutečný. @Pudloslava Bolesti jsou jen v noci, vzbudí mě bolest posledního článku prsteníčku na levé ruce, pak si ji položím nějak jinak, na pátý pokus to přestane tak bolet, takže usnu. Během chvíle mě ale vzbudí bolest všech konečků prstů ale zase na pravé ruce. A takhle to jede pořád. Mám dva měsíce do porodu a jste teda holky dobrý, jestli jste tohle vydržely tolik měsíců :? Jinak neurolog mě dnes také napadl, už jsem si sehnala doporučení a v pondělí budu volat. Kamarádka fyzioterapeutka si myslí, že by mohla pomoct nějaká rehabilitace, ale bylo by nejlepší si ji případně nechat napsat od té neuroložky. Tak uvidíme.. :nevim:

Hele tyhle nocni brneni, co zmizi po zmene polohy stejne budou mit na EMG negativni nalez, EMG je neprijemny, lidi to snasej uplne ruzne, tehotnou bych tim asi netrapila. Jsi cela otekla, nervy to maji ve fyziologickych uzinach tesne a kdyz zaujmes nevhodnou polohu, tak se trapi, po porodu to nejspis prejde. Nema cenu tady rozebirat, ktery to asi muze byt nerv, zejmena, kdyz je to pokazde jine. Obecne - pokud je to od patere, pomuze ti rehabilitace. s kamoskou se domluv, at ti alespon blokuje termin, protoze objednaci doby jsou desive. Nebo ji zaplat a jdi hned. Ale na krk bych si spis nevsadila, podle toho, co pises. V noci zkus neohybat zapesti ani loket - ony jsou to zvyky, ktere se prakticky nedaji odnaucit, proto se treba nosi na noc ortezy. Ber vitamin B, treba Aneurox 600. K neurologovi se objednej, jestli se za tim neskryva neco, ceho sis treba sama nevsimla a tudiz nam nenapsala.

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 02.12.17 07:17

To jsou karpály. je to způsobené částečně hormony a částečně tím že otýkáš. nic to není, po porodu to zmizí. návštěvou neurologa nic nezkazí, ale na 99 procent ti řekne tohle.

reahabilitace může trochu ulevit.

mě nejvíc pomáhalo ruce protáhnout - prsty se zápěstím ohneš jako „dozadu“ za hřbetem ruky. tím se trochu uvolní ten karpální tunel.,

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama