Brnění nohou - RS?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.1.22 19:56

Brnění nohou - RS?

Ahoj holky,
je mi 20 a poslední měsíc mě dost často tak zvláštně brní/křečovitě mravenčí chodidla.
Není to každý den, ale především když piju alkohol - na druhý den nebo večer, nebo občasně hlavně v noci.
Nevíte co to může být?
Bojím se RS
Byla jsem sice na všemožných krevních testech minulý rok a vše vpořádku, ale občas mám také rozmazané vidění a nespavost, děkuji. :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9806
10.1.22 20:17

Nedostatek hořčíku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4463
10.1.22 20:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
je mi 20 a poslední měsíc mě dost často tak zvláštně brní/křečovitě mravenčí chodidla.
Není to každý den, ale především když piju alkohol - na druhý den nebo večer, nebo občasně hlavně v noci.
Nevíte co to může být?
Bojím se RS
Byla jsem sice na všemožných krevních testech minulý rok a vše vpořádku, ale občas mám také rozmazané vidění a nespavost, děkuji. :dance:

To vůbec nemusí být RS, ale jestli chceš mít klid, tak si zajdi na neurologii. Na RS je nejlepší MRI a lumbálka, ale to až neurolog zváží, jestli tě tam vůbec posílat. Taky bych spíš řekla doplňovat hořčík. U mě to na RS vypadalo jeden čas dost pravděpodobně a nakonec se neprokázala. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3673
10.1.22 20:58

Požádej o vyšetření neurologa, na tohle by byla potřeba lumbálka. Nech si naordinovat magnesko, případně odběry ukážou co může tělu chybět :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
10.1.22 21:22

Může to být hořčík, stres, dehydratace, RS, ale i dalších x věci…

Osobně jsem Magnetickou rezonanci a Lumbální punkci podstoupila. Mám 4 ložiska v bílé hmotě mozkové. Proč? Nikdo neví. Náběh na RS, ale nepotvrdila se. Hodně sluníčka, sport a bez stresu. A používat Vigantol - nepoužívám :mrgreen:

Občas se cítím divně - brnění, blbě se mi jde že schodů, zapomínání, bolest za okem. A víš čím to? Stres a málo pití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
11.1.22 09:38

Jojo, po chlastu, při dehydrataci a když třeba celý den nejím mi tohle dělá nedostatek minerálů :D Začnou mi do toho ke všemu cukat svaly a celkově mi brní kde co. Piju pak hlavně Vincentku nebo Magnesii nebo si rozpustím Magnosolv, pokud mám :palec:

Jednu dobu mi ale i přes užívání hořčíku brněla, pak píchala pravidelně celá levá noha, občas ruka. Zjistilo se na rezonanci a u fyzioterapeuta, že jsem křivá (tašky přes jedno rameno atd.), vychýlená do jedné strany, že se mi tam pak něco díky tomu skřípne a že mám navíc problém s krční páteří. Po bolestivém rovnání a rehabilitacích to prakticky zmizelo, objevuje se to jen v případech, které zmiňuji hned na začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat