Brnění prstů po glukoměru

13.1.20 07:40

Brnění prstů po glukoměru

Tak ve 28 tt při psychickém šílenství doma, jsem měla cukr na lačno 5,2 :roll: takže šup semnou k diabetoložce. Ogtt mi samozřejmě nedělali a skoro dva měsíce si měřím cukr glukoměrem doma, nedržím žádnou dietu, o vánocích jsem fakt žrala a moje hodnoty na lačno jsou 4,3-4,8 chtěla jsem aby tohle nesmyslné měření přestalo, protože zkrátka těhotenskou cukrovku nemám :zed: ale prostě komedie u dr jak prase. Co mě ale pěkně serre a samozřejmě tp už dr nezajímá, tak jsem si na levé ruce něco prodělala s dvouma polštářkama skrz to píchání jehlou :nevim: furt mě ty prsty brní, neustále mravenčí atd. Ikdyž jsem se snažila prsty střídat tak přestřednik s prstenikem mám úplně bez citu s nonstop brněnim ve dne v noci :cert: nevím jak si mám pomoct aby se to uklidnilo. Stalo se vám některé něco podobného? Přešlo to? A za jak dlouho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

37
13.1.20 09:11

A jak často se měříš? Jen na lačno, nebo i po hl. jídlech? Každý den? Nejsem si jistá, ale myslím, že mě to u jednoho tehu taky potkalo. Ale jak už jsem tehu potřetí, tak se mi to slívá dohromady. :) Brněni docela rychle ustalo. A já se snažím píchat se do všech prstů, tedy kromě palců. Jinak u 1. tehu jsem měla hodnoty na lačno ok, ale všechny ostatní se pomalu zhoršovaly. Až u dalšího jsem měla špatné hodnoty i nalačno a celkově velké zhoršení a přísnou dietu. Kolik máš hodnotu hodinu po jídle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
13.1.20 09:13

Ty už asi hořčík nemůžeš. A kostka ledu? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 09:31

Dám sem hodnoty, ať to nemusím vypisovat. Ty dva prsty mě brní už týden 8o napřed jsem se měřila 3× týdně před jídlem a po a nějakou dobu se měřím jen 2× týdně před jídlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
13.1.20 09:35

A ještě jedna věc na uklidnění, u 1 tehu jsem prošla celým ogtt, a až ta poslední hodnota byla špatná. Byla jsem z toho pěkně vykolejená. Ale za tu péči na diabetologii jsem neskutečně vděčná. Hrozně mě to uklidňuje. Protože vím, že pro miminko dělám vše, co mohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5552
13.1.20 09:44

@Vesničanka1 Hele, jako 1) měli ten test opakovat. Pokud bys měla znova zvýšenou lacnou, pak tě měli odeslat na dia.

1. Moc nechápu tvoje měření. Před jídlem se měří ti, kdo si píchají inzulin. Pro tebe to nemá žádnou vypovídající hodnotu. Jakou máš hranici pro to měření před jídlem?
  2. Při gestačním diabetu se měří 1 hodinu po jídle, ne 2. Takže opet- můžeš ty hodnoty mi to po 1 hodině vyšší a ani to nevíš.

K tomu brnění neporadím, ale na fb je skupina, kde je těch holek s gd docela dost a třeba by věděly tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 09:45

No ale já vím že dělám něco úplně zbytečně. To je právě ten rozdíl… Byla jsem u obvodní a když viděla moje hodnoty tak se smála a řekla že dia dr je prdlá, no ona je, bohužel to ví všichni v našem městě… On i štíhlým lidem nadá že mají nadváhu. Těhotným říká jak jsou tlustý a jestli budou přibírat tak porodí mrtvý dítě atd… Ona je opravdu masakr a lidi si na ni jen stěžují. Já se s ní taky dohádala jak pes, řekla jsem jí ať laskavě přestane hrotit situace a začne se ke mě chovat slušně nebo se přestanu slušně chovat já. Za celý těhotenství jsem nabrala 6 kg. Na poslední kontrole už byla jak milius a přála mi rychlý porod bez komplikací a že mám dojít až po porodu a vrátit pak do půl roku ten glukoměr. Hodnoty celou dobu ok a nakonec mě ani nechce vidět před termínem jak na tom jsem, tak k čemu ta šaškárna je? Jediný plus v tom vidím že malému změří glykemii po narození kdyby náhodou a já můžu být v klidu. Jinak mi to přišlo úplně zbytečné a ty prsty bych si nejradši usekla :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
13.1.20 09:53
@nettie píše:
@Vesničanka1 Hele, jako 1) měli ten test opakovat. Pokud bys měla znova zvýšenou lacnou, pak tě měli odeslat na dia.
  1. Moc nechápu tvoje měření. Před jídlem se měří ti, kdo si píchají inzulin. Pro tebe to nemá žádnou vypovídající hodnotu. Jakou máš hranici pro to měření před jídlem?
  2. Při gestačním diabetu se měří 1 hodinu po jídle, ne 2. Takže opet- můžeš ty hodnoty mi to po 1 hodině vyšší a ani to nevíš.

K tomu brnění neporadím, ale na fb je skupina, kde je těch holek s gd docela dost a třeba by věděly tam.

Souhlasím, já už mám po dvou hodinách taky hodnoty ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
13.1.20 09:57
@Vesničanka1 píše:
No ale já vím že dělám něco úplně zbytečně. To je právě ten rozdíl… Byla jsem u obvodní a když viděla moje hodnoty tak se smála a řekla že dia dr je prdlá, no ona je, bohužel to ví všichni v našem městě… On i štíhlým lidem nadá že mají nadváhu. Těhotným říká jak jsou tlustý a jestli budou přibírat tak porodí mrtvý dítě atd… Ona je opravdu masakr a lidi si na ni jen stěžují. Já se s ní taky dohádala jak pes, řekla jsem jí ať laskavě přestane hrotit situace a začne se ke mě chovat slušně nebo se přestanu slušně chovat já. Za celý těhotenství jsem nabrala 6 kg. Na poslední kontrole už byla jak milius a přála mi rychlý porod bez komplikací a že mám dojít až po porodu a vrátit pak do půl roku ten glukoměr. Hodnoty celou dobu ok a nakonec mě ani nechce vidět před termínem jak na tom jsem, tak k čemu ta šaškárna je? Jediný plus v tom vidím že malému změří glykemii po narození kdyby náhodou a já můžu být v klidu. Jinak mi to přišlo úplně zbytečné a ty prsty bych si nejradši usekla :zed:

I tak radši doporučuji, zkusit si to změřit i tu jednu hodinu po jídle. A k porodu si vzít hroznový cukr. Bylo mi doporučeno, kdyby jsem dostala hypoglykémii a udělalo se mi slabo. Nepotřenovala jsem ho nakonec. Ale porodní asistentka byla více v pohodě.:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 10:08

@flavi a můžu teda vědět dle čeho je usouzeno že mám těhotenskou cukrovku? Dle jedné hodnoty na lačno kdy byla 5,2?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10275
13.1.20 10:10

Hele ale 2hodiny po jídle a před jídlem jsou u těhotenske cukrovky hodnoty k ničemu. Tam se ma merit jen ranni lačná a pak hodinu od začátku jídla. A prsty mě brnely taky. Přešlo to, i v dia říkali at používám vsechny prsty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10275
13.1.20 10:11

@Vesničanka1 jo dle jedne hodnoty, ale odběr na lacno se měl opakovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 10:11

@nettie tak měřím se tak jak mi to řekla. Jinak hodnoty mám mít. Na lačno do 5,1 hodinu po jídle 7,8 a dvě hodiny po jídle do 6,7 ale ze začátku jsem se měla měřit vždy před jídlem a dvě hodiny po jídle a před tím spaním. A od určité doby se mám měřit jen před jídlem. Samozřejmě na lačno a před spaním. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 10:14

Ale protože jsem hodně v pohybu tak mám někdy před jídlem i 3,7 a tak :nevim: ze začátku jsem byla zvědavá a měřila se ikdyž jsem nemusela… Žádnou dietu jsem ani jeden den nedržela :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10275
13.1.20 10:15

@Vesničanka1 to ti řekli hodnoty na normální cukrovku přečti si web tehotenskacukrovka.cz.
P. s. pohyb hodnoty snižuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama