Brnění levého loktu, levého malíčku a levé části rtů

Anonymní
31.7.20 01:46

Brnění levého loktu, levého malíčku a levé části rtů.

Dobré brzké ráno, nečekám, že mi hned teď někdo odepiše, jelikož je 1:40 ráno, ale právě mě vzbudilo brnění levé ruky. Ruka mě brni od toho zlabu v lokti (odkud většinou sestry berou krev) a to brnění putuje po leve straně ruky až k malíčku a slabě prstenicku, celkově ta ruka je taková jakoby slabá.. Dále mě brni též levý koutek pusy. Nemůžu spát, jsem z toho vyděšená. Přes den jsem jezdila hodně na kole, s bráchou jsme ujeli 60 km. Nejsem na takovou zátěž vůbec zvykla. Myslíte, že to může být tím? Toto se mi stalo už dřív, v květnu, když jsem pracovala v knihkupectví a jak jsem tahala těžké bedny, přesně mě to takto brnelo. Akorát předtím se k tomu přidalo aj pálení na hrudi, pocit nedostatku kyslíku a bušení srdce. Byla jsem u doktorky, řekla mi, že jsem nejspíš měla tetanicky záchvat. Jenže krevní testy Tetanii vyloučily. Nevíte někdo, co to může být? Doktorka mi řekla, že kdyby potíže pretrvavaly, ať to neognoruji. Od května jsem ale toto brnění nezažila. Také jsem ale nebyla vystavena tak velké fyzické zátěži. Myslíte, že to má spojitost? Už si připadám jak hypochondr..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.7.20 01:52

Doplňující info k příspěvku:

Ještě jsem zapomněla říct, že v té levé ruce mám tiky v palci a dlani a že mě trochu škrábe v krku, mám tendence kaslat. A také se mi na tom kole spustila šílená rýma. Začalo mi trčí z nosu a až do teď mám ten nos ucpaný. Nevím, zda to souvisí. Alergii mi nikdy žádnou nenašli. Krom na ananas. Ten jsem ale nejedla.

• Citovat
  • Nahlásit
28216
31.7.20 06:31

Doplň minerály. Asi jsi hodně vypotila. Kdyby to bylo stejné víc dnů, valila bych k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.20 08:03

@Russet to právě dělám průběžně. Mám jak od bráchy tak od přítele spoustu vitamínů a kvalitnich a beru je opravdu poctivě (brácha je výživový poradce a doporučuje vitamíny i vyváženou stravu, přítel je vrcholový sportovec a tak bere opravdu hodně kvalitní vitamíny). Ale je fakt možné, že jsme to včera na těch kolech přehnali. Sice jezdim na kole často a fyzičku mám docela dobrou, troufám si říct, ale takovou pálku do kopců jsem hodně dlouho nejela. A je fakt že jsem hodně moc pila. Vypila jsem 6 litrů (3× 2l vody), tak jsem to asi fakt vypotila a vyplavila. Doufám, že to přejde. Je mi 23, dodrzuju životosprávu, brácha mě od mala ucil jist zdravě a mám od něj plan. Přítel se mnou zas cvičí. Jako počkám pár dní a pak tam půjdu, k tomu doktoru.. Usla jsem až v 5 ráno cca.. Dnes v práci padám na hubu.

• Citovat
  • Nahlásit
502
31.7.20 08:09

Jsem zdravotník a vím, že brnění a tiky rukou většinou souvisí se zatuhlou krční páteří. Tomu by odpovídalo i to kolo - ruce na řidítkách přenášejí tlak do krční páteře. Jen to brnění pusy se mi nezdá. Asi přece jen navštiv lékaře, aby posoudil, zda se nejedná o slabý iktus. Hodně štěstí. Snad to bude jen ta přetažená krční páteř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.20 09:27
@Bafonek píše:
Jsem zdravotník a vím, že brnění a tiky rukou většinou souvisí se zatuhlou krční páteří. Tomu by odpovídalo i to kolo - ruce na řidítkách přenášejí tlak do krční páteře. Jen to brnění pusy se mi nezdá. Asi přece jen navštiv lékaře, aby posoudil, zda se nejedná o slabý iktus. Hodně štěstí. Snad to bude jen ta přetažená krční páteř.

Krční páteř mě napadla taky. Ale právě, když mě brnela jen ta levá strana rtů, tak mě to trošku vyděsilo. Mockrát vám dekuju za příspěvek. Počkám, zda to přes víkend nepřejde a pak bych popřípadě zašla k lékaři, kdyby to přetrvávalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.20 09:31
@Bafonek píše:
Jsem zdravotník a vím, že brnění a tiky rukou většinou souvisí se zatuhlou krční páteří. Tomu by odpovídalo i to kolo - ruce na řidítkách přenášejí tlak do krční páteře. Jen to brnění pusy se mi nezdá. Asi přece jen navštiv lékaře, aby posoudil, zda se nejedná o slabý iktus. Hodně štěstí. Snad to bude jen ta přetažená krční páteř.

Mrtvice jsem se bála.. Proto jsem kontrolovala, zda mi ta ruka nepadá, zda nemám povyslí ten ret. Vše bylo ok.. Chvilku jsem to vudychavala. Říkala jsem si, že kdyby to byla mrtvice, tak by se mi už něco dávno stalo. Ret už mě brnel dřív. V tom květnu. Taky po těžší fyzické námaze. Ret mě brni pořád. Sice slabě, ale brni.. A je mi 23, v tomhle věku snad lidé mrtvici nemivaji, nebo se pletu? 8o navíc ziju opravdu zdravím stylem. Oecuju o sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
502
31.7.20 12:50

Bohužel i takto mladým lidem se mrtvice nevyhýbá, ale tím proboha nechci říct, že je to tento případ. Ono to bude na 99,99 procent opravdu to fyzické přetažení. Kolo je na tohle obzvlášť „zmetek“. Snad se vše srovná. Pa :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.20 18:02

@Bafonek asi určitě. Už jsem zobla Magnesium trošku víc než jindy a ulevilo se mi. Ale cítím, že mám unavené ruce. Moc dekuju za Váš příspěvek. 😊

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama